MiG-3 (późny) Trumpeter 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: MiG-3 ( późny ) Trumpeter 1:48

Postprzez LukaszS » poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:31

spiton napisał(a):Nie wiem czemu smuga okopceń nagle zmienia kierunek??? Czy tak jest na zdjęciach??


Oczywiście.Spaliny są "zabierane" przez powietrze opływające płatowiec. Ponieważ powietrze to, musi pokonać krzywiznę górnej części profilu skrzydła, układa się w jego kształt. W miarę oddalania się od krzywizny profilu, anomalia maleje, ale nie na tyle, żeby nie było to wyraźnie widoczne w postaci zabrudzeń na kadłubie. Inna sprawa że kolor i charakterystyka spalin zależy od jednostki napędowej jak i oczywiście samego paliwa.
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 20:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Reklama

Re: MiG-3 ( późny ) Trumpeter 1:48

Postprzez spiton » poniedziałek, 10 listopada 2008, 22:21

Nie chce się spierać bezpodstawnie, ale w migu-3 widać rękę Polikarpowa. Ten ostatni popadał co prawda w niełaskę, ale jego wpływ na wysmakowanie kształtów jest. A I-16 i I-153 To naprawdę bardzo zgrabne samoloty. I chodzi mi o konsekwencje w obrysie skrzydeł, stateczników poziomych, steru kierunku. O elegancka linie kadłuba. Nie jestem rusofilem , ale myśliwce Polikarpowa lubię.
Co do tej zmiany kierunku opływu, to nie bardzo się znam, ale na oko nie wydaje mi się żeby powietrze leciało sobie prosto, i nagle skręcało w dół. Jeśli nawet to załamanie powinno mieć płynniejszy przebieg. Przejrzę zdjęcia jeszcze. Tak czy inaczej model piękny, jak zresztą Twoje Arturze wszystkie modele :-))!!!.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MiG-3 ( późny ) Trumpeter 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 10 listopada 2008, 22:28

spiton napisał(a):Nie chce się spierać bezpodstawnie, ale w migu-3 widać rękę Polikarpowa.

Bo jego pierwowzór I-200 powstał w biurze Polikarpowa tyle że on sam nie zajmował się projektem.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-3 ( późny ) Trumpeter 1:48

Postprzez spiton » poniedziałek, 10 listopada 2008, 22:32

Znalazłem taką fotkę
Obrazek
Widać tu, że powietrze opływające skrzydło odkształca spaliny dużo bardziej płynnie, i jednocześnie trzeba przyznać bardzo silnie.
I jeszcze taka:
Obrazek
Widać tu, że goście z rakietami latali chyba wolniej, bo okopcenia są bardziej wygięte :-))))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MiG-3 ( późny ) Trumpeter 1:48

Postprzez jaros » wtorek, 11 listopada 2008, 10:26

Model na prawdę bardzo udany, dobre malowanie itd. Jedyne co budzi we mnie mieszane odczucia to przerysowane nity. Wiem, że to immanentna cecha Trumpetera, ale może warto jakoś osłabić ten efekt w następnych modelach? Taka moja uwaga albo raczej pytanie do innych modelarzy...
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:02
Lokalizacja: Lublin

Re: MiG-3 ( późny ) Trumpeter 1:48

Postprzez Jostein » wtorek, 11 listopada 2008, 11:02

Model ładny, ładnego samolotu, ale coś mi się zdaje, że osłony kólka ogonowego zostały zamienione miejscami i założone "tyłem naprzód" (Wiadomo wszak, żę lubię się czepiać) :twisted:

Ale na poważnie - kawał solidnej roboty.

PZDR

Jostein
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MiG-3 ( późny ) Trumpeter 1:48

Postprzez Arkady72 » wtorek, 11 listopada 2008, 18:58

Jostein napisał(a):Model ładny, ładnego samolotu, ale coś mi się zdaje, że osłony kólka ogonowego zostały zamienione miejscami i założone "tyłem naprzód" (Wiadomo wszak, żę lubię się czepiać) :twisted:

Ale na poważnie - kawał solidnej roboty.

PZDR

Jostein

Racja :) , przecież kółeczko składa się do tyłu i tam powinny być przetłoczenia na pokrywach :oops: - poprawione.

Obrazek

Obrazek
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 09:27

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości