Spitfire Vc Special Hobby 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Spitfire Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Wojciech Perkowski » poniedziałek, 5 czerwca 2023, 10:26

Zestaw wymagał sporo niepotrzebnej ;o) pracy aby zadbać o geometrię i ogarnąć detale o słabo "zdefiniowanych" krawędziach.
Można by sobie zadać pytanie w jakim celu zmagać się z tym staruszkiem, skoro jest nowy Edek. Po prostu miałem go niemal skończonego od wielu lat (zaczęty ok. 2010 r.), ponadto do pewnego stopnia zestaw broni się niezłą "fabryczną'" fakturą powierzchni zewnętrznych.
Dodatki to lufy Mastera, rury wydechowe Quickboosta, celownik także. Zakupiony kołpak śmigła z łopatami Quickboosta nie został użyty i trafił do "archiwum" - zanadto wydłużony i szpiczasty kształt kołpaka bardziej by pasował do Hurriego II. Podobny los spotkał ładne koła Eduarda - średnica ok. 1,5 mm za mała, a zestawowe nie były tragiczne.
Dwa potknięcia merytoryczne producenta mimo, że swego czasu wychwyciłem, to z uwagi na wieloletni proces powstawania przegapiłem podczas "wykończeniówki" - brak "kalenicy" pod tylną częścią owiewki, oraz niepotrzebny sinusoidowy pasek / nakładka pod bocznymi szybkami wiatrochronu (to co Special Hobby usiłował odwzorować jest już integralnie z owiewką) - mam nadzieję szybko zapomnieć o tych mankamentach :) .
Jeszcze słowo o oszkleniu - przedni wiatrochron to element z piątki Tamiyi, dwa pozostałe elementy pochodzą z dziewiątki ICM - dało się to towarzystwo wpasować nie gorzej niż oryginalne części Speciala i zapewniało nieco lepszą jakość.
Kamuflaż "z ręki" - Hataka pomarańczowa rozcieńczana Leveling Thinner'em Gunze.
Malowanie i kalki "pudełkowe" - z Malty - wybrane jako jedyne z 4 działkami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 704
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 13:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Reklama

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości