Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez Arkady72 » poniedziałek, 16 marca 2009, 00:05

Model nareszcie poskładany w całość :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Reklama

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez Wojtek 12 » poniedziałek, 16 marca 2009, 00:08

Po prostu cudowny... Przepięknie przybrudzony. 10/10. Powiedz jak się sklejało? Szpachlożerny?
Pozdrawiam
Wojtek 12
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 6 stycznia 2009, 19:24

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez _iceboy » poniedziałek, 16 marca 2009, 02:13

"mamo mamo a co to jest mydło?" :mrgreen: ... Śliczny !
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 16 marca 2009, 02:25

Normalnie manufaktura modelarska. Tylko nie traca na ilosci przy takim przerobie. Jak Ty to robisz?
Pewnie jest Was dwoch, albo i wiecej, a Ty tylko prezentujesz "ich" prace. :->
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez Maciej Gruca » poniedziałek, 16 marca 2009, 15:39

Model bardzo ładnie prezentuje się z daleka. Niestety, gdy przyjrzeć się mu wnikliwiej, nie jest już tak kolorowo. Mam jedno ogólne odczucie - niedbalstwo. Nie chcę tu nikomu dopiec i być złośliwy, ale wydaje mi się, że można by to było zrobić lepiej. Linie podziału blach zalane są nierówno i na czarno, na kadłubie jest sporo losowo rozmieszczonych plamek, które sprawiają wrażenie jakby ktoś niedbale mazał pędzlem (bardzo dobrze widoczne jest to w okolicach kabiny), dziwnie wyglada to na ramie owiewki. Nie wiem co myśleć o zabrudzeniach po spalin przy działającym odwraczaczu ciągu.Chodzi mi o "odcisk" na prawej stronie statecznika pionowego. Generalnie Tornada mają chyba tu dość jednolite okopcenie, bez smug, jak to widać na modelu. Dość kiepsko wyglądają pionowe zacieki, tak jakby w pewnym momencie się urywały. No i niestety jakoś kłócą się smugi raz przebiegające wzdłuż kierunku przepływu powietrza, raz w poprzek. Wiem jak będzie to tłumaczone, ale skoro coś cieknie ze skrzydeł podczas lotu to i cieknie pewnie z usterzenia, zatem kierunki powinny być zbieżne. Ale dosyć marudzenia. Jedno pytanie: czy klapy, sloty są w zestawie Italerii czy trza je dokupić?

Pomimo wszelkich uwag, model oceniam pozytywnie

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez young » poniedziałek, 16 marca 2009, 16:06

Ech....
Co tu dużo mówić, cudo :D
Tylko te GBU, czerwony pasek? Masz to gdzieś na foto? ;o)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez Krzysiek » poniedziałek, 16 marca 2009, 16:50

No jak się tak dokładnie przyjrzeć, to Maciej Gruca ma trochę racji. Też mi się rzuciły w oczy te okopcenia na stateczniku pionowym. O liniach podziału pisałem już wcześniej. Niemniej Twój model jest dla mnie powalająco ładny i podziwiam warsztat, o tempie nie wspomnę ;)
Tak jak nie lubiłem do tej pory Tornado, tak teraz nie wykluczam że może kiedyś... :)
Pozdrawiam, Krzysiek
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez shivadog » poniedziałek, 16 marca 2009, 17:02

Tornado to paskudny samolot (jak nie najbrzydszy z współcześniaków),
za to model wyszedł wyborny!
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez BRh_positive » poniedziałek, 16 marca 2009, 21:48

Maciej Gruca napisał(a):Model bardzo ładnie prezentuje się z daleka.

popieram
Maciej Gruca napisał(a):sporo losowo rozmieszczonych plamek

tez popieram, zwlaszcza brudzenie na statecznikach poziomych
Maciej Gruca napisał(a):skoro coś cieknie ze skrzydeł podczas lotu to i cieknie pewnie z usterzenia

nie zawsze
Model jak na to tempo pracy wyglada fajnie (z daleka jak juz zaowazyl Maciek). Ma kilka detali do ktorych mozna sie przyczepic, ogolna ocena jest jednak pozytywna. Okopcenia mozna bylo zrobic pigmentem MiG'a (Black Smoke P023)

Maciej Gruca napisał(a):czy klapy, sloty są w zestawie Italerii czy trza je dokupić?

trzeba dokupic (niestety).
Taka mala wrzutka Tornado z britmodeller
Ostatnio edytowano wtorek, 17 marca 2009, 10:01 przez BRh_positive, łącznie edytowano 1 raz
BRh_positive
 

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez Robert Thorz » poniedziałek, 16 marca 2009, 23:39

No to teraz młaaa:p

Nareszcie doczekałem się ukończenia tego modelu.
Musze przyznać, że efekt końcowy robi wrażenie. Co do plastycznych części nie mam większych zastrzeżeń. Ładne malowanie i cieniowanie. Przynajmniej jak na mój gust. Rasowo wygląda z tymi GBU. Ale mam pewne ale odnośnie geometrii. Po pierwsze klapy. Jakoś mi ich geometria nie podchodzi. Powinny mieś kształt bardziej eliptyczny i zachodzic na siebie. Trochę przegiąłeś też z kołami ;o) Rozumie, że w pełnym obciążeniu , ale jeszcze trochę i pojedzie na alumach :lol:. Za mało też podniosłeś osłonę kabiny. Rażą mnie też grubaśne spływy stateczników :-/ Tyle, jeśli chodzi o moje niuanse :lol:

To, co napisałem oczywiście nie ujmuje, iż jest to jeden z najlepszych Tornad, w 48 jakie widziałem. Na podobnym, wysokim poziomie to kojarzy mi się tylko Tornado zrobiony przez Piero De Santis-a

Pozdrawiam gorąco i dziękuje za piękny model Tornada :mrgreen:
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez Arkady72 » wtorek, 17 marca 2009, 17:46

Widzę, że model wzbudził nieco kontrowersji. Fajnie 8-) .
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez spiton » wtorek, 17 marca 2009, 19:27

Chyba Twój najlepszy model.!!!! Bardzo fajny. Super klapy. Wyraźny postęp w brudzeniu. Detal i precyzja jak zwykle świetne!!!
No i tempo..... Masakra
Pozdrawiam
PS. Uwagi Maćka Grucy są merytoryczne, ponadto pochodzą od gościa , który dla mnie jest prawdziwym mistrzem w malowaniu samolotów(Phantom ze szkłem w tyłku) Śledząc od dłuższego czasu modele Artura po prostu widzę postęp w jego technikach modelarskich, A zwłaszcza w brudzeniu.
No i zawsze mażeł mi sie taki model z pokazaną machaniką płata. Ja bym jeszcze pootwierał spojlery(czy jak to się tam nazywa) :-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez Kuba P. » wtorek, 17 marca 2009, 20:37

spiton napisał(a):pokazaną machaniką płata. Ja bym jeszcze pootwierał spojlery(czy jak to się tam nazywa) :-))


Mechanizacją jak już a co do drugiego zdania - wszystko przed Tobą :)

Wracając do tematu, mi się bardzo podoba Tornado, uwielbiam sylwetkę tego samolotu i właśnie Tornado przy podejściu do lądowania wygląda doskonale.
Sam model wygląda nieźle, chociaż przychyliłbym się do opinii że brudzenie miejscami nie wygląda równie dobrze, co reszta modelu. Nie zauważyłem gdzie pisałeś o wykonaniu tych smug i plam ale wydaje mi się, że wyglądają jakby wykonane wcieraną pastelą.
Jeśli mogę coś doradzić, może spróbuj następnym razem olejnych farb artystycznych, rozcieranych "na sucho" i z jakimś lekkim rozcieńczalnikiem (white spirit na przykład).
To taka bardziej pancerna technika, choć banalna i łatwa a efekty daje niezłe.
Okopcenia od rewersów może uda Ci się poprawić aerografem? Na wielu egzemplarzach Tornado są bardzo intensywne, wręcz czarne plamy.

Generalnie miło popatrzeć na model tego pięknego samolotu, gratulacje.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 17 marca 2009, 20:51

Standardowo-bardzo się podoba. Co do samolotu to Tornado jest elegancki, sczególnie w w wersji ADV.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tornado GR4 "Operation Telic" Italeri 1:48

Postprzez shivadog » wtorek, 17 marca 2009, 21:07

Jacek Bzunek napisał(a):Tornado jest elegancki


:D

Widzę, że jestem odosobniony w swoich odczuciach...
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości