Strona 1 z 1

Bf 109E4/7 z Hinomaru - Hasegawa - 1/48

PostNapisane: czwartek, 27 czerwca 2013, 17:15
przez Murek
Messerschmitt w niemieckim mundurku ale z japońskimi znakami. Samolot był testowany w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Model
Producentem zestawu jest Hasegawa. Dodałem pasy pilota, rurkę Pitota, przewody hamulcowe, antenę z izolatorami i ich osłonami, żywiczne lufy km-ów. Dorobiłem wlot powietrza do silnika pod przednią częścią kadłuba. Sloty zostawiłem lekko wysunięte.
Malowałem odpowiednikami RLM 65, 71 i 02 z palety Gunze C.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nocą ;o)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Bf 109E4/7 z Hinomaru - Hasegawa - 1/48

PostNapisane: czwartek, 27 czerwca 2013, 17:27
przez piotr dmitruk
Bardzo fajny. Podoba mi się wyważone cieniowanie i ślady eksploatacji, choć na spodzie oczekiwałoby się ich więcej.

Re: Bf 109E4/7 z Hinomaru - Hasegawa - 1/48

PostNapisane: czwartek, 27 czerwca 2013, 23:09
przez topik77
fajny "osiowiec"

Re: Bf 109E4/7 z Hinomaru - Hasegawa - 1/48

PostNapisane: piątek, 28 czerwca 2013, 08:24
przez Leszek Szopieray
Najwyższa półka wykonania - mógłbyś podać patent na antenę z izolatorami?

Re: Bf 109E4/7 z Hinomaru - Hasegawa - 1/48

PostNapisane: piątek, 28 czerwca 2013, 10:12
przez nariman
Fajny, ładnie wykonany, ani nie poobijany ani nie upier..... , w sam raz bym powiedział. Gratuluję.

Re: Bf 109E4/7 z Hinomaru - Hasegawa - 1/48

PostNapisane: piątek, 28 czerwca 2013, 12:34
przez Voltan
Podoba się i to bardzo. Świetne malowanie i wyważone zużycia. Prawdziwie dopracowany model, a i temat ciekawy. Mistrzowskie opanowanie malowania, szczegónie na bokach kadłuba. Ostatnie zdjęcie nocne wyglada jak oryginał.

Zastanawiam sie jak go dostarczono, czy w częściach na U-bocie?
I ciekawe co Japończycy sadzili o tej maszynie.

Re: Bf 109E4/7 z Hinomaru - Hasegawa - 1/48

PostNapisane: piątek, 28 czerwca 2013, 12:44
przez xmald
Dla mnie elegancja Francja! Bardzo podoba mi się to nietypowe malowanie. Te nocne foty świetne!

Re: Bf 109E4/7 z Hinomaru - Hasegawa - 1/48

PostNapisane: piątek, 28 czerwca 2013, 12:53
przez skusz
Bardzo ciekawe, nietypowe malowanie, lubię takie. Podoba się i to bardzo.

Re: Bf 109E4/7 z Hinomaru - Hasegawa - 1/48

PostNapisane: piątek, 28 czerwca 2013, 16:42
przez dewertus
Leszek Szopieray napisał(a):mógłbyś podać patent na antenę z izolatorami

I przy okazji na te drobne ciapki na kadłubie?

Re: Bf 109E4/7 z Hinomaru - Hasegawa - 1/48

PostNapisane: piątek, 28 czerwca 2013, 17:16
przez spiton
Odjazd !!! Generalnie śliczniutki. Okolice silnika i spód trochę "palstikowe". Ale model i tak zaskakuje fajowskością.

Re: Bf 109E4/7 z Hinomaru - Hasegawa - 1/48

PostNapisane: piątek, 28 czerwca 2013, 23:14
przez Murek
Hej :D
Dzięki za wszystkie komentarze. Antena to nić z pończochy, odcinek, który idzie do kadłuba to rozciągnięta czarna ramka wtryskowa. Na nitkę nawlekam wytłoczone z folii z opakowania osłony izolatorów. Mam taką ośkę, wałeczek niewiadomego pochodzenia o średnicy ok. 1 mm, który z obu stron kończy się stożkowo (łagodnie, końce nie są ostre). Rozgrzewam folię nad zapalniczką, wciskam w nią ten wałek, czekam aż ostygnie, obcinam skalpelem, przekłuwam, maluję i nawlekam. Potem białą Pactrą i pędzelkiem retuszerskim robię same izolatory. Ten przy kadłubie powstał poprzez rozciągnięcie białego patyczka do uszu, odcinam taki pierścionek, formuję i wklejam w przygotowany otworek.
Ciapki malowałem bardzo mocno rozcieńczoną Mr. Leveling Thinnerem Gunze farbą tego samego producenta. Ciśnienie w aerografie dobieram na wyczucie. Ot i cała filozofia :mrgreen: