A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 21:57

Aero74 napisał(a):I tak żałuję , że spieszyłem się z obiciami zamiast się poradzić. Ale co tam, mam zasadę każdy następny lepszy, człowiek uczy się na błędach.


Ale niespodzianka, taki z cichca zrobiony :shock: Malowanie bajera , te odrapania tak walą po oczach że na Twoim miejscu bym je przemalował. Zresztą masz zdjecia , od lat mówię że nie każdy japoniec to obdartus i nie każdy angol to arystokrata. ;o) Kaleczki może uda się jeszcze docisnąć w linie podziału.
Jeszcze 1 , powierznię osłon podwozia bym pomalował na kolor dołu samolotu z obu stron . Za jasno mi też wygląda to co jest pod owiewką. ( powinien być taki jak oslona silnika).
Całościowo kawał dobrej roboty. Powiedz jak się sklejało nowy produkt tamki.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Reklama

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Aero74 » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 22:44

Na Ciebie czekałem Marco :)
Przemalowywał już nie będę. Zazwyczaj kończyło się to pogorszeniem jakości modelu. Poza tym malowałem podkład dwiema farbami w tym jedną mieszaną (rozjaśnianą) , zostanie z błędem ku przestrodze żeby dopytywać do końca, a jak się zezłoszczę to na Bytom zrobię drugiego już poprawnego.
Osłony podwozia są w identycznym kolorze i tak samo brudzone ?
Pod owiewka ma być czarny? Jest kolor podkładu jak w instrukcji ...

Co do modelu absolutne mistrzostwo świata. Nie widać tego na zdjęciach ale kokpit jak na 1/72 i plastik po prostu miażdży.
Na pewno kupię jeszcze którąś późniejszą wersję zero jeśli są jakieś ciekawe malowania.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i obiecuje że w kolejnym projekcie będę słuchać i pytać do końca . Podoba mi się taki Hien. Może ktoś ma sprzedać?
Obrazek
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 23:34

Tak pod owiewką czarny, chyba Ci mówiłem przy okazji malowania cockpitu .
Z osłonami podwozia mi chodziło o to że od strony wewnętrznej i zewnętrznej bym pomalował na kolor spodu samolotu.

Co do hiena to do tego malowania obojętnie którego kupisz to sobie dopasujesz. (biały kolor lepiej namalować).
Jedna uwaga, malowanie wzorków na srebrnym ( większość ki-61) to nie lada wyzwanie. Ostatnio męczyłem się z ki-60 .
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez zegeye » wtorek, 7 stycznia 2014, 15:56

Przepraszam Marco nie do konca moge sie zgodzic z ta ''obojetnoscia'' apropos modelu Ki61. Na pudełku jest wersja Tai, która była nieco dłuższa od poprzednich (Ko i Hei). Nie wiem co prawda jak FM oddał wymiary w swych modelach, czy byli bardzo uważni i oddali tą różnicę? ;o) Natomiast co do malowania tych esów-floresów to tam chyba jest kalka z nimi :mrgreen:
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Voltan » wtorek, 7 stycznia 2014, 16:22

Piękne zero. Poprzeczka na prawdę wysoko. Malowanie bardzo mi się podoba, ambitne i egzotyczne. Co do obić to wyglądają fajnie, to że niezgodne z oryginałem to "wypadek przy pracy". Pomijając merytoryczność to są ładne.
Co następne?
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » wtorek, 7 stycznia 2014, 17:06

zegeye napisał(a): Na pudełku jest wersja Tai, która była nieco dłuższa od poprzednich (Ko i Hei). Nie wiem co prawda jak FM oddał wymiary w swych modelach, czy byli bardzo uważni i oddali tą różnicę? ;o)

Zbychu - ten zestaw FineMolds przedstawia wersję Otsu (a właściwie Ko), wraz z malowaniami z Nowej Gwinei. Pragnę też rozwiać twoje wątpliwości: poszczególne wersje Ki-61 FM mają różne kadłuby.
zegeye napisał(a):Natomiast co do malowania tych esów-floresów to tam chyba jest kalka z nimi :mrgreen:

Jest. Ale niestety te kalki z kamuflażem maję paskudny raster :?
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez marco2607 » wtorek, 7 stycznia 2014, 17:51

zegeye napisał(a):Przepraszam Marco nie do konca moge sie zgodzic z ta ''obojetnoscia'' apropos modelu Ki61.


Myślę że nie ma co się licytować, źle mnie zrozumialeś ;o) . Codzi mi o to że obojętnie który model hiena kupi ,to
malowanie z mazańcami sobie dopasuje.
Przynajmniej tak zrozumiałem pytanie o ten model, bo wydaje mi się że kolegę Aero74 interesują przede wszystkim ciekawe
malowania .
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Aero74 » wtorek, 7 stycznia 2014, 18:35

marco2607 napisał(a): Codzi mi o to że obojętnie który model hiena kupi ,to
malowanie z mazańcami sobie dopasuje.
Przynajmniej tak zrozumiałem pytanie o ten model, bo wydaje mi się że kolegę Aero74 interesują przede wszystkim ciekawe
malowania .


Niby tak, ale pudełkowo to właśnie te esy floresy na tym konkretnie modelu wydają się najfajniejsze i będą wyzwaniem. Kalki bym nie kładł nawet jak by była. Trzeba się zmierzyć z malowaniem i tyle. Zawsze robiąc model zakładam , że nie wyjdzie i trzeba go będzie kąpać w Wamodzie i robić od nowa. W przeciwnym wypadku stres że coś nie wyjdzie doprowadziłby do tego że na półce stałyby same jedno lub dwubarwne kamuflaże, a podejmując ryzyko można uzyskać fajny efekt.
Żeby nie było że się przechwalam to nieudanych projektów było kilka :)

A wracając do mojego Zero to coraz bardziej jestem przekonany , że zrobię nowy model tym razem bez błędów , ale to w swoim czasie ;o)
Ostatnio edytowano czwartek, 9 stycznia 2014, 21:41 przez Aero74, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez zegeye » wtorek, 7 stycznia 2014, 19:17

Już tylko krótko, aby nie off-topować za mocno. Tak Marco, masz rację źle zrozumiałem, oczywiście takie kamo można zrobić na każdej wersji hiena. Tomek, jak zwykle czujny ;o) pomyliłem literki (muszę je w końcu opanować jakoś) zgodnie z napisem na pudełku to wersja OTSU...czyli krótka. A co do konkretnie tego malowania pudełkowego to trzeba przyjąć (jak w większości przypadków) dużą dozę tolerancji na wizję artystyczną autora obrazka. Mam fotkę tego samolotu (słabą) ale wystarczającą aby stwierdzić że nie do końca to tak powinno wyglądać :D
Pozdrawiam i nie offtopuję już więcej.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Vilgefortz » czwartek, 9 stycznia 2014, 14:07

Malowanie super.
Jako, że trochę teraz grzebie w temacie Zero to mam pytanie odnośnie malowania łopat śmigła. Z tego co wyczytałem w monografii Aj-Pressu przód łopaty malowani na srebrno a tył na czarno. U Ciebie jest cała na srebro. Czy to jest poprawnie? Natomiast szara farba, która na początku malowano Zera miała być mocna tak, aby opierać się wodzie morskiej.
Vilgefortz
 
Posty: 62
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2009, 23:07

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez zegeye » piątek, 10 stycznia 2014, 13:58

Rzeczywiście nie zauważyłem wcześniej (pochłonięty całkowicie tą kratką)8-) Łopaty z tyłu powinny być brązowe lub czarne.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » piątek, 10 stycznia 2014, 14:12

Przy A6M2b i przodzie łopat w kolorze naturalnego metalu, tył był zazwyczaj malowany na czarno.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Aero74 » piątek, 10 stycznia 2014, 14:16

Hmm, to akurat łatwo poprawić. Zakładam , że czarny mat.
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » piątek, 10 stycznia 2014, 14:18

Tak
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: A6M2b Zero z Bougainville Tamiya 1/72

Postprzez gumowy01 » niedziela, 12 stycznia 2014, 02:21

Jako że modele lotnicze nie są moją mocną stroną wypowiem się jedynie co do wartości subiektywno estetycznych i stwierdzę że model jest bardzo ładny. Gratulacje Robercie - Super
Pozdrawiam Artek

Krakowska grupa modelarska "Grupa B"
https://www.facebook.com/GrupaBiezanowska
Avatar użytkownika
gumowy01
 
Posty: 483
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 02:17
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości