Avia B-21 1/72 KP

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Avia B-21 1/72 KP

Postprzez Sparrow » wtorek, 21 grudnia 2010, 20:31

Z kolorami warstw drewna w śmigłach należy się kierować danymi (fotografiami) konkretnego samolotu. Brytyjskie śmigła rzeczywiście nie miały bardzo zróżnicowanych odcieni poszczególnych warstw drewna. Jednakże na przykład Niemcy lubili bardziej kontrastowe rozwiązania:
śmigło Heine:
http://www.woodenpropeller.com/Heine.html
lub śmigło z samolotu D.F.W -CV:
http://www.woodenpropeller.com/D.F.W.html

Czesi w okresie międzywojennym zdaje się dosyć chętnie stosowali "pstrokate" śmigła. Widać to również na pierwszym zdjęciu Avii w pierwszym poście Jarka.
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: Avia B-21 1/72 KP

Postprzez donalyah00 » wtorek, 21 grudnia 2010, 22:14

Sparrow napisał(a):Z kolorami warstw drewna w śmigłach należy się kierować danymi (fotografiami) konkretnego samolotu.

Racja.

Sparrow napisał(a):Czesi w okresie międzywojennym zdaje się dosyć chętnie stosowali "pstrokate" śmigła. Widać to również na pierwszym zdjęciu Avii w pierwszym poście Jarka.

W takim razie moja uwaga odnośnie modelu Jarka dotyczy jedynie nieostrych warstwic.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: Avia B-21 1/72 KP

Postprzez jarek38 » środa, 22 grudnia 2010, 12:57

Donalyah00 dzięki. Śmigło było małym doświadczeniem ukierunkowanym na odtworzenie faktury drewmna i tak mi się spodobało, że odpuściłem zrobienie śmigło z klejonego forniru. Niestety muszę się zgodzić :) z oceną śmigła - nie powinno tak wyglądać :oops: . Zwróciłeś uwagę na przesunięcie na godle i muszę powiedzieć, że teraz to widzę (zobaczyłem to!) i choroba drażni mnie :evil: . Dzięki za uwagi.

Pozdrawiam Jarek
jarek38
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 19 grudnia 2009, 16:17

Re: Avia B-21 1/72 KP

Postprzez donalyah00 » środa, 22 grudnia 2010, 14:21

jarek38 napisał(a): Zwróciłeś uwagę na przesunięcie na godle i muszę powiedzieć, że teraz to widzę (zobaczyłem to!) i choroba drażni mnie :evil:


Szkoda, że nie prowadziłeś chociażby zdawkowego warsztatu, możnaby coś takiego wyłapać odpowiednio wcześnie.
Skończonego modelu nie chciałoby mi się teraz ruszać. Masz coś jeszcze z "dwupłatowego KP" na celowniku?
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: Avia B-21 1/72 KP

Postprzez jarek38 » środa, 22 grudnia 2010, 14:57

Na warsztat pódzie Avia B 534, ale dopiero po kilku polskich konstrukcjach, a w tej chwili dłubię Szawrowa Sz-2 w 1/72.
jarek38
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 19 grudnia 2009, 16:17

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Marecky84 i 52 gości