Mig 3, Trumpeter 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez Jacek K » czwartek, 20 czerwca 2013, 18:52

A tak to wygląda z przodu, musze tylko wypełnić szparkę przed wiatrochronem ale to drobiazg
Obrazek
Jacek K
 
Posty: 271
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2012, 13:53

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez dymuwa » czwartek, 20 czerwca 2013, 19:00

Skoro tyle poprawiłeś, dołóż jeszcze nieznaczne okopcenie prowadnic RS-ów, nie mają prawa być takie dziewiczo-niebieskie :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 739
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez Jacek K » czwartek, 20 czerwca 2013, 19:07

A dołożymy. Prowadnice są troszkę przydymione ale za mało, moze nawet wsadzę tam same RS-y ale musiałbym je zrobić od nowa z tymi śmigiełkami na nosach a to troszkę dłubaninki
Jacek K
 
Posty: 271
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2012, 13:53

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez Voltan » piątek, 21 czerwca 2013, 15:53

Jacku model jest świetny. Tym poprawieniem wiatrochronu to mnie rzuciłeś na kolana :)
Mnie się tu podoba wszystko. A szczególnie wneki, kokpit i brudzenie.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez Rafal » piątek, 21 czerwca 2013, 16:25

Łyżka dziegciu - gdzieś słyszałem, że Migi produkowane zimą były fabrycznie białe. Podkreślam fabrycznie. Jak powinna w takim wypadku wyglądać powłoka malarska? Bo te malowane na biało w trakcie na froncie to była farba zwywalna.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez Jacek K » piątek, 21 czerwca 2013, 16:40

Ze zdjęć wynika że "zimówki" przecierały się do zielonego (w każdym razie do ciemniejszego koloru). U mnie niczego to więc nie zmienia.
Jacek K
 
Posty: 271
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2012, 13:53

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez dymuwa » piątek, 21 czerwca 2013, 16:48

Rafal napisał(a):Łyżka dziegciu - gdzieś słyszałem, że Migi produkowane zimą były fabrycznie białe. Podkreślam fabrycznie. Jak powinna w takim wypadku wyglądać powłoka malarska? Bo te malowane na biało w trakcie na froncie to była farba zwywalna.

Informacja ta pochodzi ze wspomnianej przez mnie wcześniej książki Massimo Tessitori'ego.Tylko w czym że tu dziegieć? Sam napisałeś: "... Migi produkowane zimą były fabrycznie białe", a później "...Bo te malowane na biało w trakcie na froncie to była farba zmywalna." Czy w opisie modelu Jacka znalazły się słowa "Prototyp mojego samolotu wyszedł prosto z fabryki w zimie"? Były przemalowywane te letnie, były w całości malowane te zimowe, jedno drugiemu na drodze nie stoi. A propos, kilka zdjęć tych "letnich" w zimowym kamuflażu. Owszem, przy gwiazdach prześwituje zieleń, ale i obdarcie płatowca jest znacznie większe.

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 739
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez shivadog » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 10:01

Hej,

lepiej ze zdjęciami, ale popełniasz błąd, który często przytrafia się osobom fotografującym jasne obiekty - oszukał cię automatyczny światłomierz i zdjęcia są za ciemne.
Skorygowałem je trochę w fotoszopie, ale lepiej by to wyglądało gdyby tą korektę ustawić w aparacie.
To samo dotyczy ostatnich twoich zdjęć mustanga, gdzie były silne odblaski światła.

Tak wyglądają skorygowane w fotoszopie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Mig 3, Trumpeter 1:32

Postprzez Jacek K » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 15:18

Dzięki. Jakoś nie mogę się zmusić do nauki fotografii-nie mam do tego nijakiego pociągu. W końcu trzeba będzie się podszkolić a tymczasem przepraszam za mierną jakość moich fotek
Jacek K
 
Posty: 271
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2012, 13:53

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości