Tankowanie w 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez Maciej Gruca » środa, 2 listopada 2011, 11:48

Toście mnie Panowie pod murem z tymi zdjęciami postawili :!: :D A tak planowałem się wykpić. Cóż, widzę że nie będę miał wyjścia. Choć myślę, że może być to kłopotliwe. Po pierwsze wracam do domu z pracy, gdy jest już szaro. Po drugie, na tym blokowisku nie ma gdzie nawet modelu wynieść. No i po trzecie nie mam nawet balkonu. Ale obiecuję, że będę kombinował i może coś w weekend wymyślę. Ale może być ciężko, bo roi mi się w głowie kolejny, tym razem dioramkowy (lotniczy), pomysł i sporo zapału mam do niego.

Tofik napisał(a):Skąd wytrzasnąłeś te przezroczyste pręty/rurki korę podtrzymują f-14 ?


Pręty wytrzasnąłem z hurtowni tworzyw sztucznych. Mają tam cały typoszereg tego rodzaju prętów z plexi. Nic innego, tylko iść, wybierać i płacić (są one niestety stosunkowo drogie, ale czego nie robi się dla modelarstwa :mrgreen: )

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Może się pogubiłem, ale na czym to wszystko sie trzyma

Mecenasie...trzyma się to wszystko w sposób następujący :) : Ciężka plexiglasowa przeźroczysta płyta (podstawa), w tym nawiercone otwory o średnicy 12mm, w te miejsca wklejone odpowiednio wyprofilowane pręty (mi profilowanie zajęło trzy dni - bo musiałem po każdym gięciu nakładać oba modele, tak by widzieć jak się te pręty wyginają pod ciężarem). Potem wsadzenie ich w...zadek Tomcata. Przy tej okazji wspomnę, iż we wspomnianym "tyle" F-14 wklejone są dwie drewniane tuleje dla lepszego posadowienia całości. Nawiasem przy ich wklejaniu, trochę za dużo dodałem utwardzacza do poxipolu i reakcja przebiegała tak szybko, a klej zrobił gorący, że miałem obawy czy mi kladłuba nie stopi :!:

Dzięki za dobre słowo
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Reklama

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » środa, 2 listopada 2011, 20:28

Maciej Gruca napisał(a):
Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Może się pogubiłem, ale na czym to wszystko sie trzyma

Mecenasie...trzyma się to wszystko w sposób następujący :) : Ciężka plexiglasowa przeźroczysta płyta (podstawa), w tym nawiercone otwory o średnicy 12mm, w te miejsca wklejone odpowiednio wyprofilowane pręty (mi profilowanie zajęło trzy dni - bo musiałem po każdym gięciu nakładać oba modele, tak by widzieć jak się te pręty wyginają pod ciężarem). Potem wsadzenie ich w...zadek Tomcata. Przy tej okazji wspomnę, iż we wspomnianym "tyle" F-14 wklejone są dwie drewniane tuleje dla lepszego posadowienia całości. Nawiasem przy ich wklejaniu, trochę za dużo dodałem utwardzacza do poxipolu i reakcja przebiegała tak szybko, a klej zrobił gorący, że miałem obawy czy mi kladłuba nie stopi :!:

To, że w zadku :oops: Tomcata są wsadzone pręty to wiem :P
Miałem raczej na myśli połączenie obu samolotów. Czyli trzymaja się one na przewodzie paliwowym...
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez robson » środa, 2 listopada 2011, 20:41

Jak dla mnie bomba , gratulacje :) tylko kolego mam do Ciebie drobne pytanko ? na jakim sposobie trzyma sie tankowiec ?
Avatar użytkownika
robson
 
Posty: 95
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:50
Lokalizacja: KM Rozbitek Rędziny

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez Maciej Gruca » środa, 2 listopada 2011, 21:40

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Miałem raczej na myśli połączenie obu samolotów.

A to przepraszam, nie zrozumiałem :oops:

Robson napisał(a):na jakim sposobie trzyma sie tankowiec ?

Tankowiec trzyma się na takim sposobie ;o) : viewtopic.php?f=12&t=16973
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » środa, 2 listopada 2011, 21:43

GENIALNE ROZWIĄZANIE
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez spiton » środa, 2 listopada 2011, 21:55

Maćku, wrzuć link do warsztatu w pierwszym poście .
To taki "model", że każdy od razu szuka linku do warsztatu, żeby zobaczyć "jak to się kupy trzyma".
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez Maciej Gruca » sobota, 5 listopada 2011, 18:22

Poszedłem za Waszą radą i wyniosłem wszystko przed blok. Spore było to przedsięwzięcie dodatkowo okupione pewnymi, na szczęście małymi stratami (utracony Sidewinder, zbiornik paliwa i oczywiście złamana rurka Prandtla). Mam nadzieję, że jednak opłacało się takie poświęcenie (mi podoba się dużo bardziej niż moje poprzednie wypociny). Oceńcie ponownie:
białe tło:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na tle nieba:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez shivadog » sobota, 5 listopada 2011, 18:25

No i extra, o to chodziło. Przyznaj, że było warto.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez Jaho63 » sobota, 5 listopada 2011, 18:36

Te na tle nieba, są zajefajne.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez ROMAN » sobota, 5 listopada 2011, 18:44

Obrazek

Cycuś glancuś! Bardzo dobre ujęcie przez co świetna fotka. Bardzo fajnie zrobione modele i bardzo podobający się pomysł na przedstawienie założeń jakie sobie obmyśliłeś.


Gratulacje bo praca jest naprawdę zacna. Mnie się jak najbardziej podoba.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 5 listopada 2011, 19:27

Zdjęcie miesiąca już mamy.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez spiton » sobota, 5 listopada 2011, 19:29

Nabrałem się !! Ha jest super !!!
Rewelacja Maciek !!!
Pod-bajerujmy jakąś fote Maćkowi, żeby był dobry kadr i kontrast i na fotę tygodnia !!!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 5 listopada 2011, 19:33

Moja Pani łaskawie spojrzała na zdjęcia i stwierdziła że przedstawiają sytuację rzeczywistą gdy jeden samolot holuje drugi.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez adamkijak » sobota, 5 listopada 2011, 19:55

Witam
Absolutnie genialny projekt, wykończenie i realizacja bez zastrzeżeń. Foty na tle nieba świetnie oddają klimat.
Kolejny inspirujący projekt.

p.s. drażnią mnie tylko te ciemne szyby, ale wiem że tak ma być.
adamkijak
 
Posty: 64
Dołączył(a): czwartek, 21 października 2010, 22:07

Re: Tankowanie w 1:48

Postprzez ROMAN » sobota, 5 listopada 2011, 20:01

Jacek Bzunek napisał(a):Moja Pani łaskawie spojrzała na zdjęcia i stwierdziła że przedstawiają sytuację rzeczywistą gdy jeden samolot holuje drugi.



I to właśnie jest dla mnie największą nagrodą w modelarstwie, gdy człowiek z zewnątrz odbiera sztuczność jako rzeczywistość a nie na odwrót. Sami kiedyś pisaliście że model powinien jak najwierniej przedstawiać rzeczywisty obiekt. Znawca się pozna ale kobietę ciężko oszukać. Skoro przyjła to jako oryginał to Twórco masz powód do zadowolenia.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 48 gości