Sopwith Camel F.1 Academy 1/32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Sopwith Camel F.1 Academy 1/32

Postprzez bartek33365 » piątek, 10 maja 2013, 18:18

Witam w kolejnej galerii. Tym razem jest to coś z nowej jak dla mnie skali 1/32. Mowa oczywiście jak w tytule o Sopwith Camel firmy Academy. Pilotem tej maszyny był kapitan Kandyjskich Sił Lotniczych Roy Brown który ma oficjalnie potwierdzone zestrzelenie Richthofena. Powracając do modelu. Było przy min sporo problemów. Wlew paliwa nie po tej stronie co trzeba. Oczywiście wielkim problemem okazała się folia kalko podobna która bardziej mi przypominała foliową torebkę niż kalki. Dwa górne oznaczenia malowałem od wykonanych przez siebie masek.
Model malowany farbami Vallejo i Tamiya.
Koniec ględzenia czas na foty. Zapraszam do komentowania i oceniania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Bartek :)
Pozdrawiam Bartek Stawski :)
Warsztat: Wszystko po trochu
Zapraszam na My Models
Avatar użytkownika
bartek33365
 
Posty: 842
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lipca 2012, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Sopwith Camel F.1 Academy 1/32

Postprzez waran » piątek, 10 maja 2013, 19:37

Wiadomo stary model Academy, trudno nawet wymieniać błędy tej firmy, po prostu cały skopany, a najbardziej rażą płaty. Co do Twojej pracy, przy tej skali warto było wykonać śruby przy naciągach, poprawny kolor w tym akurat malowaniu to PC 12. Odklej też karabiny i przyklej je poprawnie. Co do zestrzelenia niemieckiego Asa to chyba jednak nie było tak, przynajmniej w ostatnich opracowaniach podawane jest że zestrzelił go z ziemi australijski strzelec piechoty.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sopwith Camel F.1 Academy 1/32

Postprzez PrzemoL » piątek, 10 maja 2013, 22:39

Waran właściwie powiedział wszystko o tym modelu. Dodam tylko, że brakuje w Twoim wykonaniu charakterystycznej kroplowej owiewki skrzyżowania linek centropłata i dość charakterystycznych pierścieni pod dolnymi płatami do mocowania samolotu na lotnisku, żeby go wiatr nie porwał.
Moim zdaniem, jak już się brać za skalę 1/32 w 1 w. św. to gorąco polecam modele Wingnut Wings. Wiem, że są znacznie droższe, ale frajda z ich budowy i efekt końcowy spłacają to z nawiązką.
Potwierdzam też, że najnowsze badania wykazały, że Brown na pewno nie zestrzelił MvR.
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 13:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Sopwith Camel F.1 Academy 1/32

Postprzez greatgonzo » piątek, 10 maja 2013, 22:51

najnowsze badania wykazały


Możesz to rozwinąć? Ja tematem interesowałem się tylko przy okazji, ale nie wyszło mi, że coś można stwierdzić jednoznacznie.

Widziałem kilka kolejnych galerii modeli Bartka, pewnie ze względu na ten bezkompromisowy podpis. Mnie się ten Camel podoba. OK, mnie się podoba każdy Camel, ale chcę podkreślić stały i konsekwentny rozwój autora, który z modelu na model przedstawia coraz lepsze prace.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Sopwith Camel F.1 Academy 1/32

Postprzez xmald » sobota, 11 maja 2013, 10:07

Bartek bardzo podoba mi się twój model. Cieszy mnie nawet bardziej to, że jak widać po twoich ostatnich modelach złapałeś szmatopłatowego bakcyla. Model ma swoje wady i ich niwelowanie byłoby pewnie dość czasochłonne. O tym, że samolot powinien być malowany PC 12 już wiesz - każdy ma trochę inną interpretację tego koloru podobnie jest z PC10. PC12 z tego co zaobserwowałem jest bardziej rudobrązowy. Jeżeli chodzi o twój model to tak jak napisali koledzy śruby rzymskie na pewno dodałyby mu uroku. To na prawym zastrzale to przyrząd do pomiaru prędkości - był z metalu nie drewna, podobnie korpus tej turbinki na wewnętrznych zastrzałach. Pamiętaj też żeby przeszlifować śmigło po malowaniu - wyszły jakieś zadziory.
Domaluj też okucia zastrzałów.
Bardzo fajnie wyszły te odarcia farby na osłonie silnika.
W następnym modelu możesz pokusić się o zrobienie cieniowania skrzydeł. Na górnych pow. widać, że podkreśliłeś żebra na dolnych mniej.

Co do Richthofena to Brown dostał to zestrzelenie bardziej z przyczyn propagandowych. Brown ostrzelał samolot barona ale podobno badania pokazują jednak, że rany śmiertelne MvR dostał z ziemi - od piechociarzy ponieważ walka toczyła się na bardzo małej wysokości - zupełnie niezgodnie z tym, co Baron zawsze wpajał swoim pilotom.
Dla zainteresowanych polecam książkę i film dokumentalny pt. Aces Falling, gdzie znajduje się również opis ostatniego pojedynku MvR oraz relacje Browna i piechociarzy.
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: Sopwith Camel F.1 Academy 1/32

Postprzez waran » sobota, 11 maja 2013, 11:57

W 1997 r. została wydana książka Normana Franksa i Allana Bennetta pt."The Red Baron's Last Flight'.Jest to opracowanie i opis badań nad faktem śmierci Barona Richthofena.W książce zawerte są opisy ,mapy ,symulacje ,rysunki, wykresy miejsc w którym to wydarzenie miało miejsce. Opis broni, z której trafiono Barona, rysunki wlotu kuli itp. uzupełnia to opracowanie. Na koniec jest konkluzja że na 99% Baron został zestrzelony z ziemi. Tak jak napisał kol. xmald Baron zawsze przestrzegał żeby nie latać bez potrzeby nisko przy ziemi bo można zginąć trafiony przez piechotę. Słyszał to od swojego mentora i dowódcy Oswalda Boelcke a jednak sprawdziła się stara maksyma mówiąca że rutyna może zabić.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sopwith Camel F.1 Academy 1/32

Postprzez DUDE » sobota, 11 maja 2013, 19:57

PrzemoL napisał(a):ale chcę podkreślić stały i konsekwentny rozwój autora, który z modelu na model przedstawia coraz lepsze prace.
...bez dwóch zdań!
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Sopwith Camel F.1 Academy 1/32

Postprzez bartek33365 » sobota, 11 maja 2013, 20:25

Dzięki za wasze oponie na temat modelu , cieszę się że się podoba.
Pozdrawiam Bartek
Pozdrawiam Bartek Stawski :)
Warsztat: Wszystko po trochu
Zapraszam na My Models
Avatar użytkownika
bartek33365
 
Posty: 842
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lipca 2012, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sopwith Camel F.1 Academy 1/32

Postprzez Voltan » niedziela, 12 maja 2013, 19:36

wszelkie niedociągnięcia już zostały wymienione.

To co mi się podoba, to Twoje postępy. Na prawdę jestem pod wrażeniem. Oby tak dalej.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości