UH-60 Academy 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

UH-60 Academy 1/35

Postprzez Majkel » sobota, 22 marca 2008, 11:23

Witam wszystkich artystów którzy pokazuja tu swoje dzieła.
Wprawdzie jeszcze troche modeli musze popsuć, żeby osiagnąc poziom który bym chciał, ale ze wzgledu, na fakt, ze jakoś mało jest tu prezentowanych modeli śmigłowców to chciałbym pokazać mojego Black Hawka. Może jakieś ciekawe komentarze dadzą mi trochę wiedzy.
Jest to model w 1/35 Academy, zrobiony prosto z pudełka. Pasowanie elementów, szczególnie w części skorupa-wnętrze wymagało kilogramów szpachli. Malowanie lakierami Model Master dobranymi wg. zdjęc będących w moim posiadaniu. Zrezygnowałem z części napisów eksploatacyjnych ze względu na brak umiejętności poradzenia sobie z błyszczeniem kalek (a trzeba było pierw mi tu wejśc i poczytać jak sie to robi :) ) Model jest zrobiony na ładnie tak jak go fabryka dała.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam wszystkich i życzę samych promocji w sklepach modelarskich.
Ostatnio edytowano sobota, 22 marca 2008, 11:48 przez Majkel, łącznie edytowano 1 raz
Majkel
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:27

Reklama

Re: UH-60 Academy 1/35

Postprzez wojtek_fajga » sobota, 22 marca 2008, 11:29

Witaj na forum!

Niestety nie dałeś nam szansy na obejrzenie modelu. Źle wstawiłeś obrazki,są wstawione jako linki do stron html w znacznikach . W ten sposób wstawione się nie pokażą.

Przeczytaj regulamin, znajdź wątki na temat wklejania obrazków, dowiedz się jak to robić i popraw swój post.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: UH-60 Academy 1/35

Postprzez Majkel » sobota, 22 marca 2008, 11:53

wojtek_fajga napisał(a):Witaj na forum!

Niestety nie dałeś nam szansy na obejrzenie modelu. Źle wstawiłeś obrazki,są wstawione jako linki do stron html w znacznikach . W ten sposób wstawione się nie pokażą.

Przeczytaj regulamin, znajdź wątki na temat wklejania obrazków, dowiedz się jak to robić i popraw swój post.


Witaj Wojtku, daj ludziom szansę, potrzebowałem kilku chwil na zmianę miejsca składowania moich zdjec, ale teraz juz chyba je widać. Pozdrawiam
Majkel
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:27

Re: UH-60 Academy 1/35

Postprzez Maciek » sobota, 22 marca 2008, 11:55

Wygląda całkiem fajnie, ale mógłbyś trtoszkę więcej fotek zamieścić.
Maciek
 

Re: UH-60 Academy 1/35

Postprzez Timi » sobota, 22 marca 2008, 14:04

jakiś wash by się przydał i trochę zbyt matowy jak dla mnie.
Mam nadzieje że poczytasz forum i udoskonalisz warsztat to będą piękne modele
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: UH-60 Academy 1/35

Postprzez kornik » sobota, 22 marca 2008, 14:14

Napewno twoim sporym atutem jest modelarska szczerość. Chodzi mi o te napisy eksploatacyjnie. Zresztą i tak kalkomanie Academy nie są wymarzonym materiałem dla początkującego modelarza.
Model skleiłeś i pomalowałeś nawet czysto,jednak jak sam wspomniałeś musisz jeszcze trochę popracować nad techniką.
Jeśli chodzi o kalkomanię to bezapelacyjnie musisz się zaopatrzyć w doby lakier Gloss i płyny do kalkomanii Set i Sol.
Twojemu Blackhawkowi brakuje trochę życia, przydałoby się zapuścić linie i dodać jakieś ślady eksploatacji,ale te techniki również musiałbyś trochę potrenować.

Ogólnie jesteś na dobrej drodze i jestem pewien,że następne modele będą coraz lepsze :)

Pozdrawiam
Kornik
Pamiętam o Wołyniu [*]
Avatar użytkownika
kornik
 
Posty: 122
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:13
Lokalizacja: Częstochowa/Radomsko POLISH REDNEK MODELERS

Re: UH-60 Academy 1/35

Postprzez Majkel » wtorek, 25 marca 2008, 15:41

kornik napisał(a):
Twojemu Blackhawkowi brakuje trochę życia, przydałoby się zapuścić linie i dodać jakieś ślady eksploatacji,ale te techniki również musiałbyś trochę potrenować.


Też uważam, że model wyszedł troche "płaski" ale w następnych produkcjach zamierzam popracować nad uplastycznieniem poprzez podkreślenie lini podziału i może jakies ślady eksploatacji. A najbliższym modelem będzie puszka po piwie :) na której spróbuje znaleźć drogę do poprawnego nałożenia kalkomani.
Majkel
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:27

Re: UH-60 Academy 1/35

Postprzez Cichociemny » wtorek, 25 marca 2008, 19:00

Koledzy wyżej napisali najważniejsze. Ja tylko dodam, iż mam nadzieję kontynuowania przez Ciebie tematyki śmigłowcowej.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: UH-60 Academy 1/35

Postprzez Erlend Janson » środa, 26 marca 2008, 01:16

Timi napisał(a):jakiś wash by się przydał i trochę zbyt matowy jak dla mnie.
Mam nadzieje że poczytasz forum i udoskonalisz warsztat to będą piękne modele


Timi widziałem Black Hawka na własne oczeta i on jest tak matowy jak papier ścierny:) A co do modelu to fajnie wyszedł , sam go kiedys popełniałem ale nie starczyło mi nerwów na jego dokończenie więc tym wieksze uznanie.
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Re: UH-60 Academy 1/35

Postprzez Timi » środa, 26 marca 2008, 12:32

kurka, myślałem że był półmat...
No ale trudno jak ja będę robił to zorbie półmat, bo nie lubię modeli ani matowych anie błyszczących :P
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: UH-60 Academy 1/35

Postprzez Majkel » środa, 26 marca 2008, 21:35

Erlend Janson napisał(a):matowy jak papier ścierny:)

Ano tak właśnie jest. I na nawet intensywnie eksploatowanych BH nie ma za wielu świecących sie miejsc lub przetarć na lakierze. A dla tych którzy nie mieli okazji widziec na własne oczy polecam stronę airliners.net na której można zobaczyć zdjęcia chyba wszystkich jeszcze latajacych i sporej ilości juz nielotnych SP z tej planety. Większośc to ogólne widoki z każdej możliwej strony, bez jakiejś wiekszej ilości szczegółów, ale uważam, że i tak można sporo podpatrzeć. Szczególnie warto zwrócić uwagę na to, które miejsca na poszczególnych typach lubią się naprzykład brudzić, lub świecić.
A w moim przypadku jeszcze tylko nauczyć sie jak to zrobic na modelu :)
Majkel
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:27


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości