F4U-1A Corsair II 1/72 Tamyia [Don Sheppard]

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: F4U-1A Corsair II 1/72 Tamyia [Don Sheppard]

Postprzez marco2607 » piątek, 3 czerwca 2011, 20:26

Tu nie chodzi o to że inaczej , eksperyment nie wyszedł i tyle. Jest nowe doświadczenie , następny będzie lepszy (INNY KOLOR) .
Alternatywą jest nitownica , ba producenci robią też na 1/72.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3312
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Reklama

modele polskich samolotów

Re: F4U-1A Corsair II 1/72 Tamyia [Don Sheppard]

Postprzez spiton » piątek, 3 czerwca 2011, 21:17

Wyczyściłem tło, żeby jego bałagan nie zaniżał estetyki samego modelu. Janusz kup sobie kartkę papieru !!! A ja już kompresor też kupię ,-)).
Obrazek
marco2607 napisał(a):.. eksperyment nie wyszedł i tyle. ..


Od razu nie wyszedł. Eksperyment się robi, żeby wzbogacić wiedzę. Jak na podejście nr 1 to moim zdaniem wyszedł nieźle.
Ostatnio edytowano piątek, 3 czerwca 2011, 23:08 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F4U-1A Corsair II 1/72 Tamyia [Don Sheppard]

Postprzez Jaho63 » piątek, 3 czerwca 2011, 22:41

Marek Naja napisał(a):Dobrze Ci tak Jaho, masz za swoje! Chciało się coś robić inaczej niż inni?

Spokojnie to tylko modelarstwo. Poza tym nie uważam żeby dyskusja poza kilkoma wtrętami była jakimś polowaniem na czarownice. Sam uważam eksperyment-nity-na-tym-modelu za nieudany. Jednak z osobna eksperyment-nity uważam za obiecujący. Sam model również uważam za znośny i jak poprawię błędy merytoryczne (a te byłyby mi solą w oku) to bez stresu w mojej galeryjce asów stanie.
Edit: Po tej "operacji" przeprowadzonej przez Spitona, to nawet w pierwszym rzędzie stanie! :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F4U-1A Corsair II 1/72 Tamyia [Don Sheppard]

Postprzez spiton » sobota, 4 czerwca 2011, 01:27

Jaho63 napisał(a):Edit: Po tej "operacji" przeprowadzonej przez Spitona, to nawet w pierwszym rzędzie stanie! :)

To była tylko operacja "czyszczenie tła" ,-))
Model jest całkowicie oryginalny.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F4U-1A Corsair II 1/72 Tamyia [Don Sheppard]

Postprzez Grzegorz2107 » sobota, 4 czerwca 2011, 20:25

spiton napisał(a):
Jaho63 napisał(a):Edit: Po tej "operacji" przeprowadzonej przez Spitona, to nawet w pierwszym rzędzie stanie! :)

To była tylko operacja "czyszczenie tła" ,-))
Model jest całkowicie oryginalny.


Czy w tej skali próba zróżnicowania wyglądu nitów, żeby nie były identycznymi kropkami, ale np. niektóre półksiężycami, okręgami, kółkami o różnej grubości ma sens?
Chodzi o rozdzielczość drukarki i zdolność ludzkiego oka do zauważenia takich drobiazgów.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: F4U-1A Corsair II 1/72 Tamyia [Don Sheppard]

Postprzez MIRO » sobota, 4 czerwca 2011, 20:34

Grzegorz2107 napisał(a):Czy w tej skali próba zróżnicowania wyglądu nitów, żeby nie były identycznymi kropkami, ale np. niektóre półksiężycami, okręgami, kółkami o różnej grubości ma sens?
Chodzi o rozdzielczość drukarki i zdolność ludzkiego oka do zauważenia takich drobiazgów.


Oj chyba Cię poniosło. Na zdjęciach makro może będzie to widać, ale w naturze takie niuanse będą raczej nieuchytne dla oka.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: F4U-1A Corsair II 1/72 Tamyia [Don Sheppard]

Postprzez spiton » sobota, 4 czerwca 2011, 21:11

Grzegorz2107 napisał(a):Czy w tej skali próba zróżnicowania wyglądu nitów, żeby nie były identycznymi kropkami

Oczywiście, że ma sens. Jedne powinny być bardziej widoczne, a inne mniej. I to nie jest kwestia kształtu, tylko intensywności.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F4U-1A Corsair II 1/72 Tamyia [Don Sheppard]

Postprzez Jaho63 » sobota, 4 czerwca 2011, 21:45

No w 72-ce raczej nie. Może w 48-ce, ale tutaj znów podejrzewam będzie widać, że to kalka. Ale całkiem celna uwaga Spitona, żeby następne drukować nie tylko jaśniej, ale i niejednolitej intensywności. Podoba mi się to.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F4U-1A Corsair II 1/72 Tamyia [Don Sheppard]

Postprzez dewertus » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 01:16

Model całkiem do rzeczy, choć przyznam szczerze, że nity jakoś mnie nie przekonują (ale i tak chylę czoła za eksperyment). Opis historyczny ciekawy, ale jak dla mnie nieco za "oszczędny" ;o)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości