Strona 1 z 1

1:72 MisterCraft AH-1G Huey Cobra-model treningowy/powrót

PostNapisane: niedziela, 14 sierpnia 2016, 13:53
przez Headhunter88
Hej, pierwszy model po 3 letniej przerwie, w prawie 20 letniej zabawie z modelami, czyli AH-1G w trójbarwnym kamuflażu stosowanym dopiero w późniejszych wersjach Cobry (co ciekawe istniały pojedyncze egzemplarze AH-1G w bardzo podobnym kamuflażu podczas konfliktu w Wietnamie).
Generalnie jaka Cobra z MasterCraftu jest każdy widzi i moim celem na pewno nie było poprawianie tego zestawu ani silenie się na maksymalny realizm. Przez najbliższych kilka modeli to właśnie trenowanie będzie mnie głównie zajmowało.
Model malowałem aerografem farbami humbrola, nakładałem na niego lakiery tejże firmy, kalkomanie rozmiękczałem płynami gunze (działały słabo na kalki z zestawu natomiast napis US Army wzięty z Hobbybossa, wyszedł wręcz podręcznikowo), na koniec dałem pigment vallejo Sienna natural. Spryskałem go także sidoluxem zmieszanym z czarną farbą artystyczną.
Zadania jakie sobie przy nim stawiałem to maksymalne utrudnienie poprzez wypróbowanie rzeczy dotychczas przeze mnie nie stosowanych, jak np.
a) nakładanie trójbarwnego kamuflażu aerografem, nie wyszło tak jakbym chciał (np. farba humbrol 105 sugerowana przez wiele instrukcji jako adekwatna do kamuflażu marines, wyszła jak wyszła, czyli o wiele za jasna :(, przejścia i kształty poszczególnych plam kamuflażu nie wyglądały jakbym sobie życzył, etc. Następnym razme zastosuje pattafix.
b) maskowanie taśmami tak aby nie było niespodzianek, wyszło jak widać na zdjęciach, czyli czasem farba się dostawała po taśmę a przede wszystkim dawałem chyba za dużo warstw i porobiły się "schodki" pomiędzy poszczególnymi kolorami :(
c) rozcięcie owiewki tak aby można było zrobić otwartą kabinę, po pierwszych pęknięciach ze skalpela przesiadłem się na żyletkę i poszło dużo łatwiej
d) Zrobienie modelu jak najczyściej-wyszło jak wyszło, trochę przesadziłem z daniem pigmentu, po zdjęciu masek z osłony kabiny szybki wyszły dość brudne, ale odpuściłem sobie ich polerowanie, bo nie bardzo wiedziałem czym to zrobić.
Sukces to na pewno pomalowanie osłony działka i granatnika własnoręcznie.
Teraz schodzę do schronu i czekam na maksymalnie konstruktywną krytykę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: 1:72 MisterCraft AH-1G Huey Cobra-model treningowy/powró

PostNapisane: poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 20:58
przez żurawinowski
niezły performęs

Re: 1:72 MisterCraft AH-1G Huey Cobra-model treningowy/powró

PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2016, 20:54
przez Headhunter88
żurawinowski napisał(a):niezły performęs


:)

Re: 1:72 MisterCraft AH-1G Huey Cobra-model treningowy/powró

PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2016, 21:02
przez HK1885
żurawinowski napisał(a):niezły performęs

Jestę modelarzę.