RWD 5, ZTS Plastyk, 1:72, vintage

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: RWD 5, ZTS Plastyk, 1:72, vintage

Postprzez Jaro1941 » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 17:24

Witam!
Mam jeszcze pytanko odnośnie tego RWD:
Własnie zabieram się za ten model i nie do konca jestem pewien jakiego koloru były wnętrza tych samolotów?
Z góry dziękuje za pomoc ;o)
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Reklama

Re: RWD 5, ZTS Plastyk, 1:72, vintage

Postprzez drabik » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 17:43

instrukcja lepiactwa "Plastyka" określa ten kolor jako naturalne drewno (nie pamiętam jaki to był numer humbrola - wyrzuciłem już instrukcję); ja go próbowałem uzyskać mieszając w różnych proporcjach żółty z brązowym...
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: RWD 5, ZTS Plastyk, 1:72, vintage

Postprzez Jaro1941 » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 18:24

Aha oki
W takim razie popróbuje coś z tym drewnem, osobiscie myślełem ze to będzie jakis szary ale wygląda na to ze się myliłem... :oops:

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam! ;o)
Jarek
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Re: RWD 5, ZTS Plastyk, 1:72, vintage

Postprzez drabik » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 18:39

mieszając możesz dopasować sobie najbardziej drewniany z drewnianych... mi taka jakaś "sklejka" wyszła...
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: RWD 5, ZTS Plastyk, 1:72, vintage

Postprzez Sparrow » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 19:29

Nie ufałbym zbytnio instrukcji modelu. RWD-5 (i RWD-5 bis) miały kadłub (pokryty płótnem) wykonany jako kratownica ze spawanych rurek stalowych . Nie wiem skąd miałby się brać ów brązowy, czy "drewniany" kolor. Na fotografii szkieletu kadłuba SP-AJU widać, że część kratownicy kadłuba (mniej więcej od fotela pilota w kierunku ogona) była pokryta ciemną farbą, natomiast elementy w przedniej części miały kolor szary (srebrny?). Co do koloru płótna we po wewnętrznej stronie, to prawdopodobnie miało naturalną barwę spod której mogła prześwitywać srebrna barwa z zewnątrz. Raczej płótno w środku nie było malowane (lakierowane) aby nie dodawać paru kilogramów masy.
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: RWD 5, ZTS Plastyk, 1:72, vintage

Postprzez Jaro1941 » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 20:18

Ja raczej zastanawiałem się nad SP-ARP tego z Aeroklubu Warszawskiego niż nad tym SP-AJU
W moim modelu instrukcja dokładnie podaje że wnętrze ma być czarne ( :!: ) co wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne.
Niestety nie mam żadnych materiałów na temat tego samolotu. W muzeum w krk stoi jedynie RWD-13 o podobnej konstrukcji kadłuba i ma szare wnętrze kabiny. Jednak nie mam zielonego pojęcia jak to było z RWD-5
Czekam na dalsze propozycje ;o)


A może ktoś ma jakieś zdjęcia albo inne materiały :?:
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc ;o)
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Re: RWD 5, ZTS Plastyk, 1:72, vintage

Postprzez Jaro1941 » wtorek, 25 stycznia 2011, 18:14

Troche nad tym myślałem i wydaje mi się ze najbardziej prawdopodobny był chyba własnie ten szary/srebrny kolor.
Owszem w samolocie były sklejkowe elementy konstrukcji ale raczej nie były one tak widoczne w kabinie. W SP-AJU mozliwe ze wnętrze nie było malowane taj jak to powiedział Sparrow aby zaszczędzić na wadze jednak w aeroklubowym SP-ARP mogły one być już pomalowane i tak własnie zrobie je w moim modelu ;o)
drabik i Sparrow dzięki za pomoc ;o)
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości