MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez rudolf24 » czwartek, 3 października 2013, 19:51

Super !
Avatar użytkownika
rudolf24
 
Posty: 1038
Dołączył(a): poniedziałek, 22 października 2012, 18:59

Reklama

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez nobie1973 » czwartek, 3 października 2013, 23:36

Świetny model :shock: !
Moje gratulacje !!!
Cieszę się że mogłem pomóc podczas jego powstawania i mam nadzieję że twój wątek warsztatowy pomoże również innym, którzy będą chcieli zbudować model tego pięknego samolotu… oczywiście w polskich barwach !
Jako ciekawostkę dodam że kiedy w „tamtych” czasach robiliśmy testy kamuflażu dla tego samolotu, to piloci najbardziej chwalili sobie kamuflaż ex-czeski. No ale została zastosowana wersja obecna… :roll: .
Pozwoliłem sobie trochę „popracować” nad jednym z twoich zdjęć… ;o) mam nadzieję że efekt jest bardziej realistyczny… :roll: .

Obrazek

Bardzo dobry wybór kurtki… też takich używam ale w MARPAT i oliwkowej, lepiej się sprawdzają w zielonych terenach… :mrgreen: .
Pozdrawiam:
Norbert Czajkowski

Lotnictwo w moim obiektywie: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/773218
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 18:46
Lokalizacja: Londyn

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez BOMI21 » piątek, 4 października 2013, 06:44

nobie1973 napisał(a):Świetny model :shock: !
Moje gratulacje !!!
Cieszę się że mogłem pomóc podczas jego powstawania i mam nadzieję że twój wątek warsztatowy pomoże również innym, którzy będą chcieli zbudować model tego pięknego samolotu… oczywiście w polskich barwach !
Jako ciekawostkę dodam że kiedy w „tamtych” czasach robiliśmy testy kamuflażu dla tego samolotu, to piloci najbardziej chwalili sobie kamuflaż ex-czeski. No ale została zastosowana wersja obecna… :roll: .
Pozwoliłem sobie trochę „popracować” nad jednym z twoich zdjęć… ;o) mam nadzieję że efekt jest bardziej realistyczny… :roll: .


Bardzo dobry wybór kurtki… też takich używam ale w MARPAT i oliwkowej, lepiej się sprawdzają w zielonych terenach… :mrgreen: .


Też się zastanawiałem, jaka jest różnica w "widoczności" tak pomalowanego samolotu w walce powietrznej w porównaniu z obecnie stosowanym szaro-szarym. Takiego ex-czeskiego MiGa chyba nie dało się dojrzeć tak łatwo na tle ziemi... :D

Co do wsparcia merytorycznego, to właściwie ja powinienem podziękować. Naprawdę bardzo dużo elementów modelu zostało całkowicie inaczej zrobionych dzięki Twojej i Toyo pomocy - m.in konfiguracja klap, wlotów powietrza, kolory polskich zamalowań czeskich oznaczeń, umieszczenie dolnych szachownic i wiele, wiele więcej. Także użytkownicy modelworka i PWM stale mnie zalewali zdjęciami i uwagami na PW, dzięki czemu zmieniły się odcienie plam kamuflażu, poprawiłem (na tyle, na ile umiałem) gondole silników, pozycję fotela w kabinie (bardzo duża wpadka z mojej strony, ale już naprawiona) i wiele innych. Bez Was, tak jak nieraz pisałem, model wyglądałby całkowicie inaczej. :D

Kurtka, kurtką - nie chudź tylko o samo maskowanie (chociaż w mieście działa nadzwyczaj dobrze), ale o samą wygodę noszenia takiej kurtki i jej unikalny wygląd - w końcu jeszcze nikogo nie widziałem, kto by paradował w czymś takim po mieście... 8-)

EDIT. A "przeróbka" zdjęcia wygląda bardzo dobrze - widać, że model jest nieco za jasny ;o) .
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez Tomasz Ś. » piątek, 4 października 2013, 16:32

Piękny!







...Model! :lol:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Ś.
 
