Avro Lancaster Mk.I, 300 dyw. Tamiya 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Avro Lancaster 300 dyw. Tamiya 1/48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 21 marca 2011, 23:45

Spiton napisał(a):I mało kto ma taki talent, żeby model dobrze pomalować. I nazywanie tych co potrafią "tanimi tandeciarzami" przez tych co po prostu nie potrafią, uważam za mocno niesmaczne. A dorabianie do tego teorii również budzi mój niesmak.


Nie chcę się wymądrzać, bo też nie zawsze mi teraz wychodzi ale o ile pamiętam to ostatnio model malowałeś sprayami z puszki i jakoś ultra zachwycająco to też nie wyszło. Zmieniłeś coś w swoim warsztacie a ja przeleżałem tą iluminację pod lodem?

ps - ten grecki Lancaster był w skali 1:48, nie 72 jak napisałeś.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 21 marca 2011, 23:48 przez Kuba P., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: Avro Lancaster 300 dyw. Tamiya 1/48

Postprzez Slash » poniedziałek, 21 marca 2011, 23:47

Spitonku, żeby nie było, żeś taki ułomny to wzbogacam Twoją świadomość taką perłą:

Obrazek
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Avro Lancaster 300 dyw. Tamiya 1/48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 21 marca 2011, 23:50

Slash, nie inicjuj afery proszę. Po cholerę się wcinasz i to z takimi od czapy treściami?
Idź hajować gdzie indziej.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Avro Lancaster 300 dyw. Tamiya 1/48

Postprzez waran » poniedziałek, 21 marca 2011, 23:53

Pisząc o przesadnym nieraealnym washu na modelach lotniczych miałem na myśli np. widzianego na festiwalu w Bytomiu Me 110 chyba w 1:48 i nie daleko stała jakowaś latająca rura chyba też tego samego autora bo technika wykonania ta sama - czy tak wyglądały owe samoloty w rzeczywistości - na pewno nie
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Avro Lancaster 300 dyw. Tamiya 1/48

Postprzez Slash » wtorek, 22 marca 2011, 00:09

Kubo zawsze do czapy. O ile z inicjacją mogę się jeszcze zgodzić, to może w zakresie pozostałych treści nie wiesz Ty o co chodzi? Poprzeglądaj więcej IPMSowych stronek. Moim zdnaiem już od kilku lat narasta w modelarstwie małe generation gap, co śmieszniejsze w zakresie tematyki całkowicie uznaniowej. Wytłumacz takiemu panu Kowalskiemu, co 30 lat zakładał koła do MiGa, że jak jego samoloty był całe w fabryce pomalowane na jeden kolor, to nie osiągnie poprzez równomierne rozprowadzenie mniej lub bardziej zaawansowanego technologicznie odpowiednika Humbrola 11 najelastyczniejszego w świecie efektu. No bo przecież samolot on widział i na nim nikt żadnych cieni nie malował. No spoko, tylko, że argumentacja jest w obie strony tak samo bezcelowa. A poza tym nie podoba mi się argument "mało wiesz, mało widziałeś", zwłaszcza w chwili, gdy jej autor sam w bardzo prosty sposób udowadnia swój brak pojęcia w temacie, który porusza.

Za zaśmiecanie wątku najwyżej na kolejnym Bytomiu pan Heniek mi włosy podetnie, ale w to już możesz się Kuba nie angażować.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Avro Lancaster 300 dyw. Tamiya 1/48

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 22 marca 2011, 00:14

Slash napisał(a):pan Heniek mi włosy podetnie


darmowe usługi kosmetyczne ci się marzą?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Avro Lancaster 300 dyw. Tamiya 1/48

Postprzez Kuba P. » wtorek, 22 marca 2011, 00:19

Slash napisał(a):Kubo zawsze do czapy. O ile z inicjacją mogę się jeszcze zgodzić, to może w zakresie pozostałych treści nie wiesz Ty o co chodzi? Poprzeglądaj więcej IPMSowych stronek. Moim zdnaiem już od kilku lat narasta w modelarstwie małe generation gap, co śmieszniejsze w zakresie tematyki całkowicie uznaniowej. Wytłumacz takiemu panu Kowalskiemu, co 30 lat zakładał koła do MiGa, że jak jego samoloty był całe w fabryce pomalowane na jeden kolor, to nie osiągnie poprzez równomierne rozprowadzenie mniej lub bardziej zaawansowanego technologicznie odpowiednika Humbrola 11 najelastyczniejszego w świecie efektu. No bo przecież samolot on widział i na nim nikt żadnych cieni nie malował. No spoko, tylko, że argumentacja jest w obie strony tak samo bezcelowa. A poza tym nie podoba mi się argument "mało wiesz, mało widziałeś", zwłaszcza w chwili, gdy jej autor sam w bardzo prosty sposób udowadnia swój brak pojęcia w temacie, który porusza.

Za zaśmiecanie wątku najwyżej na kolejnym Bytomiu pan Heniek mi włosy podetnie, ale w to już możesz się Kuba nie angażować.


Nie wiem, nie znam się. Z lasu jestem.
Nie sądzę, bym był tu potrzebny z głosem polemicznym. Na pewno czytelników forum bardziej zaciekawi co zrobiłem ze swoim D-9 niż co mi się tam po 3 piwkach wydaje.
;o)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Avro Lancaster 300 dyw. Tamiya 1/48

Postprzez spiton » wtorek, 22 marca 2011, 00:20

1. Ja jeszcze nie maluje dobrze.
2. Liczy się efekt, a nie to jakim narzędziem się go uzyskuje.
3. Ciągle jestem w malowaniu cienki. Ale z każdym modelem eksperymentuje, właśnie po to, by być trochę lepszym.

1-3 to punkty dla Kuby

4. Chodzi mi oto, żeby nie deprecjonować wysiłków wszystkich tych KTÓRZY MAJĄ ODWAGĘ eksperymentować na swoich modelach i często im nie wychodzi. Bo to właśnie oni sprawiają, że modele z roku na rok są lepsze.
Ostatnio edytowano wtorek, 22 marca 2011, 15:08 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Avro Lancaster 300 dyw. Tamiya 1/48

Postprzez dewertus » wtorek, 22 marca 2011, 14:17

Piękny olbrzym! Wątek historyczny także bardzo interesujący. Najbardziej podoba mi się czarny (nieczarny) spód - wygląda bardzo przekonująco i plastycznie.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 46 gości