Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez Kubrt » czwartek, 23 lipca 2009, 15:23

RAV napisał(a):Racja. Podobno na jakimś festiwalu zespół Mazowsze po zaśpiewaniu "Kukułeczka kuka, chłopiec panny szuka" wzbudził szalony entuzjazm publiczności w czechosłowackiej wówczas Bratysławie.


V češtině to zní jako pěkná sprosťárna :D :D :D :D :D :D
W czeskim to brzmi jak piękna mocny wulgaryzm/obscenizm :D :D :D :D :D :D
RAV napisał(a):A model piękny. Ciekawy pomysł z tą gumką pod krawędzią taśmy.


Díky za hodnocení 8-)
Dzięki za docenienie (?) 8-)
Ostatnio edytowano piątek, 24 lipca 2009, 09:34 przez Kubrt, łącznie edytowano 2 razy
Jakub "Kubrt" Vilingr
Obrazek
Modelplac na Facebooku
v přípravě kniha Průvodce světem plastikového modeláře
Avatar użytkownika
Kubrt
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 23 lipca 2009, 12:42
Lokalizacja: Czech Republic, Líně

Reklama

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez Kubrt » czwartek, 23 lipca 2009, 15:25

Jarek Gurgul napisał(a):
Rumcajs napisał(a):..nie mam pojęcia gdzie w Polsce takie gumki można kupić...

Zdaje się, że w marketach typu Tesco, Carrefour można kupić takie gumki w paczkach po kilkadziesiąt sztuk w różnych kolorach.

Jarek


Nemusí to být gumki, můžou to být drátky s izolací, nebo nitě z plastiku ;o)
To nie muszą być gumki, mogą to być druciki albo nici z plastiku ;o)
Jakub "Kubrt" Vilingr
Obrazek
Modelplac na Facebooku
v přípravě kniha Průvodce světem plastikového modeláře
Avatar użytkownika
Kubrt
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 23 lipca 2009, 12:42
Lokalizacja: Czech Republic, Líně

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez Kubrt » czwartek, 23 lipca 2009, 15:31

Jarek Gurgul napisał(a):Bardzo dobra, profesjonalna prezentacja SBS Jakub.


Díky, snažil jsem se. Fotografie se nemusí překládat do polštiny ;o)
Dzięki, starałem się. Zdjęć nie muszę tłumaczyć na polski ;o)

Jarek Gurgul napisał(a):Sporo się ostatnio dyskutowało w sieci o Messerschmicie Eduarda i wspominało o niedostatkach tego modelu, ale jak widać można uzyskać świetny efekt, mimo tych niedociągnięć.


Ano to je pravda - stavba byla složitá, ale výsledek je perfektní myslím.
No tak, to prawda - budowa była skomplikowana, ale efekt wydaje się świetny.

Jarek Gurgul napisał(a):Przy okazji chciałbym podziękować Marcinowi Surzynowi 'Rumcajsowi' za pomoc przy tłumaczeniu z języka czeskiego.

Jarek


Taky bych chtěl poděkovat Rumcajsovi ;o)
Ja również chciałbym podziękować Rumcajsovi ;o)
Jakub "Kubrt" Vilingr
Obrazek
Modelplac na Facebooku
v přípravě kniha Průvodce světem plastikového modeláře
Avatar użytkownika
Kubrt
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 23 lipca 2009, 12:42
Lokalizacja: Czech Republic, Líně

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez Rumcajs » czwartek, 23 lipca 2009, 15:35

Jarek Gurgul napisał(a):
Rumcajs napisał(a):..nie mam pojęcia gdzie w Polsce takie gumki można kupić...

Zdaje się, że w marketach typu Tesco, Carrefour można kupić takie gumki w paczkach po kilkadziesiąt sztuk w różnych kolorach.

Dobrze wiedzieć, rozejrzę się za nimi. Dziękuję za informacje.

Kubrt napisał(a):Nemusí to být gumki, můžou to být drátky s izolací, nebo nitě z plastiku ;o)

Gumki nejlip budou kopirovat tvary povrchu, co pri "moji" meritku 1/72 je pro mne opravdu nutne - kazdou odchylku jde dokonale spatrit.
Gumki najlepiej będą kopiować kształty powierzchni, co przy "mojej" skali 1/72 jest dla mnie konieczne- każdą odchyłkę doskonale widać.
Pozdrawiam
Marcin Surzyn
Avatar użytkownika
Rumcajs
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 18:22
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez MIRO » czwartek, 23 lipca 2009, 16:56

Oj Panowie z tymi gumkami to się chyba nie dogadaliście. Jarek chyba ma na myśli "recepturki", a Rumcajs pytał o te o okrągłym przekroju podklejone pod taśmą. Najlepiej przejdź się do pasmannterii i kup kilka metrów gumki do ... majtek w tekstylnym oplocie, to będziesz miał zapas na parę lat.
A model moc mi se libi!
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez spiton » czwartek, 23 lipca 2009, 17:05

Niesamowicie czyste szkło kabinki !!!!!
Piękny model
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez Kuba P. » czwartek, 23 lipca 2009, 21:00

Ahoj Jakub! :)

First of all, welcome. I hope you will find some interesting stuff here on this board. I am pleased to see you posting here.Your model is a nicely done Messerschmitt. Beautifuly executed ... poor kit. I see you have fixed some shortcomings but few still strike the eye. I am sure you know them. There is no need to point as I know you are a great fan of german aviation. I am sure we know o'nine to the core so no need to speak about.
Sorry for a little out of topic but I will be pleased to know your oppinion on the below.

When this kit became available few fellows bought it and almost immidiatelly the great critisim rushed the internet. There is no single component...no single part that needs no attention. I wonder how Eduard could do this?
We all see the wheel hubs, poor detail of pilots office but what about the rest? Did Eduard tried to fix it? Did they drew any conclusions?
After the Fw 190 A was released I was more than happy to have such a complex kit. When I stared to build one I was terribly dissapointed. Now the Emil...
What is the feedback of those obvious shortcomings of Emil and 190's in your country? What Czech modellers say about that?
I saw yesterday that in new Bf 110 G-2 kit the instrument panel looks better, they resigned from this ridiculous technique of pre-painting as we may see in Emil. What abut the rest?

We all await the Dora as it may be the ultimate Langnassen Focke-Wulf. You know, engine plug seen in wheel well and some other subtle issues. No need to explain it to you. How will it became?
Good, accurate kit of this potential bestseller or another poor one?

Best regards and sorry for using English...in your language I can only order a svetly lezak - Radegast in Ostrava / Stodolni - my favourite beer no1 :)

Cheers,
Kuba

-------------------------------------------------------------------------------
Przede wszystkim witam! Mam nadzieję, ze znajdziesz dla siebie coś ciekawego na forum.
Twój model to świetnie wykonany Messerschmitt, chociaż ze słabego zestawu.
Widzę, że poprawiłeś kilka wad modelu, niektóre widać niestety nadal. Pewnie sam wiesz najlepiej które.

Gdy ten zestaw pojawił się i ludzie kupili przez internet przetoczyła się fala krytyki. Nie ma ani jednego podzespołu, ani jednej części której nie należy lub nie można poprawić. Zastanawiam się, jak Eduard mógł to zrobić?
Wyraźnie widać felgi czy problemy z kabiną pilota ale co z resztą? Czy Eduard chce to poprawiać? Czy wyciągneli jakieś wnioski?
Gdy wydali Fw 190 byłem szczęśliwy mając taki bogaty, kompletny zestaw. Gdy zabrałem się za budowę rozczarowałem się strasznie. Teraz Emil...
Jaka jest ocena Fw 190 (Eduarda) w Twoim kraju, co czescy modelarze o nim mówią?
Wczoraj widziałem nowego 110 G-2 i sama tablica przyrządów wygląda na lepszą, Eduard zmienił beznadziejną technikę barwienia której użyli w Emilu ale co z resztą?

Wszyscy czekamy na Dorę, to może być najlepszy długonosy Fw 190 - z widocznym od spodu silnikiem i innymi subtelnościami. Wiesz o czym mowa. Jaki będzie ten zestaw? Dobry i dokładny czy kolejny słaby model?
Ostatnio edytowano piątek, 24 lipca 2009, 09:39 przez Kuba P., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez Partyzant » czwartek, 23 lipca 2009, 23:26

Kurcze wiem w dobrze zaopatrzonych sklepach wędkarskich znajdziecie gumę wędkarska stosowano do połowy na skrócony zestaw.Jest różnej średnicy wydaje mi się, że by sie nadawała do tej metody stosowanej przez kolegę Kubrt :)
Partyzant
 

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez badger » piątek, 24 lipca 2009, 06:38

Na początku serdecznie witam Kolegę :)
Bardzo ładny model. Na żywo musi wyglądać imponująco zarówno jeżeli chodzi o jego wykonanie jak i wielkość.
Chociaż moje zainteresowania sprowadzają się zasadniczo do pancerki to z chęcią oglądnąłbym więcej prac kolegi.

Kuba dlaczego piszesz po "hamerykańsku"????? i tylko po "hamerykańsku", nie każdy posługuje się tym językiem, a wnosisz niejednokrotnie cenne uwagi merytoryczne. A co do piwa to trzeba go pić przez jakiś czas żeby zaczęło smakować tak jak Tobie :mrgreen:
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez Kuba P. » piątek, 24 lipca 2009, 08:06

badger napisał(a):A co do piwa to trzeba go pić przez jakiś czas żeby zaczęło smakować tak jak Tobie :mrgreen:


Dziś w trakcie dnia dopiszę wersję po polsku, wczoraj już nie miałem siły (29 stopni i wilgotność jak w dżungli). Przepraszam.
A co do Radegasta, wielka szkoda, że nie jest sprzedawane w Polsce. ;o)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez Kubrt » piątek, 24 lipca 2009, 08:24

Kuba Plewka napisał(a):
badger napisał(a):A co do piwa to trzeba go pić przez jakiś czas żeby zaczęło smakować tak jak Tobie :mrgreen:


Dziś w trakcie dnia dopiszę wersję po polsku, wczoraj już nie miałem siły (29 stopni i wilgotność jak w dżungli). Przepraszam.
A co do Radegasta, wielka szkoda, że nie jest sprzedawane w Polsce. ;o)


Ahoj Kubo ;o)

ja polski rozumiem, wiem co piszesz, ale niestety nie dam rady odpowiedzieć po polsku. :lol:
Jakub "Kubrt" Vilingr
Obrazek
Modelplac na Facebooku
v přípravě kniha Průvodce světem plastikového modeláře
Avatar użytkownika
Kubrt
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 23 lipca 2009, 12:42
Lokalizacja: Czech Republic, Líně

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez Kubrt » piątek, 24 lipca 2009, 08:35

Kuba Plewka napisał(a):Ahoj Jakub! :)

First of all, welcome. I hope you will find some interesting stuff here on this board. I am pleased to see you posting here.Your model is a nicely done Messerschmitt. Beautifuly executed ... poor kit. I see you have fixed some shortcomings but few still strike the eye. I am sure you know them. There is no need to point as I know you are a great fan of german aviation. I am sure we know o'nine to the core so no need to speak about.
Sorry for a little out of topic but I will be pleased to know your oppinion on the below.


Kit is really poor, I know, but final result is quite good, I think... Model je špatný, ale výsledný efekt je docela dobrý myslím

Kuba Plewka napisał(a):When this kit became available few fellows bought it and almost immidiatelly the great critisim rushed the internet. There is no single component...no single part that needs no attention. I wonder how Eduard could do this?
We all see the wheel hubs, poor detail of pilots office but what about the rest? Did Eduard tried to fix it? Did they drew any conclusions?


Myslíš opěrku hlavy pilota (pilot´s rest on his back) ? Musí se zkrátit opěrky, protože opěrka je pak moc nahnutá směrem dopředu. Je hodně tlustá taky :-(

Kuba Plewka napisał(a):After the Fw 190 A was released I was more than happy to have such a complex kit. When I stared to build one I was terribly dissapointed. Now the Emil...
What is the feedback of those obvious shortcomings of Emil and 190's in your country? What Czech modellers say about that?
I saw yesterday that in new Bf 110 G-2 kit the instrument panel looks better, they resigned from this ridiculous technique of pre-painting as we may see in Emil. What abut the rest?


Psal jsem recenzi na Fw 190 od Eduardu a nejsem s tím modelem spokojený. Když porovnám Fw 190 A-8 Eduard a Fw 190 A-8 Hasegawa, tak Hasegawa je jednoznačně lepší... Naopak Bf 110 je velice dobrý model, dobře se staví a výsledek je vynikající.

Kuba Plewka napisał(a):We all await the Dora as it may be the ultimate Langnassen Focke-Wulf. You know, engine plug seen in wheel well and some other subtle issues. No need to explain it to you. How will it became?
Good, accurate kit of this potential bestseller or another poor oneq?


Z Dory mám velký strach :-( Aby to nedopadlo jako jejich Fw 190 A/F No uvidíme

Kuba Plewka napisał(a):Best regards and sorry for using English...in your language I can only order a svetly lezak - Radegast in Ostrava / Stodolni - my favourite beer no1 :)

Cheers,
Kuba


I´m sorry, but my English is really bad :-(
Jakub "Kubrt" Vilingr
Obrazek
Modelplac na Facebooku
v přípravě kniha Průvodce světem plastikového modeláře
Avatar użytkownika
Kubrt
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 23 lipca 2009, 12:42
Lokalizacja: Czech Republic, Líně

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez Kubrt » piątek, 24 lipca 2009, 08:37

Here are few pictures of Eduard´s Bf 110 E, out of box. I think, this is really good kit :-)
Zde je několik obrázků modelu Bf 110 E od Eduardu, stavěný bez úprav přímo z krabice. Myslím, že je to výborný model

http://www.modelplac.cz/htm/148/bf110eeda.htm

Obrazek
Jakub "Kubrt" Vilingr
Obrazek
Modelplac na Facebooku
v přípravě kniha Průvodce světem plastikového modeláře
Avatar użytkownika
Kubrt
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 23 lipca 2009, 12:42
Lokalizacja: Czech Republic, Líně

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez Kubrt » piątek, 24 lipca 2009, 08:41

Jakub "Kubrt" Vilingr
Obrazek
Modelplac na Facebooku
v přípravě kniha Průvodce světem plastikového modeláře
Avatar użytkownika
Kubrt
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 23 lipca 2009, 12:42
Lokalizacja: Czech Republic, Líně

Re: Messerschmitt Bf 109 E-1, 1/32 Eduard

Postprzez Kubrt » piątek, 24 lipca 2009, 08:44

Kuba Plewka napisał(a):in your language I can only order a svetly lezak - Radegast in Ostrava / Stodolni - my favourite beer no1 :)


I live 8 km from Pilsen and best beer is our Pilsner Urquel of corse :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Žiju 8 km od Plzně a nejlepší pivo je samozřejmě náš Pilsner Urquel :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jakub "Kubrt" Vilingr
Obrazek
Modelplac na Facebooku
v přípravě kniha Průvodce světem plastikového modeláře
Avatar użytkownika
Kubrt
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 23 lipca 2009, 12:42
Lokalizacja: Czech Republic, Líně

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości