Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 27 lutego 2014, 02:04

Kate Ying napisał(a):Pozdrawiam i gloryfikuję Twego małego LP ^^

:mrgreen:
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez siara1939 » czwartek, 27 lutego 2014, 06:22

Kate Ying napisał(a):Slashu! Przypadkiem znalazłam to forum, z myślą znalezienia rady co do wyboru odpowiednich materiałów do takiej pracy, ale widzę że to znowu forum poświęcone szkutniczemu, lotniczemu i ogólnie wojskowemu modelarstwu, już miałam opuścić witrynę i zakończyć dzień porażką w szukaniu, a tu nagle objawiła mi się Twoja gitarka w nagłówku tego forum!

Szukales forum poswieconego modelarstwu gitarowemu? WOW.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez Slash » czwartek, 27 lutego 2014, 16:03

Kate Ying napisał(a):Slashu! Z nieba mi spadłeś! Od ponad miesiąca chodzi mi wizja zrobienia miniaturki swojej wymarzonej gitarki, ale nie miałam pojęcia jak się za to zabrać, a tu nagle cyk! Przypadkiem znalazłam to forum, z myślą znalezienia rady co do wyboru odpowiednich materiałów do takiej pracy, ale widzę że to znowu forum poświęcone szkutniczemu, lotniczemu i ogólnie wojskowemu modelarstwu, już miałam opuścić witrynę i zakończyć dzień porażką w szukaniu, a tu nagle objawiła mi się Twoja gitarka w nagłówku tego forum! *.* Błagam dopomóż mi, jakich materiałów użyłes do tego? Czym to malowałeś? Jest to robota drewniana czy inne nieznane mi techniki? Ja chcę pójść krok dalej i zrobić to w jeszcze mniejszym wydaniu. Kocham miniaturyzację, kocham zabawę w detale, a gitara to mój największy bzik! Połączenie tych wszystkich moich miłości w postaci własnoręcznego wystrugania sobie Ibka JEM (szaleję na punkcie Vaia jak nikt) to by było coś! Pomóż spełnić dziecku swe marzenia i udziel mi proszę wskazówek co i jak :D

Pozdrawiam i gloryfikuję Twego małego LP ^^


Z małym mamy się dobrze, nie trzeba aż tak... ;o)

Czy mi się wydaje, czy chcesz powiedzieć, że nie masz za wiele z modelarstwem wspólnego? W takim razie może być dość ciężko z produkcją Ibaneza. Same materiały to jeszcze nie wszystko.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez Kate Ying » czwartek, 27 lutego 2014, 16:19

Z samym modelarstwem niestety nie mam nic wspólnego ;/ Co nie znaczy że mam dwie lewe ręce w takich sprawach :) Lubię majsterkować, bawić się w manufakturę itd. Na co dzień jestem grafikem, a kształcę się na architekta, więc może coś z tego modelarstwa mi wyjdzie :D Nie orientuję się w materiałach, miałam jakąś balsę i przy wierceniu monkey grip mi się wiosełko rozsypało, ogólnie ta balsa jakaś mocno krucha była ;/ nie wiem też czym lakierować pomalowane powierzchnie, bo próbowałam wykorzystać ten lakierek do Fimo to mi się farba rozpuściła ;/ A może jakieś farby specjalne są potrzebne? W domu operuję głównie temperą, akrylem i akwarelą. Ogólnie gitarkę chciałabym sobie wystrugać z drewna, balsa mnie rozczarowała, to może lipa, sosna albo olcha będzie dobra? Z tym, że ze zdobyciem lipowego klocka we Wrocławiu coś ciężko ;/ Szukam od tygodni i znaleźć nie mogę...
Obrazek
Kate Ying
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 27 lutego 2014, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez Slash » czwartek, 27 lutego 2014, 21:57

To i tak raczej sporo przygód przed Tobą, zależy jeszcze jaki rezultat chcesz sobie narzucić.

Ogólnym materiałem jest polistyren HIPS. Kleiłem go z różnej grubości arkuszy zależnie od potrzeby, na to naklejałem przeskalowane blueprinty i ciosałem korpus, gryf, głowę... Drewno jest nieregularne w obróbce i ciężko w nim osiągnąć pewien poziom precyzji. Statyw, klucze, mostek itp. to kombinatorstwo z drucików, igieł lekarskich, pręcików, rurek itp. czasem lutowanych czasem klejonych - zależnie od potrzeby i tego jak mi akurat podeszło, na zasadzie prób i błędów. Malowanie farbami modelarskimi i aerografem. Struny z żyłek wędkarskich, podstrunnica wykonana przez kolegę z forum techniką fototrawienia.

Kilka zdjęć z produkcji:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Osobiście nie jestem fanem Ibanezów, no może poza JS100, a ten Vaia to na moje oko mieści się w filozofii gender ;o)
A tak poważnie, jeśli weźmiesz się za tę robotę to służę poradą na forum, reszta kolegów zapewne też.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez spiton » czwartek, 27 lutego 2014, 22:04

A czemu jest leworęczny ?
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez Slash » czwartek, 27 lutego 2014, 22:17

spiton napisał(a):A czemu jest leworęczny ?


Czytałeś pierwszą stronę czy ograniczyłeś się do ostatniej ? ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez rotpol13 » czwartek, 27 lutego 2014, 22:20

spiton napisał(a):A czemu jest leworęczny ?



Pan Bóg tak go stworzył - i dlatego jest leworęczny :D

Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez Slash » czwartek, 27 lutego 2014, 22:44

Poza tym ja też jestem leworęczny ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez Kate Ying » piątek, 28 lutego 2014, 00:12

Hmmm.. chyba już kiedyś bawiłam się HIPSem przy próżniowym formowaniu, z tym, że był to arkusz "z odzysku" i nie wiem gdzie w takowy mogę się zaopatrzyć w jakimś sklepie na terenie Wrocławia. Znalazłam oddział Tuplex, ale nie wiem czy oni tam funkcjonują jako sklep czy... jako coś innego. Taki grubszy 0,5 cm arkusz daje się obrabiać normalnie nożykami, skalpelami, pilnikami i papierem ściernym? Anyway, jeśli się zaopatrzę w takowy arkusz to na pewno zwrócę się do Was z dalszymi pytaniami :)
Obrazek
Kate Ying
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 27 lutego 2014, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez Slash » piątek, 28 lutego 2014, 00:53

Allegro, allegro... kupisz od bodaj 0,25 do kilku milimetrów grubości. Najlepiej ileś rodzajów nabyć i przede wszystkim te najcieńsze. Arkusz kosztuje kilkadziesiąt groszy. Obrabia się wszystkim wspaniale i klei równie dobrze.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez Kate Ying » wtorek, 4 marca 2014, 14:05

Czyli jeszcze raz, mam z tych cienkich arkuszy hipsu zlepić grubszą hipsową sklejke i potem moge sobie to ciosac jak mi wygodnie?
Obrazek
Kate Ying
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 27 lutego 2014, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez Slash » poniedziałek, 10 marca 2014, 23:47

Ja przynajmniej tak zrobiłem. Sklejasz tyle warstw żeby osiągnąć grubość docelowego elementu.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: Gibson Les Paul 1959 Left Handed 1:10

Postprzez UnknownUser » poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 17:39

Zrób ślady zużycia gitary (że było coś na niej grane) :mrgreen:
UnknownUser
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 13 sierpnia 2015, 19:20

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości