Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Czarny » czwartek, 15 marca 2012, 20:25

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Początków Imperium Zła to pewnie na tym forum nikt osobiście nie pamięta. Oczywiście mogę się mylić bowiem "wyjątek..."
Natomiast dalej nie odpowiedziałeś na to, co modele Ryszarda mają wspólnego z jakością modeli z DA-TA. W jakim celu o tym napisałeś?


Wysil się trochę....

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Od dzisiaj można oglądać samolot w Łodzi w sklepie Da-Ta :)


napisałem, że RH stać na prace nawet lepsze niż prezentowane w sklepie. Na prawdę tak trudno się było domyśleć?


Spton, "czarnuch" ma chyba dużo gorsze konotacje niż "spitek", ale ja mam dystans do siebie więc proszę bardzo.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:00
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez RH » czwartek, 15 marca 2012, 20:33

Okrach napisał(a):Ciekawe malowanie popularnego bocianka - jest ono prawdziwe?
Oczywiście .Kalki do Fi 156C wydał Techmod
Obrazek
Moim skromnym zdaniem - zupelnie przyzwoicie wygladajcy model. Mnie sie podoba :mrgreen:
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » czwartek, 15 marca 2012, 20:58

Czarny napisał(a):
Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Początków Imperium Zła to pewnie na tym forum nikt osobiście nie pamięta. Oczywiście mogę się mylić bowiem "wyjątek..."
Natomiast dalej nie odpowiedziałeś na to, co modele Ryszarda mają wspólnego z jakością modeli z DA-TA. W jakim celu o tym napisałeś?


Wysil się trochę....

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Od dzisiaj można oglądać samolot w Łodzi w sklepie Da-Ta :)


napisałem, że RH stać na prace nawet lepsze niż prezentowane w sklepie. Na prawdę tak trudno się było domyśleć?

To ja doskonale zrozumiałem. Tylko po co mieszasz do tego sklep, prezentowane tam modele i przez to autorów prac???
Ryszard robi modele, które są o 100% lepsze od GLUTÓW, nad którymi pisze się mega rozprawy o ich "świetności" na forum.
Myślę, że wyjatkowo nie trafiłeś z porówniem modeli, ale jak widać wsadziłeś kijek w mrowisko.
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 19 października 2009, 23:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 15 marca 2012, 21:00

RH napisał(a):Obrazek
Moim skromnym zdaniem - zupelnie przyzwoicie wygladajcy model. Mnie sie podoba :mrgreen:

Model ma więcej szachownic niż oryginał. Jest zestaw prawie że idealny, sklejający potrafiący przy okazji różnych dwupłatowych wynalazków pozytywnie zaskoczyć, jest zdjęcie oryginału, jest informacja z jakiej okazji został ten konkretny Storch złożony a efekt niestety nijaki.
Lotnictwo polskie z lat 1945-1989 to temat, w którym jestem równie biegły jak lotnictwo Mandżuri z 1945 ale zakodowałem sobie że wszystko co przewineło się przez zakłady remontowe pod koniec lat czterdziestych malowano ogólnowojskowym zielonym a tutaj mamy sanacyjne khaki.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Okrach » czwartek, 15 marca 2012, 21:11

Jacek Bzunek napisał(a):
RH napisał(a):Obrazek
Moim skromnym zdaniem - zupelnie przyzwoicie wygladajcy model. Mnie sie podoba :mrgreen:

Model ma więcej szachownic niż oryginał. Jest zestaw prawie że idealny, sklejający potrafiący przy okazji różnych dwupłatowych wynalazków pozytywnie zaskoczyć, jest zdjęcie oryginału, jest informacja z jakiej okazji został ten konkretny Storch złożony a efekt niestety nijaki.
Lotnictwo polskie z lat 1945-1989 to temat, w którym jestem równie biegły jak lotnictwo Mandżuri z 1945 ale zakodowałem sobie że wszystko co przewineło się przez zakłady remontowe pod koniec lat czterdziestych malowano ogólnowojskowym zielonym a tutaj mamy sanacyjne khaki.


Kwestia podejscia do modelu jest zawsze indywidualna sprawa autora. Nikt nie bedzie w stanie zrozumiec jego zamiarow jesli, jak to mowia Niemcy, "nie zalozy sie jego okularow". Wg mnie wykonanie modelu jest dla mnie poprawne w kazdym calu. Czy model odpowiada oryginalowi merytorycznie, nie moge ocenic bo nie mam ku temu odpowiedniej wiedzy.

Coz, nie znam umiejetnosci autora, mistrzem modelarstwa nie jestem, powojenne lotnictwo polskie jest mi dalekie jak planeta Pluton ale... wrazenie jakie na mnie wywarl model bylo i jest nadal pozytywne.
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 12:35
Lokalizacja: Stuttgart

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez xmald » czwartek, 15 marca 2012, 21:28

Ja również większości z was tutaj poziomem tej naszej zabawy... no bo to zabawa w końcu ma być (na modelach również widnieje takie słowo np. zabawka dla dzieci powyżej 14 lat) kurcze blade nie dorównuję, ale mogę śmiało powiedzieć, że ten bocian jest moim zdaniem fajnie zrobiony. Mój firmy Academy to był totalny glut. Podoba mi się również fakt rezygnacji ze standardowego niemieckiego malowania. Notka historyczna przydatna, wiem z czym mam do czynienia. Czy dałoby radę jakieś parę fotek wnętrza pstryknąć?
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez RH » czwartek, 15 marca 2012, 21:41

Może i szachownic jest zbyt wiele ,ale niezbyt wiele o tym modelu w tym malowaniu nie wiem ,więc polegalem na wiedzy zawartej w kalkach Techmodu
http://www.techmod.pl/aviation-72/72053 ... 56c-storch

Wszak opracowali je na podstawie publikacji napisanych przez mam nadzieje znawców lotnictwa .Pana A Margaly i W.Sankowskiego .W instrukcji do kalek nie omieszkano tego zaznaczyć .
Oczywiście mam tez trochę wątpliwości w samej budowie płatowca.Na instrukcji pokazano że górną część jest zamalowana i plaska ,natomiast na zdjęciu zauważyłem jakby wypuklenie po km -e .Postanowiłem jednak nie wnikać głębiej ale zrobić tak jak Techmod zalecił .Malowanie także pobrałem z instrukcji . Jak bym mial nad tym wszystkim się zastanawiać tak doglebnie to model bylby jeszcze w pudle ,a ja na oddziale zamkniętym w wariatkowie :) :oops: Niech tak zostanie jak jest .Co do wnętrza to nic tam nie ma ciekawego ot dwa fotele i pare zegarów . ;o)
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Jaro_Su » piątek, 16 marca 2012, 17:24

Jedni się napatrzyli na zdjęcia samolotów na złomie inni na samoloty w aeroklubach i muzeach...

I wszyscy mają w jakiś sposób rację, byle by to nie był fanatyzm...
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 07:51

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości