P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez Atlas » wtorek, 15 listopada 2022, 22:32

Bardzo fajnie styrany i pomalowany model.
A w ogóle jak się ten zestaw kleiło? Pytam bo nawet ja go kupiłem i nie wiem czy trzymać i kleić za 40 do 50 lat, czy jednak sprzedać ze znaczną stratą.
Atlas
 
Posty: 358
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Reklama

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez Łukasz_K » środa, 16 listopada 2022, 11:36

Atlas napisał(a):Bardzo fajnie styrany i pomalowany model.
A w ogóle jak się ten zestaw kleiło? Pytam bo nawet ja go kupiłem i nie wiem czy trzymać i kleić za 40 do 50 lat, czy jednak sprzedać ze znaczną stratą.


Dzięki. Zdecydowanie lepiej niż mustang którego budowałem ostatnio. Generalnie polecam. Tekst ze szczegółowym opisem budowy gdzie zawarłem wszystkie moje uwagi co do składności powinien się pojawić na recenzjemodeli.pl w przyszły weekend, po lekturze będziesz mógł sam zdecydować.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4846
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez Atlas » środa, 16 listopada 2022, 15:18

A to poczekam i poczytam.
Atlas
 
Posty: 358
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez skusz » środa, 16 listopada 2022, 18:27

Hmm, ciekawy, może budzić kontrowersje. Najważniejsze czy Tobie się podoba, czy był ubaw w klejeniu, reszta się nie liczy. Podoba się.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3172
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez abtb » środa, 16 listopada 2022, 21:38

skusz napisał(a):Hmm, ciekawy, może budzić kontrowersje.


Mam pewien plan - jak się uda, to ocenimy go we dwaj na żywo :P
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez georgk » środa, 16 listopada 2022, 22:28

Tak z ciekawości te zielone kleksy to co :?: . Kopeć taki dziwny i kalki w stosunku do reszty modelu za czyste i za całe.
georgk
 
Posty: 73
Dołączył(a): piątek, 4 marca 2022, 07:32

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez Pashal » środa, 16 listopada 2022, 23:18

Zanim przejdę do sedna może warto przypomnieć definicje "gównoburzy" :P :
https://nowewyrazy.uw.edu.pl/haslo/gownoburza.html

Po tym krótkim zagajeniu to już tak w meritum tematu zapytam tak z klasycznej ciekawości, a co stało na przeszkodzie, aby "kopciuch" przy rurach wydechowych wyglądał tak jak na zdjęciu tego samolotu, czyli ponad wydechami by go nie było - wtedy model mniej by Ci się podobał, ubaw byłby mniejszy, a i tak reszta przecież by się nie liczyła, więc... ? :P
Może warto byłoby go poprawić, "coby Recenzjemodeli" był zadowolony :mrgreen:
http://armahobbynews.pl/blog/2022/10/19/koralowe-airacobry/
Pashal
 
Posty: 1730
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez kojot69 » czwartek, 17 listopada 2022, 04:37

...poniższy model nie ma żadnego uzasadnienia w dokumentacji z epoki... napisał Kolega Łukasz. Wystarczy to zrozumieć :P

Taka jego wizja artystyczna. ...ujowe paliwo wlał :lol:
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 833
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 17 listopada 2022, 10:17

georgk napisał(a):Tak z ciekawości te zielone kleksy to co :?: . Kopeć taki dziwny ...


Pashal napisał(a): z klasycznej ciekawości, a co stało na przeszkodzie, aby "kopciuch" przy rurach wydechowych wyglądał tak jak na zdjęciu tego samolotu


Jeżeli myślimy o tym samym, to te zielone kleksy to oryginalny lakier przebijający spod wytartej warstwy piaskowego kamuflażu.

Co do kopcia... przygotowując się do budowy przejrzałem kilkadziesiąt zdjęć przeróżnych (również wersji) airacobry, przekartkowałem kilka monografii i na podstawie tego co utkwiło mi w pamięci stworzyłem w swojej głowie pewien obraz jak bym chciał aby mój model wyglądał. Podczas budowy nie podpierałem się już dokumentacją (z małymi wyjątkami) ponieważ nie budowałem konkretnej maszyny a to co sobie tam w głowie wywidziałem i stosując 'techniki' które sobie przed budową założyłem na uzyskanie konkretnych efektów. Tym razem starałem się aby kopeć był mniej wyrazisty niż przy mustangu, a kształt miał dla mnie drugorzędne znaczenie, aczkolwiek spodobał mi się fakt że nie odznaczał się na całej długości kolektorów co na modelu ująłem jako fajny w mojej ocenie akcent.

Na obecnym etapie mojej zabawy w modelarstwo jestem w fazie odkrywania i eksplorowania różnych technik malarsko wykończeniowych, eksperymentuję jak dany środek/farba/sposób aplikacji działa i co można z nią zrobić i jaki to da efekt. Podejrzewam że za kilka lat będę posiadał już spory wachlarz technik dzięki którym będę w stanie zrekonstruować efekty które faktycznie występowały na prawdziwych maszynach. Wtedy też przyjdzie pora na budowanie prawdziwych modeli redukcyjnych dbając o najmniejsze szczegóły konstrukcji czy meandry odcieni użytej na oryginale farby i stopnia jej zużycia oraz prawidłowy kształt kopcia i będę wreszcie gotów na kilkuletnią budowę epickiego 'modelu życia' - ale to kiedyś. Teraz cały czas uczę się i poznaję różne zależności i właściwości chemii modelarskiej bawiąc się nimi jak dziecko w sklepie z zabawkami aby kiedyś - mam nadzieję - spojrzeć na zdjęcie i powiedzieć że wiem jak to zrobię żeby to tak wyglądało i to zrobić - kiedyś.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4846
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez Gujos » czwartek, 17 listopada 2022, 10:48

Podoba mi się. Widziałem wiele modeli Devastating Devil i były raczej ugrzecznione. Sam bym chyba tak nie popłynął :) , ale fanie patrzy się na modele, w których coś się dzieje. Zwłaszcza gdy zrobi się to z głową i umiejętnościami. A... świetne zdjęcia, napiszesz parę słów jak się do tego zabrałeś i czym pstrykałeś?
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 624
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez greatgonzo » czwartek, 17 listopada 2022, 13:59

Łukasz_K napisał(a):Jeżeli myślimy o tym samym


Moim zdaniem chodziło o wnęki podwozia.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 17 listopada 2022, 15:48

Gujos napisał(a):A... świetne zdjęcia, napiszesz parę słów jak się do tego zabrałeś i czym pstrykałeś?


Dzięki, staram się, ale chyba nadal brakuje mi światła (zwłaszcza, że mam założony filtr polaryzacyjny), może sobie na święta sprawię jeszcze jeden softbox aby doświetlać od góry.

Aktualnie operuję dwoma softboxami z pojedynczymi świetlówkami fotograficznymi 125W barwa według chińczyka 5500K. Ustawiam je po obu stronach od przodu. Aparat to Nikon D3300 z kitowym obiektywem 18-55mm. Z ustawień: ISO100, przesłona zazwyczaj 22, czas migawki w zależności od ujęcia ale staram się lekko prześwietlić zdjęcie, ostrość ustawiam ręcznie, pomiar koloru punktowy, balans bieli - światło dzienne. Pliki zapisuje do RAW i wywołuję w programie graficznym.

greatgonzo napisał(a):Moim zdaniem chodziło o wnęki podwozia.


:mrgreen: :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4846
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez Pashal » czwartek, 17 listopada 2022, 18:53

Po ostatnich wpisach "kujot69" skierowanych pod moim adresem mam już całkowitą jasność dlaczego przez tak długi czas nie moglem się doprosić oczyszczenie moich autorskich tematów z jego i nie tylko jego bezsensownych wpisów, ale to tak już na marginesie.
Bardzo dobrze kujot69 zrozumiałem co napisał Łukasz, ale TY chyba na pewno nie zrozumiałeś co ja napisałem.

Odniosłem się do konkretnego fragmentu dotyczącego śladów eksploatacji bardzo mocno rzucającego się w oczy i bardzo dobrze widocznego na różnych zdjęciach tego samolotu i mocno innego niż to co tam widać i bardzo prostego do ewentualnego poprawienia i tyle.
Otrzymałem odpowiedź, którą sobie do własnej prywatnej wiadomości oceniłem i szlus. :mrgreen:
Pashal
 
Posty: 1730
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez Murek » czwartek, 17 listopada 2022, 20:48

Pashal napisał(a):Po ostatnich wpisach "kujot69" skierowanych pod moim adresem mam już całkowitą jasność dlaczego przez tak długi czas nie moglem się doprosić oczyszczenie moich autorskich tematów z jego i nie tylko jego bezsensownych wpisów, ale to tak już na marginesie.
Bardzo dobrze kujot69 zrozumiałem co napisał Łukasz, ale TY chyba na pewno nie zrozumiałeś co ja napisałem.

Odniosłem się do konkretnego fragmentu dotyczącego śladów eksploatacji bardzo mocno rzucającego się w oczy i bardzo dobrze widocznego na różnych zdjęciach tego samolotu i mocno innego niż to co tam widać i bardzo prostego do ewentualnego poprawienia i tyle.
Otrzymałem odpowiedź, którą sobie do własnej prywatnej wiadomości oceniłem i szlus. :mrgreen:

Czy twoim hobby jest zaśmiecanie cudzych wątków???? Cały świat przeciw tobie, nikt cię nie rozumie... "chyba na pewno". Człowieku daruj sobie te teorie spiskowe bo to już od dawna nudne jest.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3017
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: P-39Q Airacobra / Arma Hobby / 1:72

Postprzez Pashal » czwartek, 17 listopada 2022, 21:58

Murek to są fakty, a nie teorie spiskowe, a nudne to niestety są wpisy ciągle tych samych kilku uczestników tego forum, którym nie pasują moje uwagi - w tym Twój wpis.
Piszesz o zaśmiecaniu relacji, ale w odróżnieniu ode mnie to sam nic na temat modelu nie napisałeś... więc kto tu śmieci w relacji ?
Pashal
 
Posty: 1730
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Łukasz_K i 44 gości