P-400 Eduard 1/48 standard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: P-400 Eduard 1/48 standard

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 20 kwietnia 2013, 22:16

Robi modele i trzyma pozionm - tak jest i nie ma ściemy :)
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: P-400 Eduard 1/48 standard

Postprzez hacz » niedziela, 21 kwietnia 2013, 20:51

Arcturus napisał(a):Bardzo fajny, podoba mi się Twój styl - bez szarżowania, ale też bez "zabawkowości".

O kurde teraz poleciałeś komplementem tzn. że mam swój styl :P fajnie.
robert.bednarczyk napisał(a): ... Obicia u nasady obu płatów to chyba najsłabszy element modelu, co wcale nie oznacza, że jest kiepski...

Niestety podpisuję się pod tą uwagą.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: P-400 Eduard 1/48 standard

Postprzez michalp78 » środa, 22 maja 2013, 12:59

Mnie też się bardzo podoba, chociaż wydaje mi się, że przejścia kolorów powinny być zrobione na ostro (wiem, że miałeś sam wątpliwości w warsztacie, niestety zupełnie go przegapiłem). Mam jeszcze pytanie co do wyboru kolorów odpowiedników Du Ponta - sam ostatnio popełniłem P-400 (http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=35964) i nie wiedząc jakich kolorów użyć (i nie mając żadnego rozsądnego pod ręką) próbowałem coś mieszać na oko (z marnym skutkiem). Wybrałeś zestaw na podstawie jakiegoś opracowania, czy według własnego wyczucia? Według mnie DE jest bardzo OK, ale mam wątpliwości co do Dark Green.
Jedyne opracowanie jakie znam (Piotra Dmitruka na podstawie artykułu D. Bella) podaje jako zielony Humbrola 149, ale ten też nie całkiem mi pasuje do wyobrażeń. Sky także mi nie leży w wersji identycznej jak angielski oryginał.
Zna ktoś jakieś inne receptury na amerykański schemat RAF? Najlepiej z przykładami zastosowania na modelu.
Na fotkach, których kolory oczywiście są na pewno niedoskonałe wygląda to tak:
Obrazek Obrazek Obrazek
I jeszcze jedno pytanie: na jekiej podstawie wybrałeś kolor wnętrza?
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Re: P-400 Eduard 1/48 standard

Postprzez Voltan » środa, 22 maja 2013, 13:48

Podoba mi sie malowanie i cieniowanie, szczególnie na spodzie. Bardzo udany model. Gratuluje.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: P-400 Eduard 1/48 standard

Postprzez hacz » środa, 22 maja 2013, 20:14

Michał jeśli chodzi o kolorki to sporo poczytałem tu http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=1619 i z kilku innych stron z neta w sumie nic konkretnego, a reszta to tak na oko ;o)
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości