Fisher P-75a Eagle, Valom, 1:72, Open

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Fisher P-75a Eagle, Valom, 1:72, Open

Postprzez RAV » czwartek, 17 czerwca 2010, 23:18

piotr dmitruk napisał(a):Już któryś raz, głównie w okolicy kąta styku skrzydło- kadłub, odkurz tworzy mi taką kaszkę, niewidoczną po naniesieniu, ale metalizer wyciąga ją znakomicie. I nie bardzo pomaga ani rozcieńczenie, ani retarder, ani warstwa błyszczącego czarnego.

U mnie pomaga ok. 5%-10% (na oko) zmywacza Wamodu w mieszance do surfowania i malowania. Coś jakby retarder, ale bardziej. Surfacer lub farba dłużej pozostaje mokra, rozpływa się po powierzchni i kaszki nie ma.
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Fisher P-75a Eagle, Valom, 1:72, Open

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 18 czerwca 2010, 11:11

Trochę się boję agresywności zmywacza Wamodu, ale dzięki za tip.
Co ciekawe, nie zaobserwowałem tego efektu w Mr Base White, on jest jakby bardziej satynowy.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fisher P-75a Eagle, Valom, 1:72, Open

Postprzez donalyah00 » piątek, 18 czerwca 2010, 12:52

Korzystając z odświeżenia tematu dorzucę również swoje pochwały.
Po pierwsze nie jest to kolejny Spit ;o), po drugie wykonanie modelu jest przednie! Gratulacje!

Mała wątpliwość to delikatna "gęsia skórka" na powierzchni modelu, ale na to już zwracano uwagę. Zastanawiam się jeszcze czy model tak lśniącego oryginału nie powinien być nieco mniej lśniący przy odwzorowaniu w skali. Myślę, że nieco stonowałbym czystość (tudzież "chromowatość") alcladu właśnie ze względu na pomniejszenie całości.

Na koniec pytanie - jak wygląda sprawa z przyczepnością detali "odlewanych" distalem na polistyrenie. Pamiętam, że kiedyś zachęcony jednym z artykułów w "Air Show" postanowiłem skleić model przy użyciu distalu właśnie (F-4E, ESCI 1:72). O ile główne połączenia skrzydeł oraz połówek kadłuba były wytrzymałe i wypływający klej posłużył z powodzeniem za szpachlówkę, to próby doklejenia podwozia czy osłon kabiny były daremne. Po prostu klej puszczał samoistnie po upływie kilku tygodni. Dodam, że podwozie było mocowane na kołkach polistyrenowych - nie "na styk".
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: Fisher P-75a Eagle, Valom, 1:72, Open

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 18 czerwca 2010, 13:22

Dzięki za opinie.
Nie miałem migdy problemów z klejeniem Distalem, kiedyś w zamierzchłych czasach większość modeli kleiłem tym klejem i jeszcze stoją na półce. Oczywiście nie należy spożywać tłustej kiełbaski w trakcie ;o)
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fisher P-75a Eagle, Valom, 1:72, Open

Postprzez Modelarz » środa, 23 czerwca 2010, 10:12

Czy moje spóźnione gratulacje przyjmujesz? To Twój najlepszy model :shock:
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Fisher P-75a Eagle, Valom, 1:72, Open

Postprzez piotr dmitruk » środa, 23 czerwca 2010, 10:30

Dziękuję bardzo :oops:
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fisher P-75a Eagle, Valom, 1:72, Open

Postprzez iras67 » środa, 23 czerwca 2010, 11:57

Widziałem "na żywo" w W&W i Piękny Po Prostu...jest. :)
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości