F9F-5 PANTHER - Trumpeter 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: F9F-5 PANTHER - Trumpeter 1/48

Postprzez Jurek Greinert » piątek, 5 kwietnia 2013, 18:35

EEE czepiacie się ;o) granatowy nawet na bialym będzie granatowy a powiedziałbym że zwiększenie kontrastu może nie wyjść na dobre.
Hubert mam jeszcze kilku koreańczyków na celowniku a bardziej kolorowej granatowej Pantery nie znajdziesz - ale następnym razem się poprawię.
Co do sklejania to w miare wszystko pasuje pod warunkiem że olejesz instrukcję i standartowo posklejasz najpierw osobno połówki kadłuba, całe góry skrzydeł, skrzydło-centropłat-dół plus zew składane części. Mówię o mojej wesji z rozłożonymi skrzydłami. Inaczej konia z rzedem że spasuje przejście na lini składania skrzydła. Ja uważalem ale jedno przejście na kadłubie nie jest idealne a błyszczaca farba nie wybacza błędów. Zresztą każdy może wymyśleć najwygodniejszy dla siebie sposób.
Co do detali to uważaj na celownik, robiony wg instrukcji za chiny nie wejdzie pod oszklenie, zresztą tam jest nieźle pokaszanione z rozmieszczeniem całego wnetrza wzgledem kadłuba lub oszklenia. Jak chce Ci sie bawic to moim zdaniem podwozie jest minimalnie za krótkie - nie poprawiałem. Największą kichą w modelu (nierealną do poprawienia) jest profil skrzydła. Jest kompletnie zwalony. Powinien być u natarcia prawie trójkątny z lekkim zaokrągleniem a model ma coś z lat 1930-35.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

Re: F9F-5 PANTHER - Trumpeter 1/48

Postprzez dewertus » piątek, 5 kwietnia 2013, 18:57

Jurek Greinert napisał(a): granatowy nawet na bialym będzie granatowy a powiedziałbym że zwiększenie kontrastu może nie wyjść na dobre.

Tia, a świstak siedzi i zwija te sreberka... ;o)

Pod spodem zdjęcia tylko po korekcie kontrastu - pomyśl jak by to wyglądało z jasnym tle...
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Dzięki za wskazówki - na pewno się przydadzą.

A tak wyglądają "granatowe" na białym tle :P

Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F9F-5 PANTHER - Trumpeter 1/48

Postprzez hadzi » piątek, 5 kwietnia 2013, 20:30

Jurek Greinert napisał(a):...ale zastanawiam sie za co zabrać sie teraz. Pewnie zas ColdWar-owy sprzęt - jekieś propozycje?


no to moze Demon, F-100 lub F-86 a moze F-104 lub jakis paskudny Angol czy inny Mirage?
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 437
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 07:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: F9F-5 PANTHER - Trumpeter 1/48

Postprzez Jurek Greinert » piątek, 5 kwietnia 2013, 20:37

hadzi napisał(a):
Jurek Greinert napisał(a):...ale zastanawiam sie za co zabrać sie teraz. Pewnie zas ColdWar-owy sprzęt - jekieś propozycje?


no to moze Demon, F-100 lub F-86 a moze F-104 lub jakis paskudny Angol czy inny Mirage?


Hm, chyba będzie Angol ale że EE Lightning jest paskudny to sie nie zgodzę ;o)
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: F9F-5 PANTHER - Trumpeter 1/48

Postprzez dewertus » piątek, 5 kwietnia 2013, 20:42

De Havilland DH.100 Vampire... widziałem model Trumpka - o mało co go nie kupiłem mimo, że nie mój klimat i częściowo nawiązuje do serii "easy".
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F9F-5 PANTHER - Trumpeter 1/48

Postprzez Jurek Greinert » piątek, 5 kwietnia 2013, 22:01

dewertus napisał(a):De Havilland DH.100 Vampire... widziałem model Trumpka - o mało co go nie kupiłem mimo, że nie mój klimat i częściowo nawiązuje do serii "easy".

Na Vampira czakam, nawet mam odjazdowe kalki już kupione. Ponoć model w porównaniu z Alley Catem wymięka i ma błędy ale jest 3-4 razy tańszy.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości