Avia S-199 1:48 Academy/Hobbycraft

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Avia S-199 1:48 Academy/Hobbycraft

Postprzez RH » piątek, 21 czerwca 2013, 09:45

Witam wszystkich z czterech stron kraju :) w pierwszy dzień lata i do tego upalny aż do przesady
:cool: W Krakowie akurat gdy pisze z trudem ten tekst jest 34 stopnie w cieniu!!!!
No ale do rzeczy kolejny modelik tym razem z czeskiego letectwa a mianowicie Avia S-199 JV-1 z lat 1948-1950
Model Academy,a dokładnie przepak Hobbycraft. modelik prawie z pudelka za wyjątkiem śmigła z żywicy kabinki z wacu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Avia S-199 1:48 Academy/Hobbycraft

Postprzez nariman » niedziela, 23 czerwca 2013, 13:21

Ładnie wyszedł, trochę taki nudny na tle twoich innych "wyczynów". Może dlatego że czeski, izraelski może byłby fajniejszy :P .
Niemniej gratuluję następnego modelu. Tak na marginesie to ile ich już zrobiłeś w tym roku?
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 16:02

Re: Avia S-199 1:48 Academy/Hobbycraft

Postprzez RH » niedziela, 23 czerwca 2013, 14:22

nariman napisał(a):Ładnie wyszedł, trochę taki nudny na tle twoich innych "wyczynów". Może dlatego że czeski, izraelski może byłby fajniejszy :P .
Niemniej gratuluję następnego modelu. Tak na marginesie to ile ich już zrobiłeś w tym roku?

Niewiele ... :cry: tylko 15 szt./:)
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Avia S-199 1:48 Academy/Hobbycraft

Postprzez nariman » niedziela, 23 czerwca 2013, 17:17

Niewiele ... :cry: tylko 15 szt./:)


Jaja sobie robisz :?: ja jak na razie nawet jednego nie zrobiłem. Ostatnio udało mi się troszkę jeden z zaczętych projektów popchnąć do przodu ale teraz znowu będzie stał w miejscu. :cry:
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 16:02

Re: Avia S-199 1:48 Academy/Hobbycraft

Postprzez robert.bednarczyk » niedziela, 23 czerwca 2013, 19:40

Cześć - widać, że model bardzo ładny ale zdjęcia to chyba robisz jeszcze gorsze niż ja :mrgreen: ;o), a co za tym idzie za wiele nam nie pokazałeś. Troszkę zbliżeń bym obejrzał, bo człowiek wtedy może jakąś naukę dla siebie wynieść. Ale dość marudzenia - model mi się i tak podoba,......a zważywszy, że to jeden z 15 tegorocznych jestem w szoku....... :shock: Nie wiem jak Ty to robisz.
Serdeczności. Robert.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 13:05

Re: Avia S-199 1:48 Academy/Hobbycraft

Postprzez Jurek Greinert » niedziela, 23 czerwca 2013, 21:35

Fajny czeski Messerek, ale przekonaj mnie i innych dlaczego nie robiłeś pejsa? Taki klimat i bojowe zastosowanie. Tak btw, mam go w planach ...jakieś problemy w budowie były?
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: Avia S-199 1:48 Academy/Hobbycraft

Postprzez RH » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 08:55

Jurek Greinert napisał(a):Fajny czeski Messerek, ale przekonaj mnie i innych dlaczego nie robiłeś pejsa? Taki klimat i bojowe zastosowanie. Tak btw, mam go w planach ...jakieś problemy w budowie były?

Spokojnie ,"pejsy" czekają na swoją kolej i to do tego 2 szt! . Trudności jak to z Academy albo raczej Hobbycraft bo to jego kolebka .Mówiąc prawdę to żeby z tego zrobić super przyzwoitą Avie trzeba troszkę przeróbek ,a po za tym kupić kabinkę z Vacu,żywiczne śmigło wraz z kołpakiem i jeszcze parę drobiazgów .
A także zajrzeć na forum czeskie ,gdzie są fachowcy od tej konstrukcji ,i bardzo ładnie pokazują wszystkie te poprawki .
Mnie się za bardzo nie chciało tego przerabiać :( bo jak koledzy mówią jest to nie ciekawy i nudny samolot. :D
Ot taki modelik rekreacyjny
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Avia S-199 1:48 Academy/Hobbycraft

Postprzez Voltan » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 16:40

Fajnie się prezentuje, szczególnie te rozjaśnienia. Szkoda że nie izraelski, bo te przynajmniej powojowały, a i są poprostu "barwniejsze" :)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Avia S-199 1:48 Academy/Hobbycraft

Postprzez xmald » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 20:53

Zawsze mi się podobał ten paradoks, że chwilę po wojnie izraelskim pilotom dane było latać na "prawie" 109 :mrgreen: szkoda, że nie dane im było postrzelać z nich do nazioli to podobało by mi się jeszcze bardziej chyba...
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości