Marcel Bloch MB-151 RS Models 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Marcel Bloch MB-151 RS Models 1/72

Postprzez Aero74 » niedziela, 25 stycznia 2015, 16:25

Dawno nic nie wrzucałem. Ostatni ulepek taki:

Mercel Bloch MB-151 No.37
1e ESC. AC3
Cuers-Pierrefeu
Francja 06.1940

Model firmy RS Models 1/72. Malowania nie byłem w stanie potwierdzić w sieci, ale spodobało mi się na tyle i jest tak nietypowe dla francuzów że postanowiłem się z nim zmierzyć.
Model bardzo dobrze spasowany, nie ma nic wspólnego z dawnymi short runami. Drobnicę typu zastrzały itd starałem się zastąpić (to słabsze elementy modelu. Model przenitowany fajnym tanim nitowadłem no name kupionym na konkursie w Pradze. Jest na tyle delikatne że nie widać go na większości zdjęć - tylko na kilku zbliżeniach. Sprawił mi mnóstwo frajdy.
Aha i dla pytających :) silnik jest skrzywiony względem osi kadłuba o 2,5 stopnia jak należy ;)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Mercel Bloch MB-151 RS Models 1/72

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 25 stycznia 2015, 19:29

Całkiem przyjemny Francuz :lol: W dodatku niezbyt często pojawiają się takie tematy na Polskich stronach :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Mercel Bloch MB-151 RS Models 1/72

Postprzez obłok » niedziela, 25 stycznia 2015, 19:52

Ciekawe malowanie, może coś bliżej o sposobie wykonania plamek. Rzeczywiście są nietypowe jak na francuzów, coś jakby w pośpiechu albo resztkami farby...
Avatar użytkownika
obłok
 
Posty: 206
Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2010, 19:29

Re: Mercel Bloch MB-151 RS Models 1/72

Postprzez Aero74 » niedziela, 25 stycznia 2015, 21:10

Plamy malowane "z ręki", H&S dysza 0,15. Malowanie oprócz pudełka znalazlem jeszcze na scalemodel.ru.
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Mercel Bloch MB-151 RS Models 1/72

Postprzez skusz » niedziela, 25 stycznia 2015, 22:35

Ciekawy ten Francuz w takim niespotykanym kamuflażu. Podoba się.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3150
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Marcel Bloch MB-151 RS Models 1/72

Postprzez macias13_84 » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 01:16

Jak zostało wspomniane, malowanie co najmniej kontrowersyjne jak na Blocha, ale teoretycznie są kwity
Obrazek
Ogólnie przyjemny w odbiorze.
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 11:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Marcel Bloch MB-151 RS Models 1/72

Postprzez Aero74 » poniedziałek, 2 lutego 2015, 13:42

Znajomy grafik-ilustrator wielu polskich i zagranicznych monografii lotniczych, zwrócił moja uwagę na oznaczenie jednostki która okazuje się jednostką lotnictwa morskiego. Położenie lotniska czego wcześniej nie sprawdzałem to okolice Marsylii.
Być może to wyjaśnienie tego nietypowego kamuflażu. Ktokolwiek widział , ktokolwiek wie :) może uda się kiedyś zdobyć jakieś zdjęcie.
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 16:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Marcel Bloch MB-151 RS Models 1/72

Postprzez Voltan » środa, 4 lutego 2015, 18:05

Niezły egzotyk, fajnie go wymalowałeś. Szacun za takie plamki z ręki.
Bardzo podobają mi się te nity.

Co następne?
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marcel Bloch MB-151 RS Models 1/72

Postprzez net_sailor » środa, 4 lutego 2015, 19:14

Aero74 napisał(a):Znajomy grafik-ilustrator wielu polskich i zagranicznych monografii lotniczych, zwrócił moja uwagę na oznaczenie jednostki która okazuje się jednostką lotnictwa morskiego. Położenie lotniska czego wcześniej nie sprawdzałem to okolice Marsylii.
Być może to wyjaśnienie tego nietypowego kamuflażu. Ktokolwiek widział , ktokolwiek wie :) może uda się kiedyś zdobyć jakieś zdjęcie.

Osobiście długo szukałem potwierdzenia tego malowania, bo bardzo chciałem mieć tego Blocha jako ilustrację jednego z artykułów. Niestety zdjęć nie ma a wizerunek powyżej został wykonany jedynie w oparciu o dokumenty, gdzie napisano, że 15 czerwca SM Le Bihan rozbił się w płonącym Blochu nr 9 przy okazji przypisując mu wykonanie udanego powietrznego taranu na włoski samolot, co jednak nie znalazło potwierdzenia w dokumentach drugiej strony. Le Bihan przeżył lądowanie, ale zmarł po kilku godzinach w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Francuska eskadra została wprost zmasakrowana przez CR.42. Tak to swego czasu opisałem:

Około południa dwie duże formacje CR.42 uderzyły na francuskie lotniska pod Tulonem. 27 CR.42 ze 150. Gruppo zaatakowało bazę w Cuers niszcząc na ziemi 6 bombowców V-156F należących do AB3. Samoloty te napotkały opozycję ze strony startujących alarmowo 6 Blochów z AC3. Dysponujące przewagą liczebną CR.42 zestrzeliły 4 MB.151 a pozostałe 2 uszkodziły. Zginęli Adj./C Pierre Hourcade i SM Marcel Le Bihan. Ranny LV François Ziegler rozbił swój postrzelany samolot podczas awaryjnego lądowania. Podobnie stało się z maszyną SM Soulimonta, lecz ten pilot wydostał się z wraku bez większych obrażeń. Uszkodzone samoloty należały do SM Brieta, i SM Jean-Louisa Miramonta. Jednakże do tego ostatniego uśmiechnęło się szczęście, gdyż jeden z atakujących CR.42 nagle wyskoczył przed lufy jego myśliwca dając idealną okazję do rewanżu. Włoska maszyna po krótkiej serii spadła na ziemię grzebiąc w swych szczątkach pilota, którym był Cap. Nino Caselli z 365. Squadriglia. Włosi stracili jeszcze jeden myśliwiec z tej eskadry, który wylądował w Cuers na skutek mechanicznej usterki przepustnicy. Pilotujący go Ten. Giuseppe Zuffi dostał się do niewoli, a samolot przejęli Francuzi.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Marcel Bloch MB-151 RS Models 1/72

Postprzez Flyzloty » środa, 25 lutego 2015, 00:48

Nitowanie ma przyszłość.Dobra robota :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości