MiG-17 PF z Pruszkowa, 1:72 ZTS Plastyk

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: malinowski

MiG-17 PF z Pruszkowa, 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez Artek82 » niedziela, 24 stycznia 2016, 20:58

Witam w Nowym Roku z nowym modelem czyli...
...nie, nie z kolejnym Antkiem, a tym razem z Migiem 17 PF z naszej krajowej wytwórni ZTS Plastyk z Pruszkowa :D
Obrazek

Co by nie mówić jest to mój najszybciej wykonany model od bodaj 10-12 lat. W przypływie świątecznej energii i kilku wolnych dni tak sobie zacząłem dłubać rurkę i tak sobie ją w miesiąc zrobiłem. Powiedzmy postanowiłem odetchnąć trochę od Antków, vintydzów i innych cywili, a że ten MiG z daszkiem na nosku zawsze jakoś mi się tak podobał to dawaj :mrgreen:

O modelu faktów kilka...
Model jak to model, a raczej kopia starego KP wykonana jakoś na przełomie wieków. Skleja się toto w miarę dobrze i szybko, ma wgłębnie linie co nie stresuje przy wszelkich rżnięciach, cięciach i szlifach, najgorsze miejsca to spasowanie przy przejściu kadłub-skrzydło gdzie szpary i luki powodują uśmiech od ucha do ucha i konieczność zastosowania wstawek i szpachli, oraz owiewka kabiny przypominająca namiot, która po przyklejeniu pozostawia szparki które też trzeba ukryć pod szpachlówką. W miejscu pistoletów wyfrezowałem bardziej wgłębienia i po nawierceniu osadziłem tam pociętą igłę stomatologiczną. Dyszę wylotową przewierciłem i dokleiłem... zatyczkę od Super Glue tą czerwoną, co by ta dysza w środku taką płaską ścianką nie straszyła. Kalkomanie dały się położyć po użyciu SETa i Decal Fixa, ale folia na której są nadrukowane stawiała opór przy błyskawicach i kilka razy machała ogonem. Powierzchnia lakiernicza jak i podkład to dobrze znane spraye na "D" z marketów na "C" :D Model potraktowałem typowo relaksacyjnie i bez napinki. Ot półkownik do cieszenia oka. Zamiast tematu warsztatowego zapraszam na garść fotek z procesu budowy :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

O maszynie...
ZTS Plastyk na rynek wypuszcza ten sam model w tym samym malowaniu, ale pod dwoma innymi nazwami. MiG-17 PF i Lim-5P. Samolot o numerze 948 jak wieść niesie to oryginalny MiG-17 PF, jeden z bodaj 12 zakupionych w 1955 roku z ZSRR dla LWP, a Limy produkowano w Mielcu od 1957 roku. W sieci nie znalazłem jeszcze fotografii 948 z czasów jego służby i ciężko ustalić takie elementy jak kolor osłony radaru. Różnie podają różne źródła, jest mowa o czerwonym, niebieskim lub zielonym. Tak samo nie wiem czy u nasady skrzydeł były chodniki gumowe bo w Limach niby widać że są ale w MiGu nie ma. Obecnie egzemplarz ten eksponowany jest na terenie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Foto Nils Mosberg
Obrazek

Tyle informacji, zapraszam do galerii. Fotografii plenerowych w zimowej scenerii niestety nie zdążyłem wykonać przed nasuwającym się frontem ciepłym, którego chmury skutecznie zasłoniły Słońce, a dziś wszystko się topi :evil:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzięki za uwagę :)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 288
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: MiG-17 PF z Pruszkowa

Postprzez Voltan » czwartek, 28 stycznia 2016, 08:47

Całkiem przyjemny, szczególnie jak na zestaw z którego powstał. Przydałby się wash w powierzchniach sterowych i hamulcach.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości