Wołodii RWD-8 DWL - IBG 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Wołodii RWD-8 DWL - IBG 1/72

Postprzez potez » poniedziałek, 7 września 2015, 11:43

Sparrow napisał(a): W przypadku modelu Przemka sprawił to płat, który w moim subiektywnym odczuciu wygląda jak przydymiony, zakurzony, co nieco kłóci się z wyglądem oryginału.

A to już tak naprawde trzeba by na żywo ocenić. Jednak wszystkie zdjęcia w taki czy inny sposób sa mimowolnie podkręcane i "troszke" inaczej wygląda to w rzeczywistości.. Ja biore poprawkę na to, że to mały samolocik jest i pewnie trochę to jest przerysowane.
Ale z drugiej strony jak popatrzę na wszystkie RWDziaki jakie wdziałem na forach to un jest moim faworytem 8-)
PS: też bym wolał, żeby był o dwa tony jaśniejszy bo jest ciut bardziej na zdjęciach w odcieniach raczej stali niż aluminium ale i tak uważam, że wygląda kozacko :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: Wołodii RWD-8 DWL - IBG 1/72

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 7 września 2015, 16:42

Model nie ma wyglądać tak jak samolot na starym zdjęciu tylko lepiej :!: Cieniowanie powierzchni modelu jest nie tylko po to żeby pokazać jaki jest brudny :shock: Potez popieram to co napisałeś :idea:
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Wołodii RWD-8 DWL - IBG 1/72

Postprzez Przemek - MaXus » piątek, 11 września 2015, 17:31

Krucho z czasem ostatnio, więc dopiero dziś, w każdym razie odnośnie modelu - wiem, że po znajomości, ale dzięki :mrgreen: .

Jeśli chodzi o ster, to wychylenie drążków jakoś mi umknęło, a o ściąganiu pasami nie wiedziałem. W każdym razie uwagę uznałem na tyle trafną, że drążki podgiąłem ;)

Co do zachowania cieniowanych metalizerów w stosunku do oświetlenia, samego cieniowania, malowania, śladów eksploatacji, uplastyczniania, szeroko pojętego własnego widzimisię, po oświetlenie, fotografię i obróbkę itd, itp, to pasuję i na pisemną dyskusję ani chęci, ani sił, a tym bardziej czasu nie przejawiam (jeszcze co innego pogadać przy piwie, ale tak pieprzyć po próżnicy przed monitorem, to nie dla mnie). Co prawda, w pierwszej chwili zrobiłem kilka zdjęć pod różnym kątem i oświetleniem, ale szybko mi przeszło :>

No i przyznaję też, że nie widziałem na żywo Kurecowego, ani nawet żadnego innego RWD, więc w sumie faktycznie, moja wariacja na temat może się mijać z prawdą historii i faktu.

Tyle już było w tych tematach, że szkoda zachodu, ale taka mnie właśnie dygresja naszła: pewnie wielu z nas doświadczyło czy też słyszało o przeczesywaniu ofert sprzedaży używanych samochodów. Czy przykładowo, spoglądający ze zdjęcia, na potencjalnego kupca, 10'cio letni automobil, lśniący salonowym blaskiem i chełpiący się kilkuset tysięcznym przebiegiem, w bezpośredniej konfrontacji zawsze odpowiadał jego wyobrażeniom?

pzdr ;>
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wołodii RWD-8 DWL - IBG 1/72

Postprzez GrzeM » sobota, 12 września 2015, 13:38

Mnie się bardzo podoba. Również bardzo podobają mi się czyste modele Piotra Dmitruka.
Ja bym robił raczej jak Piotr, ale to nie znaczy, że Przemek robi "źle". Taki "stajl" po prostu.
Co innego, gdy ktoś robi byle jak, niestarannie, krzywo. Ale to przecież nie ten przypadek.
To tyle w temacie.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3108
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Wołodii RWD-8 DWL - IBG 1/72

Postprzez xmald » niedziela, 13 września 2015, 21:16

Model przepiękny i pomalowany ze smakiem. Cieniowanie bardzo mi się podoba i ze wszelakimi insynuacjami, że ów Erwudziak latał w okolicach jakichkolwiek elektrowni traktuję jako żart;) Zdecydowanie najbardziej do mnie przemawiający model tego samolotu!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości