F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez Jaho63 » czwartek, 23 czerwca 2011, 12:51

spiton napisał(a):Myślisz, że mu pozwoliłem ??!!

I trudno, tak ma być. :)
Z drugiej strony ja nie mam brata... :lol:
P.S. Pilot akurat zawiązuje sznurówkę?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Reklama

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez K.Y.Czart » czwartek, 23 czerwca 2011, 13:02

Jaho63 napisał(a):P.S. Pilot akurat zawiązuje sznurówkę?


Robi zadymę pod parlamentem. ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez spiton » czwartek, 23 czerwca 2011, 13:07

Chciałbym, żebyście napisali np : czerwone wloty powietrza kiepsko wygladają i ta plama tu i tam psuje efekt.
Zrozumcie. Zrobiłem te obrazki wczoraj i wrzuciłem na forum właśnie po to, byście się podzielili swoimi uwagami. Bo jak się siedzi godzinę czy dwie nad takimi obrazkami, to człowiek zupełnie traci orientacje co jest dobre a co nie.
A wy mi ładujecie teksty o pilocie i podstawkach.
Nowością w zdjęciu nr1 jest to, że zdjęcie jest "potrójne". nie był to duży problem. Ale ciekaw jestem, czy takie powielenie obiektu jest efektem na "+ " czy "-" na drodze wywołania złudzenia rzeczywistości ?
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez K.Y.Czart » czwartek, 23 czerwca 2011, 13:28

spiton napisał(a):Chciałbym, żebyście napisali np : czerwone wloty powietrza kiesko wygladają i ta plama tu i tam psuje efekt.
Zrozumcie.


Łoł łoł łoł Sebastian, moment. Chcesz oceny modelu, czy oceny zdjęć, czy oceny sumy działań - czyli odpowiedzi na pytanie czy całość do złudzenia udaje rzeczywistość? Z tej galerii modelu nie ocenię, bo zdjęcia na to nie pozwalają. Zbyt ogólnikowe, rozmyte, bez pokazania detali. Zdjęcia u mnie są dodatkowo zbyt ciemne (nie wiem jak u innych) co również utrudnia ich ocenę od strony technicznej, jako zdjęć. Brak pilota w kabinie (a trzech pilotów w locie zespołowym) zabija skutecznie złudzenie rzeczywistości, które chciałeś osiągnąć. Koniec, kropka.

PS1. W locie zespołowym wg mnie rzuca się w oczy bliźniaczość "seriala" mimo żonglerki cyframi 4 i 5.

PS2. Niemniej lubię twój upór i konsekwencję, nawet jeśli mi się nie podobają jej efekty. :)

PS3. Zapomniałem dodać..., ze większość Twoich zdjęć podoba mi się od strony kompozycji kadru. Nie dotyczy to jednak zdjęć mających za zadanie ukazania zalet modelu. Podobają mi się "pocztówki" - nie jest to w żaden sposób określenie pejoratywne.
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez Jaho63 » czwartek, 23 czerwca 2011, 13:33

O ile w ogóle odrobinę mniej "rzeczywiste" niż przy F-18 mi się wydają te foty, ale akurat ta zbiorowa ciekawa. Bardziej od seriali rzuciły mi się w oczy identyczne odrapania. Pilot - gdybyś wkleił jakiś cień w pierwszej maszynie, to w następnych nawet tego tak nie widać.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 23 czerwca 2011, 14:45

spiton napisał(a):Nowością w zdjęciu nr1 jest to, że zdjęcie jest "potrójne". nie był to duży problem. Ale ciekaw jestem, czy takie powielenie obiektu jest efektem na "+ " czy "-" na drodze wywołania złudzenia rzeczywistości ?

Na + skoro pytasz.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez karambolis8 » czwartek, 23 czerwca 2011, 15:30

Co do trojaczków, to bardziej widział bym to zdjęcie bez najmniejszego - jakoś za blisko leci i troszkę ciasno w kadrze. Ale sam efekt jak najbardziej na +
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez lejgo_inc » czwartek, 23 czerwca 2011, 15:40

Ja mam mieszane uczucia w stosunku do ef-piątki. Wybrałeś najbardziej ufajfolony egzemplarz spośród zdjęć które wrzuciłeś i w sumie do oryginału masz niedaleko (ale nie pytaj jak daleko, bo zacznę coś marudzić od rzeczy o pilotach :). Ale wrażenie zbytniej kontrastowości o którym pisałem w warsztacie mi nie przeszło. Wygląda jakby niektóre efekty spowodowane na rzeczywistym samolocie różnicą połysku poszczególnych malarstw i kątem padania nań światła zostały w modelu zrobione tylko kolorem. Do tego nie jestem w stanie ocenić z fotek na ile te wszystkie zgliszcza i morderstwa na modelu są w skali 1:72 a na ile 1:1 - na ile są precyzyjne i delikatnie naniesione. Pozostaję wiernym fanem Buccaneera :)
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez spiton » czwartek, 23 czerwca 2011, 21:20

Tak, samolot jest tak kontrastowy, że aż nierzeczywisty. Trzeba wybierać bardziej subtelnie styrane egzemplarze.

A tu braciszkowie :
Obrazek
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez Robert1978 » czwartek, 23 czerwca 2011, 21:33

Z pilotem, czy też bez - bardzo mi się podoba.
Ślady eksploatacji w Twoim wykonaniu są bardzo realistyczne. W połączeniu z pasją zabawy aparatem i obróbką zdjęć, które stają się chyba Twoją wizytówką, efekty prezentowanych przez Ciebie prac są jak dla mnie powalające.
Pozazdrościć ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez ROMAN » czwartek, 23 czerwca 2011, 21:48

Sebastian, fotki bardzo ładne i do tematu bardzo rzetelnie podszedłeś, ale deczko za intensywnie. To co widzę w tych "trojaczkach" to poza tym co Jaho zaobserwował czyli klon malowania to jeszcze brak tzw. "powietrza" między obiektami. Malarze sztalugowi którzy malują plenerke bardzo zwracają na to uwagę. Chodzi nie o ostrość między obiektami ale o aurę rozjaśnienia i zniebieszczenia w minimalnym stopniu co dodaje w takich shopowych produkcjach realizmu. Tu wszystkie trzy obiekty są jakby na pierwszym planie. Jest jeszcze kwestia oświetlenia. Do takich fotomontaży powinieneś robić najpierw fotke czystego nieba i zaraz potem by światła nie utracić fotki poszczególnych samolotów w odpowiednim ujęciu i dopiero separujesz i nakładasz na czyste niebo. Dotyczy to też ostatniej fotki. Światło jak i blask odbiegają w fotomontażu od aury nieba, aczkolwiek błysk wygenerowany na kabince to świetny pomysł by brak pilota ukryć. To tyle co do zdjęć. Samolotu nie oceniam bo Twoja konwencja brudasków bardzo mi się podoba z zastrzeżeniem że tym razem jest chyba ciut za kontrastowo.

pozdrawiam serdecznie i gratuluje ciekawej projekcji.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez spiton » czwartek, 23 czerwca 2011, 22:00

Roman, zastanawiałem się czy nie dodać "powietrza". Zasugerowałem się tym, że taka jest prawda o intensywności poszczególnych obiektów. Ale nie wziąłem pod uwagę, że w rzeczywistości 72 razy większej byłoby 72 razy więcej powietrza i dodanie perspektywy powietrznej już miałoby sens.
Poprawię to.
ROMAN napisał(a): Światło jak i blask odbiegają w fotomontażu od aury nieba


To zdjęcie jest całkowicie prawdziwe. Dodałem tylko błysk. Zresztą zdjęcie jest tak zrobione, że błysk jest, tylko go wzmocniłem. Cała reszto to najprawdziwsza prawda.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-5A FreedomFighter Italeri 1/72

Postprzez spiton » wtorek, 28 czerwca 2011, 21:25

Dodałem kilka fotek w galerii. Wyszły tak sobie, ale chcę już zamknąć temat ,-)).
Obrazek
Reszta w pierwszym poście.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości