P-51Ć 1:72 KIT MODEL

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: P-51Ć 1:72 KIT MODEL

Postprzez Gienek » piątek, 3 kwietnia 2009, 02:10

trex73 napisał(a):Kiedyś zakupiłem Corsaira marki Heller

Podobnie, w młodości stałem się posiadaczem tego modelu
trex73 napisał(a):kalki były inne "Ika" Kepforda
- tak, tego.
Tylko coś tu się nie zgadza. Mój, sprzed 30 lat miał dzielone skrzydła (możliwość złożenia), osobne gwiazdy silnika, kokpit z fotelem, zegarami, kalkomaniami ,przejrzystą owiewką...
Model świetny, "leżący w planach" (jedynie linie wypukłe). Ten Heller był jednym z moich najlepszych modeli a w latach siedemdziesiątych a naprawdę dużo ich wyprodukowałem. Do dzisiaj posiadam go na półce...
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: P-51Ć 1:72 KIT MODEL

Postprzez greatgonzo » piątek, 3 kwietnia 2009, 03:44

Pokażesz? :oops:
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-51Ć 1:72 KIT MODEL

Postprzez RAV » piątek, 3 kwietnia 2009, 07:50

Gienek napisał(a):Mój, sprzed 30 lat miał dzielone skrzydła (możliwość złożenia), osobne gwiazdy silnika, kokpit z fotelem, zegarami, kalkomaniami ,przejrzystą owiewką...

W moim było tak samo. To, co pokazał trex73, to jakiś wynalazek, który przypadkiem znalazł się w pudełku Hellera...

Gienek napisał(a):Model świetny, "leżący w planach" (jedynie linie wypukłe).

Z tym leżeniem to bym nie przesadzał, chyba że cudzysłów oznacza sarkazm. Heller ma "ryjek" (osłony silnika) za wąski o jakieś 20-30%, co mocno zniekształca jego sylwetkę.

Gienek napisał(a):Do dzisiaj posiadam go na półce...

U mnie przeleżał kilkanaście lat w magazynie, a zrobiłem go jakieś 2-3 lata temu. Wypróbowałem na nim płowienie kamuflażu, dlatego wygląda jak zakurzony :oops:
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: P-51Ć 1:72 KIT MODEL

Postprzez Aleksander » piątek, 3 kwietnia 2009, 08:51

RAV napisał(a): To, co pokazał trex73, to jakiś wynalazek, który przypadkiem znalazł się w pudełku Hellera...



Mnie to wygląda na stare wypraski Airfixa - model Chance-Vought F4U-1D z dwoma bombami pod skrzydłami. Te nity są wiele mówiące... :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7975
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: P-51Ć 1:72 KIT MODEL

Postprzez Gienek » piątek, 3 kwietnia 2009, 09:20

greatgonzo napisał(a):Pokażesz?

Jasne. Ale proszę się nie sugerować datą na zdjęciu - to data wykonania fotki w celach archiwizacyjnych a nie data powstania modelu (tłumaczę się gdyż dzisiaj to "gniot" ale przed laty byłem z niego taki dumny :P ):
Obrazek Obrazek
Oczywiście pierwsze zdobyczne Humbrole ze Składnicy Harcerskiej, sklejany Hermolem (kto pamięta ten zapaszek?) i malowany pędzlem - ach, znów się wzruszyłem :lol:
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: P-51Ć 1:72 KIT MODEL

Postprzez Mac Eyka » piątek, 3 kwietnia 2009, 09:49

Ja też miałem Hellera w edycji Smera (nie kosztował zatem ciężkich pieniędzy). Miał dzielone skrzydła co powodowało, że prawidłowe ich złożenie było bardzo trudne. No i pudełkowe malowanie z Nowej Zelandii było takie "mało bojowe".
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3032
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: P-51Ć 1:72 KIT MODEL

Postprzez trex73 » piątek, 3 kwietnia 2009, 10:13

Sorki, Olek ma rację. Wygrzebałem pudełko z archiwum to Airfix "Special Edition" ;o) F4U-1A. Cóż, skleroza nie boli.
Ciekawe, że to ustrojstwo jeszcze sprzedają.
Pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
trex73
 
Posty: 196
Dołączył(a): czwartek, 15 stycznia 2009, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości