Me-109 G-6, Revell, 1/32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Me-109 G-6, Revell, 1/32

Postprzez Aphar » środa, 23 lipca 2014, 22:50

Przedstawiam jeden z ostatnio ukończonych modeli.
Tym razem Messerek 109 G6 w skali 1/32 wypuszczony w ubiegłym roku przez Revell'a.
Model prosto z pudła, malowanie pudełkowe, dodałem jedynie pasy (bodajże RB Model).

Składał się bardzo dobrze. Jedyny poważniejszy problem miałem ze spasowaniem górnej pokrywy silnika tak, aby nie było tego widać. I kolejny raz przekonałem się, że lenistwo choć przyjemne to nie popłaca: zamiast poświęcić chwilę na przygotowanie sobie szablonów z większości oznaczeń postanowiłem wykorzystać zestawowe kalki. Okazały się grube i konsekwentnie odmawiały współpracy z zestawem SET/SOL. Efekty niestety widać na zdjęciach.

Zapraszam do komentarzy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Aphar
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Aphar
 
Posty: 322
Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:20
Lokalizacja: Wesoła

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Me-109 G-6, Revell, 1/32

Postprzez shadowmare » środa, 23 lipca 2014, 23:08

Bardzo fajny, choć te późne Mesery nie mają wg. mnie zbyt atrakcyjnych malowań (szarości), no ale co kto woli.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Me-109 G-6, Revell, 1/32

Postprzez FranekS » czwartek, 24 lipca 2014, 17:12

Fajniutki!
Ku przestrodze naśladowców: nie powinno być pionowej lini podziału blach na kadłubie, tej na przedłużeniu podziału wiatrochronu i odchylanej owiewki. I tak się podoba!
Pozdrawiam
FranekS
Avatar użytkownika
FranekS
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 29 maja 2012, 17:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Me-109 G-6, Revell, 1/32

Postprzez Kuba P. » czwartek, 24 lipca 2014, 23:29

Pewnie że fajny. W ogóle lubię go w tym malowaniu Eismeer. Jakby to powiedział klasyk - lubię widok modeli 109 o poranku :)

Z drobiazgów ode mnie - masz wklejony fajny detal jakim jest zespół rurek nadmuchu ciepłego powietrza na tył osłony kabiny - takie coś zapobiegające parowaniu szyb z tyłu. Sęk w tym, że to powinno być ZA płyta pancerną. To jest fajny smaczek, nie zawsze to jest obecne, tylko na bardzo późnych maszynach ale miło, że Revell to zrobił.

shadowmare napisał(a):te późne Mesery nie mają wg. mnie zbyt atrakcyjnych malowań (szarości), no ale co kto woli.


Wybaczmy mu, bo nie wie co plecie.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Me-109 G-6, Revell, 1/32

Postprzez Aphar » wtorek, 5 sierpnia 2014, 20:47

Masz Kuba na myśli tę część?

Obrazek


Niestety Revell nie popisał się jednoznacznością instrukcji.
Jak ktoś nie wie - tak jak ja - to może popełnić ten błąd i wkleić to to przed osłoną.

A model jest na prawdę fajny i daje duże pole do popisu i detalizowania.
Pozdrawiam
Aphar
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Aphar
 
Posty: 322
Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:20
Lokalizacja: Wesoła

Re: Me-109 G-6, Revell, 1/32

Postprzez zegeye » piątek, 8 sierpnia 2014, 11:09

Bardzo ładnie zmalowany. W zasadzie powinienem zapytać ... a gdzie są zacieki? ;o) Ale nie zapytam bo nie jestem złośliwy :D Podoba mnie się....
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Me-109 G-6, Revell, 1/32

Postprzez marco2607 » niedziela, 10 sierpnia 2014, 13:10

zegeye napisał(a):Bardzo ładnie zmalowany. W zasadzie powinienem zapytać ... a gdzie są zacieki? ;o) Ale nie zapytam bo nie jestem złośliwy :D Podoba mnie się....



:D :D :D :D :D :D :D

Przy tej skali można było pokusić się na malowanie oznaczeń, szczególnie wrednie wyglądają te czerwone kreski.( dolne krzyże są chyba krzywo przyklejone) .
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Me-109 G-6, Revell, 1/32

Postprzez Aphar » czwartek, 14 sierpnia 2014, 09:35

zegeye napisał(a):Bardzo ładnie zmalowany. W zasadzie powinienem zapytać ... a gdzie są zacieki? ;o) Ale nie zapytam bo nie jestem złośliwy :D Podoba mnie się....


Złośliwość (o taka: ;o)) jest jak najbardziej wskazana. :)
A zacieki są, a jakże :!: :mrgreen: . Ale nie takie żeby było je widać z kilometra. Jak kolega popatrzy na okolice wlewów paliwa, tego za kabiną i tego z przodu, to powinno dać się je dostrzec. Jak nie to... może zrobię lepsze zdjęcia.

marco2607 napisał(a):Przy tej skali można było pokusić się na malowanie oznaczeń, szczególnie wrednie wyglądają te czerwone kreski.( dolne krzyże są chyba krzywo przyklejone) .


Kalki jak pisałem to najsłabszy element całości. Cóż, lenistwo nie popłaca.

Dzięki Panowie za komentarze.
Pozdrawiam
Aphar
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Aphar
 
Posty: 322
Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:20
Lokalizacja: Wesoła

Re: Me-109 G-6, Revell, 1/32

Postprzez wisa » piątek, 29 sierpnia 2014, 11:09

Mnie się bardzo podoba Twoje wykonanie tego mesia. Sam mam go w planach, może w przyszłym roku go ruszę :)
Avatar użytkownika
wisa
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 9 września 2012, 13:52
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości