F/A-18B Hornet "Bandit Ghosts", skala 1:32 Academy

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: malinowski

F/A-18B Hornet "Bandit Ghosts", skala 1:32 Academy

Postprzez KRL » piątek, 29 kwietnia 2016, 17:00

Od dawien dawna chodził za mną model F-18 Hornet zdecydowanie bardziej podoba mi się pierwsza wersja więc wybór był jasny F-18A lub B

Wziąłem się za ten model z myślą że będzie to model wykonany przy użyciu dodatkowych elementów waloryzujących.
Wnęki podwozia i dysze Aires + fotele Legend.
Dodatkowo blachy od Edka ponieważ chciałem by ta WIELKA kabina wyglądała możliwie jak najlepiej.

Nie mam dużego doświadczenia z elementami żywicznymi - nie przepadam za tymi dodatkami i w mojej opinii zwykle nie wyglądają dużo lepiej od oryginałów a spasowanie bywa wręcz tragiczne.

W tym wypadku nie było inaczej wnęki podwozia nie posiadają znacząco więcej szczegółów niż te zestawowe a dysze w mojej opinii wyglądają gorzej jedyne co mnie do nich przekonało to wersja "open".
Natomiast jedynym elementem żywicznym który odbiega jakościowo in plus od zestawowych elementów to fotele żywiczne Legend są naprawdę imponujące.

Do tego modelu od razu przewidziałem nie często spotykany kamuflaż w trzech odcieniach szarości "Bandit Ghosts"

Wybrałem także w mojej opinii dość dziwne podwieszenie bliżej kadłuba Maverick a na belce środkowej AGM-84D widziałem kilka fotek w takiej konfiguracji i wydało mi się to na tyle ciekawe że tak postanowiłem wykonać model. Zwykle to większe i cięższe uzbrojenie podwiesza się bliżej kadłuba a lżejsze dalej.

Dużo zabawy miałem także z HUD'em chciałem osiągnąć ten specyficzny efekt mienienia się kolorów na fotkach tego dobrze nie widać jednak w zależności od kąta patrzenia HUD jest zielony-niebieski lub wpada w żółto pomarańczowy kolor.

Tyle w kwestii wprowadzenia teraz czas na fotki.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
KRL

Reklama

Re: F/A-18B Hornet "Bandit Ghosts" Skala 1:32

Postprzez Moses » piątek, 29 kwietnia 2016, 17:57

Bardzo lubię oglądać Twoje duże modele, są naprawdę świetne.

Jedyny zgrzyt w tym modelu to uzbrojenie, skąd na maszynie szkolnej bojowy zestaw uzbrojenia?
Moses

Postprzez mlusiak » piątek, 29 kwietnia 2016, 18:32

Bardzo fajny ten kamuflaż! Oczywiście cały model też się pięknie prezentuje.

A jaką techniką uzyskałeś tego mieniącego się HUDa?
mlusiak

Postprzez KRL » piątek, 29 kwietnia 2016, 18:35

mlusiak napisał(a):Bardzo fajny ten kamuflaż! Oczywiście cały model też się pięknie prezentuje.

A jaką techniką uzyskałeś tego mieniącego się HUDa?

Szkiełko jest pokryte lakierem a dokładniej lakierami perłowymi wymieszanymi z Tone controlerem w proporcji 15:1
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
KRL

Postprzez xspace » piątek, 29 kwietnia 2016, 21:18

Bardzo ładnie się prezentuje w takim camo, piękne malowanie i efekty, gratki.
xspace

Postprzez Frankie » niedziela, 1 maja 2016, 11:04

Piękny model! Napisz proszę jaki to producent.
'Failure is not an option' Gene Kranz
Frankie

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli