F - 111A Zhengdefu 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F - 111A Zhengdefu 1/48

Postprzez prezes69 » niedziela, 2 listopada 2008, 20:10

Witam serdecznie.
To będzie mój pierwszy temat na tym forum, zapraszam do oglądania i oceniania, liczę na konstruktywną krytykę.
Chciał bym Wam przedstawić model będący moim powrotem do młodzieńczej pasji po latach przerwy, proszę więc o wyrozumiałość.
Powiem tylko że bardzo źle wybrałem...wiele cierpkich słów pod kierunkiem nacji która wyprodukowała ten model padło w trakcie jego budowy :evil: . Generalnie bardzo nie polecam, bardzo źle się składa i wymaga wiele pracy żeby to złożyć do kupy, a o dobrym efekcie nie mówię. Miałem w ogóle problem na początku z oznaczeniem jaka to jest wersja tego samolotu choć na opakowaniu był oznaczony jako wersja F - 111 E, ale model nie miał z tym samolotem zbyt wiele wspólnego, więc postanowiłem przerobić go na wersję podstawową. Model złożony jest bez większych waloryzacji, zmienione jest tylko kilka elementów, te które w zestawie w żadnym wypadku nie przypominały tego czym miały być, na przykład drążki sterowe czy pedały. Samolot malowany jest ręcznie Humbrolami i Revelami wg schematu z instrukcji i oryginalnych zdjęć, kalkomanie ( o zgrozo ) też są z zestawu, choć nie pasują kompletnie, musiałem ich użyć bo nie miałem ich czym zastąpić. Model był potraktowany treningowo i dlatego nie dbałem o szczegóły merytoryczne:D

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zmień sposób osadzenia obrazków na zgodny z regulaminem (dla ułatwienia poprawiłem pierwszy). Staraj się wielkość obrazka ograniczyć do 800 px.
wf
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 listopada 2008, 00:19 przez prezes69, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
prezes69
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 16:18
Lokalizacja: Siedlce

Reklama

Re: F - 111A Zhengdefu 1/48

Postprzez OldMan » niedziela, 2 listopada 2008, 20:13

Zmień te linki na prawidłowy format zanim MOD wystrzeli je w kosmos.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Obrazek
Avatar użytkownika
OldMan
 
Posty: 119
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: F - 111A Zhengdefu 1/48

Postprzez Aleksander » niedziela, 2 listopada 2008, 20:40

Jak na "powrotny" model i do tego malowany pędzlem, to jak dla mnie, bardzo dobra robota ! Zwłaszcza, że model tej firmy do łatwych nie należy.
Trochę więcej zdjęć poproszę do dokładniejszej oceny (i rzeczywiście zmień linki, bo MOD w tej dziedzinie nie zna słowa "przebacz" :lol: )
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: F - 111A Zhengdefu 1/48

Postprzez young » niedziela, 2 listopada 2008, 21:05

Ach sto jedenastka... :D przypominam sobie jak kleiłem go w wydaniu od Academy, a to te same wypraski. Szkoda słów taki ładny samolot a nie ma dobrego odpowiednika w 48-ce :-/ a model nawet nawet, dobry powrót ;o)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: F - 111A Zhengdefu 1/48

Postprzez prezes69 » poniedziałek, 3 listopada 2008, 00:29

Ok, linki poprawione, teraz już będę wiedział jak zamieszczać poprawnie te fotki. Dziękuje za odpowiedzi i za słowa uznania :D Model na prawdę kosztował mało kasy ale dużo nerwów i Chińczykom się przy tym nieźle oberwało, apel- unikajcie Zhengdefu i podobnych chińskich bubli, szkoda czasu, kasy i materiałów. Lepiej kupować rzadziej a lepsze. Jak znów wpadnie mi w ręce jakiś aparat to zrobię jeszcze dokładniejsze zdjęcia, choć nie wiem czy na to zasługuje.
Teraz na warsztacie Hawker Hunter FGA.9 Academy, trochę przyjemniej się składa, ale posiada wiele błędów szczególnie wymiarowych, ale o tym może w innym temacie.
Pozdrawiam serdecznie.
Avatar użytkownika
prezes69
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 16:18
Lokalizacja: Siedlce

Re: F - 111A Zhengdefu 1/48

Postprzez jakuber » poniedziałek, 3 listopada 2008, 01:46

Przyłączam się do zdań kolegów. Powrót udany ;o)
jakuber
 

Re: F - 111A Zhengdefu 1/48

Postprzez Speedking » poniedziałek, 3 listopada 2008, 01:51

Ale ogromny! No i wykonany lepiej niż zaprezentowany - do zdjęć zdecydowanie przydałoby się jakieś jednolite tło ;o)

Tak na marginesie: polecam klawiatury z płaskimi klawiszami ("laptopowe") :D
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: F - 111A Zhengdefu 1/48

Postprzez Krystian Ciechowicz » poniedziałek, 3 listopada 2008, 09:16

Witam.

Trenuj, trenuj, trening czyni mistrza !!!
Dobry powrót !!

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: F - 111A Zhengdefu 1/48

Postprzez prezes69 » poniedziałek, 3 listopada 2008, 18:10

Speedking napisał(a):Ale ogromny! No i wykonany lepiej niż zaprezentowany - do zdjęć zdecydowanie przydałoby się jakieś jednolite tło ;o)

Tak na marginesie: polecam klawiatury z płaskimi klawiszami ("laptopowe") :D

HAHAHA dzięki :mrgreen: Co do zdjęć to muszę się wytłumaczyć, są one całkowitym przypadkiem, bawiłem się tylko kumpla aparatem i szukałem jakiegoś podmiotu do zdjęć, padło na ten model i mojego pająka :mrgreen: A na nową klawiaturę właśnie czekam, tą dorzucili mi do kompa jak go kupowałem i jakoś się już przyzwyczaiłem.
Avatar użytkownika
prezes69
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 16:18
Lokalizacja: Siedlce

Re: F - 111A Zhengdefu 1/48

Postprzez Matys » poniedziałek, 3 listopada 2008, 21:50

Model naprawdę ładny, ale intrygują mnie te czerwone fotele :P
I czy ja tam widzę Viggena? Pokaż go bliżej ;o)
Avatar użytkownika
Matys
 
Posty: 61
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2008, 14:28
Lokalizacja: Gliwice

Re: F - 111A Zhengdefu 1/48

Postprzez prezes69 » wtorek, 4 listopada 2008, 01:01

Matys napisał(a):Model naprawdę ładny, ale intrygują mnie te czerwone fotele :P
I czy ja tam widzę Viggena? Pokaż go bliżej ;o)


Wzorowałem się na zdjęciach znalezionych w necie, może to coś rozjaśni:
Obrazek

Masz rację, w tle jest Viggen, gratuluje wprawnego oka :mrgreen: to jest pamiątka z dawnych czasów, model zrobiony jeszcze w podstawówce, jakoś koło ósmej jeszcze wtedy klasy, nie jest więc za szczególny, ale wtedy byłem z niego bardzo dumny i trzymam go dalej z sentymentu. Ok jak będę miał dobry aparat pod ręką zrobię mu kilka fotek.
Pozdrawiam, dziękuje za opinie:D
Avatar użytkownika
prezes69
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 16:18
Lokalizacja: Siedlce


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 76 gości