Posty: 641
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2013, 18:49

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez wuen » wtorek, 15 października 2013, 13:05

Bardzo fajny model :P
Mam tylko drobne "ale" do koloru owiewki przedniej - podczas wizyty w 23 Bazie w Mińsku Maz. organoleptycznie stwierdziłem i udokumentowałem, że jest ciut jaśniejsza niż w Twoim modelu:
Obrazek
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 07:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez BOMI21 » wtorek, 15 października 2013, 16:56

wuen napisał(a):Bardzo fajny model :P
Mam tylko drobne "ale" do koloru owiewki przedniej - podczas wizyty w 23 Bazie w Mińsku Maz. organoleptycznie stwierdziłem i udokumentowałem, że jest ciut jaśniejsza niż w Twoim modelu:
Obrazek


Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że jest za ciemna. Ale jestem zadowolony z efektu - malowanie owiewki było dosyć ryzykowne - tylko jedno podejście i bez możliwości poprawienia :D . A moim zdaniem lepsza za ciemna, niż w ogóle nie pomalowana, ale to moje zdanie - nie wiem, czy to razi w ogólnym odbiorze modelu. 8-)
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez Paweł Czarnocki » czwartek, 17 października 2013, 13:53

BOMI21 napisał(a):Obrazek



Ale ciulowo wygląda ta uszczelka w oryginale. Jak by ją ktoś zrobił ze starej gumy od słoika Wecka.
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez Tomasz Ś. » czwartek, 17 października 2013, 14:07

Polska!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Ś.
 
Posty: 641
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2013, 18:49

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez Kolins » poniedziałek, 28 października 2013, 19:20

Fajowy model ! :mrgreen:
Kolins
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lutego 2010, 01:19
Lokalizacja: Bierkowo k/Słupska

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez wuen » poniedziałek, 28 października 2013, 21:48

Wrócę do owiewki - przypomniałem sobie pewien tekst i go przytoczę gdyż w swoim modelu chcę spróbować opisaną metodę:
"Popróbowałem z tuszem kreślarskim. Wymieszałem dwa kolory i potrzymałem plastik przez noc w misce. Potem barwnik spłukałem, przetarłem flanelą i kwita. Czemu przeźroczyste wypraski nabrały takiej poświaty- robi to już fizyka. Każdy wie, że te wypraski oglądane pod mikroskopem mają pory duże jak księżycowe kratery, wystarczyło wlać w nie barwnika. Farba odpadała, inny pigment i skład, coś co musiało być barwnikiem transparentnym - farby do materiałów, do szkła i tusze. Teraz się zastanawiam, że można by było popróbować z barwnikiem, używanym do malowania wielkanocnych jajek. Barwnik wodny, ma mocny intensywny pigment więc się nadaje. Barwi się je na gorąco, proces na pewno szybszy i łatwiejszy do kontrolowania niż zimne tusze - no, ale tylko te miałem pod ręką i jedne takie szybki. Szybki można dotykać, polerować czy co tam jeszcze.. paluchów nie barwi."
(ewpiga - relacja z budowy Subaru - viewtopic.php?f=21&t=5740&start=45)
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 07:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez BOMI21 » poniedziałek, 28 października 2013, 22:07

wuen napisał(a):Wrócę do owiewki - przypomniałem sobie pewien tekst i go przytoczę gdyż w swoim modelu chcę spróbować opisaną metodę:
"Popróbowałem z tuszem kreślarskim. Wymieszałem dwa kolory i potrzymałem plastik przez noc w misce. Potem barwnik spłukałem, przetarłem flanelą i kwita. Czemu przeźroczyste wypraski nabrały takiej poświaty- robi to już fizyka. Każdy wie, że te wypraski oglądane pod mikroskopem mają pory duże jak księżycowe kratery, wystarczyło wlać w nie barwnika. Farba odpadała, inny pigment i skład, coś co musiało być barwnikiem transparentnym - farby do materiałów, do szkła i tusze. Teraz się zastanawiam, że można by było popróbować z barwnikiem, używanym do malowania wielkanocnych jajek. Barwnik wodny, ma mocny intensywny pigment więc się nadaje. Barwi się je na gorąco, proces na pewno szybszy i łatwiejszy do kontrolowania niż zimne tusze - no, ale tylko te miałem pod ręką i jedne takie szybki. Szybki można dotykać, polerować czy co tam jeszcze.. paluchów nie barwi."
(ewpiga - relacja z budowy Subaru - viewtopic.php?f=21&t=5740&start=45)


Bardzo ciekawy cytat. .. chyba trzeba by spróbować. 8-)
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez wuen » wtorek, 29 października 2013, 16:53

Dzisiaj otrzymałem więcej informacji od kol. ewpiga:
"Plastik barwiłem tuszem kreślarskim zakwaszonym octem, dość długo jednak trzeba było trzymać plastik w roztworze, aby przebarwił znacząco na kolor, dłuższe trzymanie w kąpieli nie polepszało efektu. W innym modelu plastik przebarwiałem kąpielą w barwniku do kolorowani jajek. Można w odróżnieniu od tuszu kąpiel prowadzić w ciepłej wodzie, barwnik łapie lepiej niż tusz. "
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 07:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez BOMI21 » czwartek, 31 października 2013, 13:21

wuen napisał(a):Dzisiaj otrzymałem więcej informacji od kol. ewpiga:
"Plastik barwiłem tuszem kreślarskim zakwaszonym octem, dość długo jednak trzeba było trzymać plastik w roztworze, aby przebarwił znacząco na kolor, dłuższe trzymanie w kąpieli nie polepszało efektu. W innym modelu plastik przebarwiałem kąpielą w barwniku do kolorowani jajek. Można w odróżnieniu od tuszu kąpiel prowadzić w ciepłej wodzie, barwnik łapie lepiej niż tusz. "


Metoda wydaje mi się dobra - wszak nie przypominam sobie, żeby kolorowanki do jajek były specjalnie mocne. Spróbuję przy jakimś następnym modelu, gdzie będzie trzeba "kolorować" oszklenie - ale takiego na horyzoncie nie widzę - tak jak świąt wielkanocnych :lol:
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez iras67 » poniedziałek, 4 listopada 2013, 15:42

BOMI21 napisał(a): Ale jestem zadowolony z efektu - malowanie owiewki było dosyć ryzykowne - tylko jedno podejście i bez możliwości poprawienia :D .

Można trochę złagodzić ryzyko. Gunze C ma farby transparentne które można mieszać z ich lakierem. Jeśli tylko damy niewielką ilość koloru do lakieru i w dodatku wymieszamy z rozcieńczalnikiem to efekt jest całkiem całkiem. Zrobiłem próby na pleksie i zmian koloru następuje po kilku napyleniach., przez to że kolor jest dodany minimalnie. Wydaje mi się że lepiej malować od wewnątrz. Taka owiewka jest mniej narażona na uszkodzenia powierzchni albo zabrudzenie. Właśnie to robię na swoim Migu :) .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: MiG-29A 1:48 Great Wall Hobby

Postprzez BOMI21 » poniedziałek, 4 listopada 2013, 16:35

iras67 napisał(a): Wydaje mi się że lepiej malować od wewnątrz. Taka owiewka jest mniej narażona na uszkodzenia powierzchni albo zabrudzenie. Właśnie to robię na swoim Migu :) .


Tak też zrobiłem. ;o)

iras67 napisał(a):Można trochę złagodzić ryzyko. Gunze C ma farby transparentne które można mieszać z ich lakierem. Jeśli tylko damy niewielką ilość koloru do lakieru i w dodatku wymieszamy z rozcieńczalnikiem to efekt jest całkiem całkiem. Zrobiłem próby na pleksie i zmian koloru następuje po kilku napyleniach., przez to że kolor jest dodany minimalnie.


Bardzo dobry pomysł - tylko którym lakierem? 8-)

iras67 napisał(a):Właśnie to robię na swoim Migu :) .


Pokaż! :!:
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 23 gości