Złoty wiek lotnictwa - Ford 4-AT Trimotor; Monogram 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Złoty wiek lotnictwa - Ford 4-AT Trimotor; Monogram 1/72

Postprzez spiton » niedziela, 30 marca 2014, 22:07

Dodam jeszcze, że bardzo fajne foty . To chyba najfajniejszy model jaki ostatnio zrobiłeś. Ma klimat !!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

Re: Złoty wiek lotnictwa - Ford 4-AT Trimotor; Monogram 1/72

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 31 marca 2014, 09:43

Bardzo klimatyczny rys historyczny.
Bardzo fajnie wykonany model.
Patrząc na detale widać jednak, że jest to klasyczny wintydż. Ale wyszedł ci przednie

dewertus napisał(a):W tym modelu pierwszy raz zastosowałem Humbrola 191, tutaj też czekała mnie niespodzianka – nie wiem z czego to wynika, ale w niektórych miejscach farba układała się inaczej dając ciemniejszy (lekko czarnawy) odcień i inną fakturę. Co ciekawe intensywność zaczernienia zależy od kąta pod jakim się patrzy. Trochę mnie to zastanawia bo tą samą farbą planuję pomalować T-33…


Myślę, że wina nie leży po stronie farby a bardziej plastiku na który została położona.
Miałem kiedyś podobne kłopoty.
Podobno jedynym rozwiązanie jest zmycie farby, porządne odtłuszczenie powierzchni i ponowne psikanko.
Ale myślę że jest już za późno na takie ekscesy.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Złoty wiek lotnictwa - Ford 4-AT Trimotor; Monogram 1/72

Postprzez iras67 » poniedziałek, 31 marca 2014, 18:19

Widać pasję!
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Złoty wiek lotnictwa - Ford 4-AT Trimotor; Monogram 1/72

Postprzez Sparrow » poniedziałek, 31 marca 2014, 22:05

Bardzo ciekawy i rzadki model. Monogram kojarzy mi się bardziej z ze skalą 1/48. Ten Ford natomiast, kojarzy mi się nieodłącznie z filmem "Indiana Jones". Zdaje się, że z takiej maszyny Indy skakał z łódką nadmuchiwaną zamiast spadochronu. Gratuluję udanego modelu i dziękuję za ciekawy i obszerny rys historyczny.
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Złoty wiek lotnictwa - Ford 4-AT Trimotor; Monogram 1/72

Postprzez Voltan » środa, 2 kwietnia 2014, 23:04

Rys historyczny przeczytałem z przyjemnością, a model mi się bardzo podoba. Bardzo miło popatrzyć na tak ciekawego "cywila".
Teraz przydałyby się dwie pozostałe maszyny z tej wyprawy :)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Złoty wiek lotnictwa - Ford 4-AT Trimotor; Monogram 1/72

Postprzez dewertus » środa, 2 kwietnia 2014, 23:25

Voltan napisał(a):Teraz przydałyby się dwie pozostałe maszyny z tej wyprawy

Z tej wyprawy to raczej będzie trudne, ale jeśli dobrze kojarzę, to Zvezda robi w 1/72 Fokkera F.VII z kolejnej misji "Krzyż Południa" - Southern Cross
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złoty wiek lotnictwa - Ford 4-AT Trimotor; Monogram 1/72

Postprzez Voltan » środa, 2 kwietnia 2014, 23:38

dewertus napisał(a):Zvezda robi w 1/72 Fokkera F.VII z kolejnej misji "Krzyż Południa" - Southern Cross


I nad tym trzeba się pochylić. Zrobiłeś mi smaka :)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Złoty wiek lotnictwa - Ford 4-AT Trimotor; Monogram 1/72

Postprzez Strużyn » czwartek, 3 kwietnia 2014, 10:23

Gratulacje pięknego modelu Dwertus :D . Straszeni mi się podobają te samoloty z blachy falistej. Sam biłem się z myślami czy tego Trimotora nie zrobić. Jedyne co mnie od niego odstrasza to ten mega masywny płat, który trochę zasłania co ciekawsze smaczki samolotu, gdy patrzymy na niego z góry. Też uważam, że to jeden z najfajniejszych Twoich modeli :D
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złoty wiek lotnictwa - Ford 4-AT Trimotor; Monogram 1/72

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 4 kwietnia 2014, 07:15

Strużyn napisał(a):Gratulacje pięknego modelu Dwertus :D . Straszeni mi się podobają te samoloty z blachy falistej. Sam biłem się z myślami czy tego Trimotora nie zrobić. Jedyne co mnie od niego odstrasza to ten mega masywny płat, który trochę zasłania co ciekawsze smaczki samolotu, gdy patrzymy na niego z góry. :D

Fakt na drugim zdjęciu zgubił gdzieś dwa silniki :lol:
I mnie blacha falista się podoba :P Drugą piękną sprawą są owiewki na koła :-o To były czasy te lata 20- 30 -ste :idea:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości