ALBATROS DIII OEFFAG 1:48 (EDUARD) GALERIA

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: ALBATROS DIII OEFFAG 1:48 (EDUARD) GALERIA

Postprzez henryk » środa, 3 sierpnia 2011, 08:39

Wyjaśnia. Piękny model, jak dla mnie wzór do naśladowania. Ale dalej będe szukał zdjęć odnośnie szachownic. Na razie pozostanie bez oznaczeń. Takie zboczenie - nic nie poradzę. Lekarz powiedział, że to nieuleczalne.
Ostatnio edytowano środa, 3 sierpnia 2011, 09:18 przez shivadog, łącznie edytowano 1 raz
Powód: interpunkcja
henryk
 
Posty: 173
Dołączył(a): czwartek, 16 września 2010, 22:46

Reklama

Re: ALBATROS DIII OEFFAG 1:48 (EDUARD) GALERIA

Postprzez Adam » środa, 3 sierpnia 2011, 10:42

Czy interesują ciebie szachownice na konkretnych samolotach czy historia szachownicy?
Może mógłbym podrzucić jakieś zdjęcia, gdybym wiedział co ciebie interesuje.
Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: ALBATROS DIII OEFFAG 1:48 (EDUARD) GALERIA

Postprzez henryk » środa, 3 sierpnia 2011, 11:55

Witam. Sklejając modele staram się by wyglądały w miarę wiernie. Wiadomo-co opracowanie to inna wizja. Dlatego nie wierzę w rysunki czy obrazki, polegam raczej na zdjęciach. A tych mało-szczególnie z okresu 1918-1925. Poza tym spotkałem się jeszcze z ciekawą teorią na temat zdjęć samolotów ( i w ogóle zdjęć z tych lat ), że mogły być przewrócone "na lewą stronę" podczas publikacji czy obróbki. Nie wiem jak to się ma do technik fotograficznych z tamtych lat, ale rodzi to nowe wątpliwości w tym temacie. A historię szachownicy to tak niejako przy okazji "obrabiam". Przepraszam za offtopa ale camel i albatros to tak ładne samoloty że czasami aż szkoda pracy zmarnowanej jedną szachownicą.

Proszę byś stawiał spację (odstęp) po przecinkach, kropkach, znakach zapytania, wykrzyknikach itp.
Przykład:

"Witam. Sklejając"

Proszę popraw swoje posty.
Poza tym wysłałem Ci wczoraj wiadomość, której nie odebrałeś (na górze masz zakładkę wiadomości).

shivadog
Ostatnio edytowano środa, 3 sierpnia 2011, 15:15 przez henryk, łącznie edytowano 1 raz
henryk
 
Posty: 173
Dołączył(a): czwartek, 16 września 2010, 22:46

Re: ALBATROS DIII OEFFAG 1:48 (EDUARD) GALERIA

Postprzez Adam » środa, 3 sierpnia 2011, 13:22

Odwrócenie zdjęcia mogło, moim zdaniem, powstać podczas naświetlania papieru, gdy fotograf odwrotnie założył kliszę do powiększalnika. Jeżeli mam, w takim przypadku wątpliwości to staram się zwrócić uwagę np. na napisy na samolocie. Na pewno masz rację zdjęcia zawsze mają wiekszą wartość niż rysunki, choć i tu zdarzały się fotomontaże, Jest taki słynne zdjęcie Iła-2 jedno tylko z gwiazdami, drugie z małą szachownicą na masce silnika i z gwiazdami i trzecie tylko z szachownicami.
Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: ALBATROS DIII OEFFAG 1:48 (EDUARD) GALERIA

Postprzez henryk » środa, 3 sierpnia 2011, 15:19

Mam lepsze- P-24 i delegacja oglądająca samolot w sprawie zakupów. Doklejone postacie i właśnie zdjęcie na lewej stronie. Plus do tego retusz samego samolotu. Ale odbiegamy chyba od tematu.
Ostatnio edytowano środa, 3 sierpnia 2011, 15:26 przez shivadog, łącznie edytowano 1 raz
Powód: interpunkcja
henryk
 
Posty: 173
Dołączył(a): czwartek, 16 września 2010, 22:46

Re: ALBATROS DIII OEFFAG 1:48 (EDUARD) GALERIA

Postprzez rollingstones » niedziela, 4 września 2011, 11:37

Wygląda świetnie - zbliżenia pokazują klasę modelu
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: ALBATROS DIII OEFFAG 1:48 (EDUARD) GALERIA

Postprzez Adam » niedziela, 4 września 2011, 11:47

rollingstones napisał(a):Wygląda świetnie - zbliżenia pokazują klasę modelu

:mrgreen: :mrgreen:
Pochwała z twojej strony mile połechtała moją dumę modelarską. :mrgreen:
Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości