P-38 J Lightning - Italeri/Dragon 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: P-38 J Lightning - 1/72

Postprzez mysiek13 » niedziela, 22 marca 2009, 12:47

Kolejny ładny samolot :D I dodatkowy "plus dodatni" za gołą babkę. Fajnie że nie przesadziłeś ze sladami eksploatacji.

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Reklama

Re: P-38 J Lightning - 1/72

Postprzez trex73 » piątek, 27 marca 2009, 01:23

Męczy mnie kwestia śmigieł, nie da się ich ot tak źle przykleić bo krzywizna łopat na to nie pozwala.
Albo to błąd Dragona albo użyłeś dwóch prawych śmigieł z dwóch zestawów tego samego modelu:) Mam rację???
I jeszcze "choinki" pod skrzydłami w wersji J raczej nie były używane.
Po za tym bardzo ładny model mojego ulubionego samolotu.

Przy okazji prośba do Darka Trzeciaka.
Chętnie odkupię tego Lightninga z Kosza-lina:) jeśli go jeszcze posiadasz i ma dwa różne śmigła ;)
Pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
trex73
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: P-38 J Lightning - 1/72

Postprzez greatgonzo » piątek, 27 marca 2009, 01:44

A mnie zaczęła męczyć goleń przedniego koła. Jakoś tak dziwnie pionowo zaklinowana.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-38 J Lightning - 1/72

Postprzez Rumcajs » piątek, 27 marca 2009, 14:29

trex73 napisał(a):Męczy mnie kwestia śmigieł, nie da się ich ot tak źle przykleić bo krzywizna łopat na to nie pozwala.
Albo to błąd Dragona albo użyłeś dwóch prawych śmigieł z dwóch zestawów tego samego modelu:) Mam rację???

To błąd Dragona, dał dwa takie same śmigła, zamiast przeciwbieżnych. Dziś zdecydownie lepiej budować P-38J/L z Academy, ale w czasie kiedy Jurek zaczął budowę Dragon był bezkonkurencyjny, pomimo trudnej sklejalności i baboli...
I tak muszę przyznać, że model wygląda całkiem dobrze, jedynie troszkę psują efekt niewyszpachlowane kołpaki - ale ten błąd robią praktycznie wszyscy budujący P-38 w 1/72, czy to jest Dragon czy Academy (niezbyt fortunny podział technologiczny kołpaków obu modeli). ;o)
Pozdrawiam
Marcin Surzyn
Avatar użytkownika
Rumcajs
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 18:22
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Weitenstein i 46 gości