Spitfire Mk.IXc | ICM | 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Spitfire Mk.IXc | ICM | 1/48

Postprzez Speedking » piątek, 31 grudnia 2010, 01:39

Dzięki za odzew jeszcze raz

Temperate to chwilowy mit puszczony w jakiejś publikacji o ile dobrze pamiętam. Przytoczone tu kolorowe zdjęcie obala go bezdyskusyjnie.

Żółtych krawędzi natarcia nie zrobiłem, bo ze zdjęć PFT ciężko coś wywnioskować, a na kilku zdjęciach jakichś afrykańskich Spitów nie zaobserwowałem ich. Co ciekawe, na planszach barwnych do kalek Techmodu żółte krawędzie są.

Rozmycia wiem że są do bani, już w warsztacie mi powiedziano ale nic z tym nie zrobiłem. Musiałbym się mocno napocić moją zdezelowaną piwatą żeby coś lepszego osiągnąć, a od wałków patafixu zawsze wychodzą mi ostre granice kolorów, więc zostawiłem jak jest.
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Spitfire Mk.IXc | ICM | 1/48

Postprzez RAV » piątek, 31 grudnia 2010, 02:18

Speedking napisał(a):Temperate to chwilowy mit puszczony w jakiejś publikacji o ile dobrze pamiętam. Przytoczone tu kolorowe zdjęcie obala go bezdyskusyjnie.

Kolorowe zdjęcie ZX-1 nie obaliło tego mitu, gdyż było dobrze znane na długo przed publikacją na temat Temperate Land Scheme na ZX-6. Nieostrożnością byłoby założenie bez dowodów, że wszystkie samoloty były w tym samym schemacie. Argumentem za TLS był znikomy kontrast między barwami kamuflażu na zdjęciach ZX-6 - ten sam efekt widać na wielu zdjęciach samolotów w TLS. Argumentem przeciw - odpryski w okolicy wiatrochronu, widoczne na zbliżeniu ze Skalskim w kabinie, odsłaniające ciemniejszy kolor wcześniejszego kamuflażu (Dark Green zamalowany na Middle Stone - przemalowanie z Day Fighter Scheme jest ewidentnie widoczne także na ZX-1). I chyba jednak ten ostatni przeważył, czyli zostało tradycyjne Desert Scheme. Ja zachowałem ostrożność i zrobiłem "bezpieczniejszy", lepiej udokumentowany ZX-1.
Obrazek

Wracając do obalania mitów - owszem, kolorowe zdjęcie ZX-1 obaliło mit, ale inny. Chodziło o kolor liter kodowych. Wcześniej (chyba do końca lat 80-tych) przyjmowano, ze były czerwone i takie są na moim stareńkim, pełnym błędów ZX-6 z KP:
Obrazek

Przy okazji: Projekt grupowy "Merlin Spitfire" chyba się nie skończył... Nie byłoby fajniej umieścić tę galerię tam?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości