Front Północny 1939-44"; Do-17Z, LeLv46, Revell 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Front Północny 1939-44"; Do-17Z, LeLv46, Revell 1/72

Postprzez dewertus » piątek, 20 sierpnia 2010, 23:07

el Rozito napisał(a):
Slash napisał(a):Następne okopcenia proponuję namalować aerografem za pomocą farby zmieszanej z lakierem w proporcjach co najmniej 50-50. Im jaśniejszy model tym więcej lakieru. Poza tym jak wyjdzie za blado to zawsze można dopsiknąć drugi raz. Nic nie trzeba potem rozmazywać...


Zgadzam się ze Slashem jeżeli chodzi o sposób nanoszenia imitacji okopceń (ja zawsze tak robię), jakkolwiek ja sugerowałbym na początek 25-35% farby do 75-35 lakieru, a najlepiej to sam sobie wypróbuj gdzieś nie na modelu i dobierz

el Rozito napisał(a):brakuje mi trochę lekkiego zróżnicowania tonalnego (cieniowania) poszczególnych kolorów


Dziękuję za opinie i rady, ale Wasza niczym nie poparta wiara w moje umiejętności posługiwania się tą piekielną maszynerią zwaną aerografem mnie przeraża. Przecież okopcenia to cieniutkie smugi, a ja nie opanowałem jeszcze dostatecznie sztuki pryskania prostych, dużych wzorów. Cieniowanie to mi nawet przez myśl nie próbuje przemknąć...

el Rozito napisał(a):Prośba do Ciebie Dewertusie jest taka, abyś stosował mniejszą kompresję JPEG i będzie lepiej widać szczegóły, jak ramy oszklenia np.


Na to nie mam wpływu - kompresję automatycznie załatwia serwer Webshota podczas "ładowania" zdjęć do portfolio (ja wskazuję mu zdjęcie 2MB, a po załadowaniu zdjęcie chudnie do 400Kb)...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Front Północny 1939-44"; Do-17Z, LeLv46, Revell 1/72

Postprzez el Rozito » sobota, 21 sierpnia 2010, 23:26

To załóż konto na photobucket, zdjęcia są przekazywane takie jakimi je zamieszczam, a obrabiam photoshopem do rozmiaru 800x600 i kompresję ustawiam na ząbek wyższą od najmniejszej, ale w przyszłości będę stosował najmniejszą.

Miało byc 25-35% farby do 75-65% lakieru, sorry za omyłeczkę :oops:
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Front Północny 1939-44"; Do-17Z, LeLv46, Revell 1/72

Postprzez Murek » sobota, 21 sierpnia 2010, 23:58

Witam. Jak oglądałem model, który mi się podoba, to zastanawiałem się właśnie dlaczego dysponując aerografem nie zrobiłeś okopceń za jego pomocą. Przychylam się do podpowiedzi kolegów - czarna farba plus bezbarwny powinny załatwić sprawę. Tylko nie dawaj za dużo matu bo wyjdzie dziwny efekt. Co do ram oszklenia - albo aero i maskowanie albo kup sobie np. w Techmodzie czyste arkusze kalkomanii, pomaluj najpierw kolorem wnętrza a później kamuflażu, wycinaj paseczki i naklejaj pomagając sobie Marksofterem o którym wspominałeś. Kalki Techmodu są bardzo cienkie i dobrze reagują na ten specyfik.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Front Północny 1939-44"; Do-17Z, LeLv46, Revell 1/72

Postprzez Jaho63 » niedziela, 22 sierpnia 2010, 22:20

Mnie się podoba, szklarnia nie powala, ale na pewno nie powiedziałbym niechlujnie. Opis jak zwykle nadaje głębię. Jedynie przetarłbym delikatnie podziały na białych powierzchniach białą pastelą.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości