Fokker E.III (1/72, Eduard)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Fokker E.III (1/72, Eduard)

Postprzez spiton » sobota, 10 maja 2008, 22:59

Co do śmigła, to zgodzę się, że w tej skali zrobić je lepiej, to byłby cud!!!!!. Patent z taśmą jest chyba niewykonalny....chociaż.....:-))
Ale blachy na silniku są ewidentnie słabe. Jak cały model jest zjawiskowy, to blachy są kiepskie. Użyj czarnego washa, i przetrzyj potem szmatką. Przetrzyj suchym pędzlem. zresztą zrób co chcesz, ale nie zostawiaj tego w takim stanie. Sorry że się szarogęszę :-))

Ps. do admina: staram się, naprawdę się staram :-))

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Fokker E.III (1/72, Eduard)

Postprzez Grzegorz2107 » sobota, 10 maja 2008, 23:54

spiton napisał(a):Co do śmigła, to zgodzę się, że w tej skali zrobić je lepiej, to byłby cud!!!!!. Patent z taśmą jest chyba niewykonalny....chociaż.....:-))
Ale blachy na silniku są ewidentnie słabe. Jak cały model jest zjawiskowy, to blachy są kiepskie. Użyj czarnego washa, i przetrzyj potem szmatką. Przetrzyj suchym pędzlem. zresztą zrób co chcesz, ale nie zostawiaj tego w takim stanie. m


Faktycznie blachy fokkerow byly w specyficzny sposób polerowane(?) . Przyznam, ze nie rozgryzłem w jaki sposób uzyskiwano takie b. drobne wężyki o dość kontrastowych odcieniach, ale zamierzałem w swoich modelach oddać to poprzez rysowanie miękkim ołówkiem na srebrnym tle. Nie wiem czy rada kolegi Spitona dotyczy tego czy czegoś innego?
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: Fokker E.III (1/72, Eduard)

Postprzez gzt » niedziela, 11 maja 2008, 15:18

bardzo ladnie wykonany model. Gratuluje !
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 15:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: Fokker E.III (1/72, Eduard)

Postprzez LordDisneyland » niedziela, 11 maja 2008, 18:33

Na stronie tureckiego lotnictwa www.hvkk.mil.tr jest jedna fotka tureckiego fokkera, ale w kabinie raczej nie siedzi Buddecke ;o) . Co do polerowania tych blach - nie dość, że nie wiem, jak to robili, to nie bardzo rozumiem , po co? Bo przecież nie o wygląd chodziło...
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 11:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker E.III (1/72, Eduard)

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 12 maja 2008, 08:34

Dzięki wszystkim za uwagi.
Co do blach, to były one wykańczane maszynowo, polerowane punktowo czymś wirującym. Efekt ten jest widoczny na fotkach oryginałów. Zastanawiałem się nad tym, jak to zrobić w 1/72 i doszedłem do wniosku, że w tej skali, podobnie jak rysunek słojów drewna nie powinno być to zbyt widoczne. Uznałem, że gruboziarnista faktura aluminium Pactry w zupełności wystarczy.
Przez weekend trochę sobie pooglądałem mojego Fokkera, głównie pod kątem blach i muszę powiedzieć, że w oryginale wygląda bardziej realnie niż na zdjęciach. Nie wiem czemu tak wychodzi, ale na fotkach jest szary, a w realu jest trochę metalicznego połysku. Poza tym na fotkach zupełnie zniknęły delikatne ślady po oleju, które pracowicie nanosiłem na osłonę...
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:26
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości