F/A-22 Raptor Italieri 1:48 Na powitanie

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F/A-22 Raptor Italieri 1:48 Na powitanie

Postprzez KRL » czwartek, 9 kwietnia 2015, 12:50

To mój pierwszy post na forum - więc witam wszystkich modelarzy i forumowiczów.
Nie znalazłem wątku z powitaniami dlatego pozwoliłem sobie na powitanie przy prezentacji pierwszej galerii czwartego wykonanego prze zemnie modelu w moim życiu.
Moje umiejętności są na tą chwilę mierne ale z każdym modelem staram się poprawiać warsztat, wyciągać wnioski zerkać jak to robią inni i dopytywać. Tak więc, mam nadzieję pomęczyć was czasem mniej lub bardziej trafnymi pytaniami.
Przygoda z modelarstwem rozpoczęła się u mnie bardzo późno ponieważ cztery dekady życia mam już za sobą w dodatku z przypadku.
Jednak okazało się to na tyle wciągające zajęcie, że jak już zamknąłem za sobą drzwi to okazało się że z drugiej strony nie ma klamki ;o)

Teraz coś o samym modelu - produkt firmy Italieri - model wykonany dość dobrze nie wymagał wielkiego szpachlowania, szlifowania docinania etc.
Najbardziej skomplikowane a może raczej pracochłonne okazało się być wykonanie kamuflażu a w zasadzie ramek wokół obrysu, dziobie, osłonie kabiny i wlotach powietrza.

Myślałem o wykonaniu ramki na początku ale po przemyśleniu sprawy i wizji zarwania lakieru przy rozklejaniu postanowiłem wykonać ramkę po lakierze bezbarwnym.

Raptor to mój pierwszy model wykonany z tak małą ilością śladów eksploatacji, brudzenia itd.
Po wnikliwym przestudiowaniu zdjęć stwierdziłem, że Raptory są raczej schludne i nie będę starał się nadmiernie go brudzić.
Prawdę mówiąc nawet tak czysty model jakoś bardziej do mnie przemawia.

Jeszcze raz wszystkich witam i zapraszam do obejrzenia mojego raptora.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: F/A-22 Raptor Italieri 1:48 Na powitanie

Postprzez rudolf24 » czwartek, 9 kwietnia 2015, 15:01

W mojej skromnej opinii model naprawdę wygląda dobrze. Szczególnie ciekawy jest kamuflaż, bardzo ładnie wyglądają te rozmyte plamy.
Avatar użytkownika
rudolf24
 
Posty: 1038
Dołączył(a): poniedziałek, 22 października 2012, 18:59

Re: F/A-22 Raptor Italieri 1:48 Na powitanie

Postprzez Murek » czwartek, 9 kwietnia 2015, 15:53

Model wygląda na bardzo schludnie wykonany, niestety zdjęcia i tło skutecznie psują odbiór :-/
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: F/A-22 Raptor Italieri 1:48 Na powitanie

Postprzez Moses » czwartek, 9 kwietnia 2015, 16:33

KRL napisał(a):Moje umiejętności są na tą chwilę mierne


Jeżeli to co pokazałeś zostało wykonane z miernymi umiejętnościami, to ciekaw jestem co będziesz wyczyniał jak już się ogarniesz :lol:
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: F/A-22 Raptor Italieri 1:48 Na powitanie

Postprzez topik77 » czwartek, 9 kwietnia 2015, 20:41

No piękny debiut! Oby więcej takich.
topik77
 
Posty: 271
Dołączył(a): piątek, 28 stycznia 2011, 22:15

Re: F/A-22 Raptor Italieri 1:48 Na powitanie

Postprzez KRL » piątek, 10 kwietnia 2015, 07:20

Dziękuję serdecznie za pozytywne opinie będę starał się poszerzać swoją wiedzę modelarską oraz półkę z modelami.

Aktualnie pracuję nad większym tematem w skali 1:32 i mam nadzieję, że przy prezentacji dam radę poprawić także aspekt fotografii i tła już zamówiłem stosowne gadżety na aledrogo.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F/A-22 Raptor Italieri 1:48 Na powitanie

Postprzez Rhotax » niedziela, 26 czerwca 2022, 23:17

Zafiksowałem się na... działku w F-22 :)
To, że normalnie jest schowane i otwiera się tylko na czas strzału.
To że taka "tajemnica", że w Internecie znajduję może 2 zdjęcia pokazujące f-22 z otwartym działkiem.
To, że działko jest tak pięknie wkomponowane w kształt poszycia, tak że "nie odstaje", a jednak przy strzelaniu nie rysuje powłowki samolotu ;) Tak płynnie w komponowane w kształt...

No i teraz szukam moduelu, który umożliwia zrobienie takiej wersji, że można zrobić z otwartą klapką tego działka :)
I patrząc na zdjęcia 'plastików' z tej aukcji, wydaje się, że ta wersja to umożliwia?
https://a.allegroimg.com/original/1183c ... 409c287e10
Avatar użytkownika
Rhotax
 
Posty: 34
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 19:04


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ireneusz i 15 gości