Macchi MC.205 Italeri 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Macchi MC.205 Italeri 1:72

Postprzez GrzegorzS » wtorek, 8 grudnia 2009, 07:39

Jest jeszcze drobny błąd z kalkomaniami na prawej stronie samolotu. Włoskie oznaczenia w postaci trójkolorewego znaczka na kadłubie i stateczniku powinny mieć kolor zielony po prawej stronie (z przodu samolotu). Zawsze tak malowano włoskie oznaczenia, że zielony kolor był skierowany do przodu bez względu na to, z której strony kadłuba się on znajdował
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Macchi MC.205 Italeri 1:72

Postprzez dewertus » wtorek, 8 grudnia 2009, 16:54

GrzegorzS napisał(a):Zawsze tak malowano włoskie oznaczenia, że zielony kolor był skierowany do przodu bez względu na to, z której strony kadłuba się on znajdował


Jesteś w 100% pewien tego twierdzenia (może jakieś foto)? Bo jeśli tak to popełniłem ten sam błąd w fiaciku G.55S :(

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Macchi MC.205 Italeri 1:72

Postprzez LazyCat » wtorek, 8 grudnia 2009, 18:55

Zielenia do przodu. To jest flaga, dlatego masz obwodke.
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Macchi MC.205 Italeri 1:72

Postprzez GrzegorzS » środa, 9 grudnia 2009, 07:32

Masz to choćby tutaj na muzealnym Fiacie:
Obrazek

ale także na tym zdjęciu:
Obrazek

Czasami na czarnobiałych zdjęciach te kolory wyglądają podobnie, ale to niestety fakt jest oczywisty
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: Macchi MC.205 Italeri 1:72

Postprzez obłok » wtorek, 19 października 2010, 23:41

Myślę,że ten błędzik z kalkami da się dość łatwo naprawić...
Avatar użytkownika
obłok
 
Posty: 206
Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2010, 19:29

Re: Macchi MC.205 Italeri 1:72

Postprzez Jaro_Su » niedziela, 24 października 2010, 08:04

Rzeczywiście, ktoś mi mruknął, że w instrukcji co do proporców jest błąd, sam nie sprawdzałem... (zielony kolor i pozycja żółtej, "nieznaczkowej" obwódki) ;o)

natomiast zastanawia mnie w tym modelu: są piękne działka w skrzydłach, a gdzie wypadają łuski? Tu by Jedak trzeba było coś zrobić. Model supermodela miał zachwiane proporcje, ale otwory na łuski miał.... natomiast tu chyba ktoś zapomniał, albo wziął żywcem spód z wcześniej opracowanej przez Italeri 202...
:)
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Re: Macchi MC.205 Italeri 1:72

Postprzez Murek » sobota, 6 listopada 2010, 21:36

Taa daamm, model już po liftingu, dostał nowe kalki z "flagami" z obu stron bo odcień zieleni nieco się różnił mimo, że z takiego samego modelu w/w nowe kalki pochodziły:
Obrazek
Obrazek

a gdzie wypadają łuski? Tu by Jedak trzeba było coś zrobić. Model supermodela miał zachwiane proporcje, ale otwory na łuski miał.... natomiast tu chyba ktoś zapomniał, albo wziął żywcem spód z wcześniej opracowanej przez Italeri 202...


No właśnie, skąd te łuski wypadały. Poproszę o małą podpowiedź a obiecuję, że sprawię modelowi piękne wyloty z paseczków czarnej kalki :)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Macchi MC.205 Italeri 1:72

Postprzez LazyCat » niedziela, 7 listopada 2010, 03:15

Murek napisał(a):No właśnie, skąd te łuski wypadały. Poproszę o małą podpowiedź a obiecuję, że sprawię modelowi piękne wyloty z paseczków czarnej kalki :)


Obrazek

Rysonek z Ali D'Italia #27
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Macchi MC.205 Italeri 1:72

Postprzez Jaho63 » niedziela, 7 listopada 2010, 11:03

A skąd ten pas na kadłubie się wziął?
Obrazek
źródło: internet
Dobrze, dobrze. Spokojnie. :lol: Z pasem też latał, był dodany później, ale był węższy od znaczka pocztowego. Inna sprawa, że jak pas tak znaczek i cyfry masz za bardzo do tyłu przesunięte, co widać na zdjęciu. 23 "zaczyna się" jeszcze pod kabiną. No, ale co robić, musimy z tym żyć. ;o) Ja mojego "Viscontiego" już nie mam, ale znalazłem zdjęcia i się uśmiałem sam ze swojej roboty.
Jak się tak przyglądam zdjęciom, to małe "RSI" na stateczniku jest za wysoko i w sumie za duże, ale rozumiem, że takie dała Italka.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości