FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 14 sierpnia 2010, 10:06

Aleksander napisał(a):Samolot dla mnie trochę rzeczywiście kultowy, choć zdecydowanie wolę wersję holenderską - miałem nadzieję, że Special Hobby wypuści i taką wersję. Na razie czekam... Classic poza zasięgiem :-|

Jedyna różnica pomiędzy D.XXI produkcji holenderskiej (czyli 36 dla Holandii, 12 dla Danii, 7 dla Finlandii) i fińskiej to bąblowe osłony popychaczy zaworów na osłonie silnika (oczywiście dla wersji z silnikiem Mercury VIII a nie Wasp) w tej drugiej wersji. Pomarańczowe trójkąty a tym bardziej ster kierunku da się pomalować od szablonu. Tak więc nie wykręcaj się tylko ruszaj z budową ;o)
Nie wiem czy samolot kultowy ale ma swój pokraczny urok. Można tylko żałować że nie zdążyła powstać wersja z Merlinem III i chowanym podwoziem.

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Przekładam pudełko z nim pod spód.

Rozgrzeb go, rozgrzeb ;o)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez Marwaw » sobota, 14 sierpnia 2010, 11:00

Gratuluje pięknego modelu, choć zdjęcia kompletnie nie w moim stylu, ale wiadomo co się komu podoba. Na przyszłość staraj się nie fotografować modelu w misce, bo psuje to efekt Twojej pracy. Pozdrawiam.
Obrazek
"Kiedy wylądujecie w Normandii będziecie mieli tylko jednego przyjaciela: Boga"
- Gen. James M. "Jumpin' Jim" Gavin
Avatar użytkownika
Marwaw
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 20 maja 2008, 11:50
Lokalizacja: Koszalin

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez el Rozito » sobota, 14 sierpnia 2010, 12:11

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):... Nie zdawałem sobie tylko sprawy, że to taki pokrak. Przekładam pudełko z nim pod spód.


"Pokrak", też sam go sobie tak nazywałem podczas pracy. Pudełka nie przekładaj, bo chociaż pracy dośc dużo to jednak po wykonaniu daje wiele satysfakcji i staje się przyjemnym pokrakiem :) .
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez Aleksander » sobota, 14 sierpnia 2010, 12:40

Jacek Bzunek napisał(a):Jedyna różnica pomiędzy D.XXI produkcji holenderskiej (czyli 36 dla Holandii, 12 dla Danii, 7 dla Finlandii) i fińskiej to bąblowe osłony popychaczy zaworów na osłonie silnika (oczywiście dla wersji z silnikiem Mercury VIII a nie Wasp) w tej drugiej wersji. Pomarańczowe trójkąty a tym bardziej ster kierunku da się pomalować od szablonu. Tak więc nie wykręcaj się tylko ruszaj z budową ;o)

No tak - jest jeszcze szybka za kabiną, ale to też nie problem - no pomyślę ;o)

Edit - no niestety, to co mam "we warstacie" to Sarja - będzie go trudno przerobić :(
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez jarek38 » sobota, 14 sierpnia 2010, 14:02

Świetna robota, piękny model który nawet na zbliżeniach nie traci nic ze swojej atrakcyjności.
Gratuluję Jarek
jarek38
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 19 grudnia 2009, 16:17

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez Stratocaster » poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 09:00

Kolejny model z Twojego warsztatu na bardzo wysokim poziomie. Nic dodać, nic ująć? Łódzka szkoła modelarstwa rulez! :)
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez dewertus » poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 11:40

iras67 napisał(a):Piękny Fokker i w jedynym właściwym kamo :mrgreen:.


Dokładnie tak! Przeglądam sobie posty po przerwie urlopowej a tu proszę - taki cudeńko ;o)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 17 sierpnia 2010, 23:04

Radocha z ogladania 10/10 :)
Jak było ze spasowaniem gratów w kokpicie? U mnie jakoś się wszystko rozłazi :(
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez el Rozito » środa, 18 sierpnia 2010, 15:08

Trzeba przymierzać umiejscowienie elementów na kratownicy względem boków kadłuba, ale daje radę ;o).
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez marco2607 » piątek, 20 sierpnia 2010, 23:21

Bardzo udany model , ale jest jedna rzecz która mi nie pasuje .Żółty kolor jest za idealny i przy pięknym przybrudzeniu reszty trochę razi. Reszta cud, malina i orzeszki.
;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez Kuba P. » sobota, 28 sierpnia 2010, 18:10

el Rozito napisał(a):Zapraszam do oglądania i dyskusji.


Michał, generalnie to fajny jak każdy gotowy model ale ja mam kilka wątpliwości po obejrzeniu tych zdjęć:

[1] Co to jest to brązowe po lewej stronie kadłuba?
[2] Czy w tym egzemplarzu śmigło było po wymianie - samolot styrany a śmigło nowe?
[3] Czy Finowie malowali kamuflaż w ten sposób, że na czarną farbę kładli zieloną z tak nierównym rozpryskiem?
[4] Czy oryginalne malowanie tego samolotu było bez podkładu, czy na goły metal nałożono od razu farby fińskie?
[5] Czy tak ma być, że płatowiec obłazi z farby ale sam samolot jest bardzo czysty a farby niewyblakłe?
[6] Miejscami niestety też Ci farba wlazła pod maski na osłonie kabiny ale nie martw się, to najczęściej widzi się na zdjęciach modeli kolegów (makro) a na swoich to trudno dostrzec. Ja też dzięki Tobie w swoim poprawiłem. :mrgreen:
[7] Czy celowo prezentujesz na zbliżeniu godła na lewej burcie jak grubo siadła kalkomania i jej nie zeszlifowałeś? 8-)

Pokaż tego Messerschmitta 110! :mrgreen:
Sorry, że Ci tak wytykam ale wiesz, kto sieje wiatr, zbiera burze.

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 28 sierpnia 2010, 20:51

To podpowiedzi tych dziadków z podpisu?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez el Rozito » niedziela, 29 sierpnia 2010, 01:12

Dziadkom z podpisu i Kubie postaram się odpowiedzieć:

1. Brązowe to błoto, które obsługa i pilot opukiwali z butów o samolot, już się nawet ktoś pytał jak je zrobiłem 8-) .
2. Nie wiem czy po wymianie, ale na fotkach styrane nie było.
3. Czarne plamy kamuflażu zostały naniesione w trakcie służby samolotu w 1/LLv na wyspie Mantsi, kamo nanosiłem z tzw. wolnej ręki i poszedł odkurz :-/ . Pytanie wynikło z chęci bycia trzecim dziadkiem z Muppet Show, czy modelarskiej niewiedzy na temat posługiwania się aero i związanych błędów :mrgreen: ? Oddzielmy wiatr i burzę od kiepskich "podjazdów"...
4. Sądzę, że podkład był, ale na fotach wystaje goły metal, więc farba podkładu się trzymała, a podkład blachy kiepsko.
5. Płatowiec czysty??? Farby niewyblakłe??? :shock:
6. Ja już nie poprawię, nie zauważyłem :mrgreen:
7. Wszystkie siadły pięknie, a ostre światło z boku wyciągnie krawędzie nawet tych szlifowanych. Jak widzisz wash wypełnił wszystkie linie podziału przebiegające przez kalki, nawet podwójnej grubości swastyki.

Ale jak 72ka nie wygląda :mrgreen: .
Messerschmitta pokażę jak uporam się z silnikiem db601a z osprzętem z wersji 110C, bo mam tylko kilka fotek z monografii Kagero. Jak masz coś to podrzuć do wątku w rzeczywistych lub na mejla.

"Fajny jak każdy gotowy model", piękne.
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez Kuba P. » niedziela, 29 sierpnia 2010, 01:34

Dziadki z Muppet'ow? No Panowie...

Ale do rzeczy. Michał, smutno mi że spłycasz moje szczere, pełne troski i zainteresowania pytania do takich prymitywnych ataków typowo forumowych. Tak nie jest. Myślałem, że jesteśmy ponad to!
Jakoś przyjmę ten cios, ale wiesz - nie można ciągle lać na mnie pomyj gdy ja chcę tylko pogadać o maszynach, modelach, samolotach, nie o ludziach. To smutne.
Ciekawie napisałeś odpowiedzi, odniosę się poniżej:

[1] Błoto na tak zadbanym, acz starym samolocie? Masz zdjęcie na coś takiego? Moim zdaniem wygląda dość niecodziennie ale nie niemożliwie. Czy możesz pokazać źródło na którym się wzorowałeś?

[2] Gdzie znajdę ta fotkę?

[3] Dziękuję. Moja niewiedza to głównie brak wiadomości o zwyczajach kamuflażu Ilmavoimat. To, że aerografem się nie umiem posługiwać powiedziałeś wcześniej i ja nie zamierzam Cię z tego błędu wyprowadzać 8-) Skąd wniosek o podjazdach, przecież ja bardzo lubię Twoje modele :mrgreen:

[4] Ktoś z Panów wie?

[5] Nie wiem w czym problem w zrozumieniu. Samolot wygląda, jakby pomalowano go na świeżo i odlazła z niego farba. Takie były fińskie farby?

[6] Wrzucaj warsztat na bieżąco, wszystko poprawisz w trakcie budowy. My tak robimy, polecam!

[7] Wash washem, ale ja swoje kalkomanie lakierowałem i polerowałem, żeby błona tak widoczna nie była. Ty masz piłkę w siatcei tą błonę widać. Ok, poważnie - na żywo pewnie nie widać, bo zrobiłeś fotkę makro ale sam widzisz jak głupio brzmią takie uwagi na forum. Jak to mówił Stanisław Anioł - "Rozumiemy się?"

Jak 72 nie wygląda, w swoim czasie przesłucham was na okoliczność tego stwierdzenia i ciekawe co mi zeznacie.
Twój model wygląda jak "1:32" zrobiona przez początkującego, acz starannego modelarza.
Gratulacje!

Messerschmitta pokażę jak uporam się z silnikiem db601a z osprzętem z wersji 110C


Powodzenia! Czekam na fotki. Ja nie mam nic na ten temat. :(
Fajny ten Twój Fokker, ale Messer z pewnością będzie wspaniały! Jestem przekonany.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: FOKKER D.XXI, 1/48, Special Hobby.

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 4 września 2010, 23:13

Dzisiaj model wylądował w sklepie DA-TA. Wyglada zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Kolory nie są tak intesywne jak na zdjęciach... Zdecydowanie model zyskuję w bezpośrednim kontakcie. Cały jest przybrudzony i widać na nim ślady użycia bojowego.
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości