Seversky P-35A - Signum (Hobbycraft) 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Seversky P-35A - Signum (Hobbycraft) 1/48

Postprzez Lewy » piątek, 29 stycznia 2010, 21:20

Dla porządku warsztat: viewtopic.php?f=12&t=7041

10 grudnia 1941:
Luzon, Filipiny. Wrogie oddziały wylądowały na plaży w Pandan niedaleko Vigan, chwilę później zostały zbombardowane i ostrzelane przez pięć Boeingów B-17 „Latająca Forteca” i eskortujące je samoloty Seversky P-35A „Guardsman” (ang. Strażnik) i Curtiss P-40B. Myśliwce Seversky'ego wystartowały z lotniska Del carmen Field. Podczas akcji kapitan Samuel H. Marret dowodzący 34-tym Dywizjonem Myśliwskim (34th FS) wykonał powtórny atak na poławiacz min W-10. W wyniku ognia jego karabinów maszynowych, statek eksplodował, lecz jego fragment uderzył w skrzydło P-35 Marreta. Pilot i jego maszyna wpadli do wód zatoki Lingayen. Pilot zginął. Podczas tej akcji stracono jeszcze jednego P-35, lecz jego pilot wyskoczył ze spadochronem.
Obrazek
Statek tego samego typu co W-10 zniszczony przez Marreta.
Obrazek
Północna część Filipin, na czerwono zakreślono lotnisko, z którego wystartował Marret, kropką oznaczono miejsce śmierci pilota.

Męczyłem, męczyłem i w końcu wymęczyłem. Model bardzo skromny, zwłaszcza kokpit zionie pustką, ja uzupełniłem go tylko o kilka elementów, czego teraz żałuję, bo można było zrobić o wiele więcej. Modyfikacjom poddałem śmigło, silnik, uzbrojenie, komory podwozia i kilka pomniejszych elementów, więcej można przeczytać w wątku warsztatowym. Sam samolot podoba mi się bardzo, ma rasową sylwetkę wyróżniającą go z daleka. Jest on jednak pomijany zarówno przez producentów modeli, modelarzy jak i wydawców, a szkoda bo myślę, że warto się nim zainteresować.
Diorama, jeśli tak to mogę nazwać, przedstawia scenkę z ostatniego przeglądu tego samolotu. Już niedługo pilot zajmie miejsce w kabinie, silnik zaryczy i maszyna wyleci do swego ostatniego lotu. Plandeka, czy pokrowiec leżący na skrzydle zakrywa babol jaki wyszedł podczas zdejmowania masek. Podmalowanie nie wchodziło w grę, za dużo odcieni, dlatego użyłem fortelu. Za skrzydłem widać wiadro z olejem przewrócone przez nieuważnego mechanika, który przyjechał do pracy rowerem. Wszystkie elementy podstawki wykonałem sam, trwało to prawie dwa tygodnie, ale opłacało się, ja jestem zadowolony. Uwagi mile widziane.

W Wasze ręce.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS. Chwilowo lepszych zdjęć nie jestem w stanie zrobić, ze względu na zepsuty wyświetlacz w lustrzance.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Reklama

Re: Seversky p-35A - Signum (Hobbycraft) 1/48

Postprzez LazyCat » sobota, 30 stycznia 2010, 07:07

Swietnie wyglada - bardzo ladna prezentacja!
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Seversky p-35A - Signum (Hobbycraft) 1/48

Postprzez MIRO » sobota, 30 stycznia 2010, 10:29

Biorąc pod uwagę jakość wyjściowego zestawu świetnie sobie poradziłeś. Góra bardzo mi sie podoba (zwłaszcza otarcia na lewym skrzydle - napisz proszę jak to robiłeś), natomiast dół trochę mniej. Okopcenia i te błotko na krawędzi spływu nie są zbyt fajne.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Seversky p-35A - Signum (Hobbycraft) 1/48

Postprzez Lewy » sobota, 30 stycznia 2010, 11:01

Obicia farby zrobiłem metodą "na sól" oraz przecieraniem papierem ściernym, poczytaj w wątku warsztatowym tam powinno być coś więcej na ten temat.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Seversky p-35A - Signum (Hobbycraft) 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 30 stycznia 2010, 11:19

Bardzo się podoba szczególnie jeśli się weźmie się pod uwagę model Hobbycraftu jest już chyba pełnoletni. Dlaczego zasłoniłeś gwiazdę na górnej na lewym skrzydle?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seversky p-35A - Signum (Hobbycraft) 1/48

Postprzez Lewy » sobota, 30 stycznia 2010, 11:39

Dlatego... :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Seversky p-35A - Signum (Hobbycraft) 1/48

Postprzez jarek38 » sobota, 30 stycznia 2010, 12:01

Gratuluję dobrego modelu, dioramka podoba się :D oj podoba,a te narzędzia tu i ówdzie -klasa-
Mechanik rozlał olej, porozrzucał narzędzia i poszedł leczyć kaca po imprezie.
Nie przekonują mnie tylko opony, jakby pomałowane, a nie przybrudzone.
Bardzo fajny model, pozdro Jarek.
jarek38
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 19 grudnia 2009, 16:17

Re: Seversky p-35A - Signum (Hobbycraft) 1/48

Postprzez Aleksander » sobota, 30 stycznia 2010, 12:59

Bardzo fajny model wyszedł - choć trudno się nie zgodzić z opinią, że koła mało realistyczne. Brezent na skrzydle jest bardzo dobrym pomysłem - jakbyś nie pokazał tej gwiazdy, nawet bym się nie domyślił, że musiałeś tak zrobić.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7981
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Seversky p-35A - Signum (Hobbycraft) 1/48

Postprzez Lewy » sobota, 30 stycznia 2010, 21:03

Dziękuję wszystkim za komentarze. Co do brudzenia kół, to mi także się nie podoba, ale czasem trzeba coś zepsuć, żeby następnym razem wiedzieć jak zrobić to dobrze.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Seversky P-35A - Signum (Hobbycraft) 1/48

Postprzez dewertus » poniedziałek, 1 lutego 2010, 12:07

Bardzo udany model, brezent i narzędzia super. Sposób przezntacji pomysłowy i udany - miło się ogląda galerię :lol:

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seversky P-35A - Signum (Hobbycraft) 1/48

Postprzez Stratocaster » poniedziałek, 1 lutego 2010, 12:14

Fajny pomysł, bardzo dobrze pomalowany model. Szczegóły niektóre można dociągnąć - jak już wspomnieli koledzy.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Aleksander i 53 gości