A 320 , A 380 , 747-8 skala 1;144

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

A 320 , A 380 , 747-8 skala 1;144

Postprzez beny112 » sobota, 3 stycznia 2015, 23:58

Witam jestem nowicjuszem w modelarstwie pierwsze trzy moje prace podaje wam na stół do krytyki , na pewno się nie zrażę p przeczytani :arrow: owej krytyki :)

mam nadzieje że dacie mi jakieś wskazówki na przyszłość

na tą chwilę maluje pędzlem

pozdrawiam

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pvLRYdZLNBU[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y0EV93iPcnY[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j_HuWf52MuM[/youtube]
blog Moja modelarnia
you tube Moja modelarnia
Jestem początkującym (modelarzem) proszę o wyrozumienie
Avatar użytkownika
beny112
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2015, 23:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

modele polskich samolotów

Re: A 320 , A 380 , 747-8 skala 1;144

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 00:13

Nie jest bardzo źle, ale bardzo dobrze też nie jest - malowanie - w sensie kładzenia powłoki - masz nieźle opanowane, ale razi mnie trochę niestaranna klejenie - widać miejsca łączenia połówek nieobrobione i niewygładzone, malowanie miejscami też nierówne (np.spodu kadłuba Jumbo-jeta), o kółkach nie wspomnę. Ale potencjał jest, tylko popracuj nad szczegółami, bo widać, że stać Ciebie na staranniejszą pracę - będziesz miał większą satysfakcję i lepsze modele.
Jak się nie zrazisz, będą z Ciebie ludzie :D
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: A 320 , A 380 , 747-8 skala 1;144

Postprzez beny112 » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 04:28

Aleksander napisał(a):Nie jest bardzo źle, ale bardzo dobrze też nie jest - malowanie - w sensie kładzenia powłoki - masz nieźle opanowane, ale razi mnie trochę niestaranna klejenie - widać miejsca łączenia połówek nieobrobione i niewygładzone, malowanie miejscami też nierówne (np.spodu kadłuba Jumbo-jeta), o kółkach nie wspomnę. Ale potencjał jest, tylko popracuj nad szczegółami, bo widać, że stać Ciebie na staranniejszą pracę - będziesz miał większą satysfakcję i lepsze modele.
Jak się nie zrazisz, będą z Ciebie ludzie :D


Podziękował za ocenę , post fajnie napisany :) ktytykująco budujący , ale do żeczy
1) fakt mam problem z klejeniem a mianowicie z jego nadmiarem zakupiłem już sobie klej z pędzelkiem i jest lepiej
2) Mam problem z liniami , chodzi o spud samolotu wrrr
3) Problem jak napisałeś łączenie między kolorami jak to zrobić zeby było równo ?????

Fakt te trzy samoloty poszły mi raz dwa , bo jakoś bardzo łatwo mi szło i byłem nawet zadowolony z wykonania ich dopuki nie zobaczyłem zdjęć kolegów na forum , i w tym momęcie kopara mi opadła
Czego się nauczyłem , TAK MI SIĘ ZDAJE , to że umiem kłaść kalkomanie i w miarę posługiwać się pędzlami

teraz kupę sobie jakiś tani model i postaram się go zrobić choć w połowie tak dobrze jak jest to w gallerii może się uda :)
blog Moja modelarnia
you tube Moja modelarnia
Jestem początkującym (modelarzem) proszę o wyrozumienie
Avatar użytkownika
beny112
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2015, 23:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: A 320 , A 380 , 747-8 skala 1;144

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:39

Pytanie o rozdzielanie kolorów(żeby było równo) świadczy o tym że masz jeszcze sporo stron na tym i innych forach do przeczytania :mrgreen:
Taśma Tamyia rozwiąże Twój problem :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: A 320 , A 380 , 747-8 skala 1;144

Postprzez beny112 » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 21:13

radoslaw6363 napisał(a):Pytanie o rozdzielanie kolorów(żeby było równo) świadczy o tym że masz jeszcze sporo stron na tym i innych forach do przeczytania :mrgreen:
Taśma Tamyia rozwiąże Twój problem :lol:


oj też tak czuję że czytania a czytania mnie czeka

dzięki za taśmę :) już coś wiem ha
blog Moja modelarnia
you tube Moja modelarnia
Jestem początkującym (modelarzem) proszę o wyrozumienie
Avatar użytkownika
beny112
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2015, 23:14
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości