Fokker D-VII Revell 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fokker D-VII Revell 1:72

Postprzez krystyna z gazowni » sobota, 5 kwietnia 2014, 16:43

Model kosztował 19,00 zł, trochę za dużo jak na wielkość (długość: 9,7 cm, szerokość: 12,8 cm). Spodobał mi się, ponieważ to mój pierwszy model wykonany przeze mnie z okresu I wojny światowej i ma ładne malowanie. :) Kupiłem sobie też metalowego (gotowego) Fokkera Dr.1 i Fokker D-VII jest trochę większy. Nie był zbyt trudny, jedyny problem sprawiła mi biała farba z Humbrola. Oto zdjęcia dwóch Fokkerów, w większości Fokkera D-VII : :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Bartek
W budowie :
-Boeing B-17G Flying Fortress Revell 1/72
-Ju-88A-4 Italeri 1/72
Avatar użytkownika
krystyna z gazowni
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2012, 08:42

Reklama

Re: Fokker D-VII Revell 1:72

Postprzez Adam » sobota, 5 kwietnia 2014, 17:08

Trochę smutno patrzeć na ten sympatyczny model. Co to za paprochy na górnym płacie? :?
Do kalkomanii można było by użyć trochę chemii, Kalki odstają. :(
Biały pas malowany niechlujnie, krzywy. :(

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker D-VII Revell 1:72

Postprzez Voltan » sobota, 5 kwietnia 2014, 22:01

Najgorsze są te paprochy na górnym płacie. Wygląda to strasznie.
Kalki zauważył Adam, ja jeszcze zwróciłbym uwagę na niedbale sklejone połówki kadłuba.

Model wygląda źle, ale możesz to jeszcze poprawić. Zeszlifuj te paprochy, poodcinaj kalki i ponownie pomaluj.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fokker D-VII Revell 1:72

Postprzez xmald » niedziela, 6 kwietnia 2014, 00:23

Do uwag kolegów dołączę jeszcze jedną: ta kalka na dole płatów to szablon do malowania lozenge - piszę dla niewtajemniczonych - to taki rodzaj kamuflażu - w postaci drukowanego płótna 4 albo 5 kolorowego. Najłatwiej byłoby kupić gotową kalkę ale mając ten szablon możesz je namalować, podpatrz tylko kolory odpowiednie dla lozeng na spodzie skrzydeł.
Będąc w podstawówce też sklejałem ten model i dobrze go wspominam... :mrgreen:
Mam nadzieję, że to nieostatni szmatopłat w twoim wykonaniu i że następny zrobisz trochę dokładniej ;o)
Dajesz dalej!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Fokker D-VII Revell 1:72

Postprzez Adam » niedziela, 6 kwietnia 2014, 08:45

Może jeszcze dorzucę radę dotyczącą malowania. Jeżeli zauważysz paprochy lub nierówną powierzchnię nie próbuj zamalować tego malowanie jeszcze bardziej to uwypukli.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości