Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez spiton » środa, 9 września 2009, 21:02

jeszcze jedna fotka
Obrazek
w zestawieniu z Rolandem robi wrażenie ;-)))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez dewertus » środa, 9 września 2009, 21:49

Coś pięknego! :mrgreen: Olinowanie to chyba pod lupą robiłeś, prezyzja przy tej skali modelu porywająca :lol:

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez Robert Latosiński » środa, 9 września 2009, 22:06

Ładnie, czysto, starannie, precyzyjnie. Czyli trzymasz poziom :) .
Widzę, że losenga na górnym płacie położona pod kątem 45 st., czyli prawidłowo. Paski wzmacniające raczej na pewno w SSW były w kolorze losengi. Sam się z tym teraz borykam, ciężko w tej skali przyciąć odpowiednio wąskie, mi wyszły trochę za szerokie.
Dobry pomysł z tym kołpakiem, wykorzystam na pewno.
Ja wśród wielu rozgrzebanych modeli mam na warsztacie tego, również TOKO i również w mikrej skali:

Obrazek

Czyli SSW D IV 7553/17. Sprawę utrudnia, że jest to jeden z pierwszych D IV, przerobiony ze wczesnego D III, czyli lotki bez wyważenia ( trzeba przerabiać ), płoza z D III i parę innych szczegółów.
Jak na razie oklejam płaty właśnie tymi paskami losengę, po parę na miesiąc, bo w oczach się mieni :) .

Gratuluję kolejnego ukończonego szmatopłata, zaiste imponująca kolekcja!
I na to wszystko z zagranicy patrzą , bo dużo zagląda ...
Avatar użytkownika
Robert Latosiński
 
Posty: 86
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez Corsair » środa, 9 września 2009, 22:14

Jako że byłem i macałem mogę napisać, że to sklejka.
Masz może jakieś uzasadnienie do użycia pięciobarwnej lozengi ? Czesałem ten temat i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w fotkach z czasów Wielkiej Wojny, a wręcz na którejś fotce nadziałem się na czterobarwną lozengę. Była to co prawda wersja D III.
Sam model jak na Twoje wcześniejsze dokonania oceniam na 4+. Minusem dla mnie jest otwór na okapowaniu silnika z którego ciągnięta jest linka. Jeśli dobrze pamiętam powinno tam być okucie do którego zamocowano odciąg. Razi również płoza ogonowa w tym samym kolorze co kadłub, oraz kilka mniej znaczących drobiazgów (grubo wyglądające otwory w kołpaku itp.). Ocena 4+ to wynik zawyżonego przez Ciebie samego poziomu modeli, do którego nas przyzwyczaiłeś.
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez Sparrow » czwartek, 10 września 2009, 12:12

Jak zawsze podziwiam Twoje dzieła. Wiem, że są tak małe, ale zawsze porównanie z zapałką uświadamia mi precyzję wykonania. Może raz poszedłbyś na łatwiznę i machnął szybciutko jakąś 48-kę?
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez djack » czwartek, 10 września 2009, 12:47

W Aeroplanie był artykuł o krakowskim Albatrosie i tam napisali, że jest kryty sklejką, którą potem pomalowano ceglasto-czerwoną farbą podkładową, a potem srebrną. Tylko przód jest kryty blachą.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez PrzemoL » czwartek, 10 września 2009, 13:21

Dziękuję wszystkim za miłe słowa.

Tak się zastanawiam, po co komu było malować drewniany kadłub H-1 na srebrno... Z drugiej strony, na tych fotkach wstawionych przez Spitona wygląda to zupełnie jak pogięte arkusze blachy!

Losenga 5-kolorowa i jej układ na płatach były konsultowane na The Aerodrome z Dan San Abbottem, którego pozwalam sobie uznawać za jednego z ważniejszych "guru" w sprawach malowania samolotów z 1WŚ. Jak już pisałem, nie posłuchałem go tylko w sprawie pasków wycinanych z lozengi (podziwiam, Robercie, Twoją wytrwałość - ja po kilku próbach zrezygnowałem, nawet patent z dwoma sklejonymi ostrzami mnie przerósł).

Corsair, na wielu zdjęciach SSW w Windsocku można się dopatrzeć układu wielokątów zgodnego z 5-kolorową lozengą. Przyznaję, że 4-kolorowej nie szukałem mając wspomnianą opinię Dan Sana.
Twojej oceny nie podważam, dodam tylko, że wykonanie wspomnianych okuć na osłonie też mnie przerosło (a właściwie nie miałem pomysłu jak bezpiecznie i czysto zamocować do nich linkę - to uproszczenie wrzuciłem do jednego worka z brakiem śrub rzymskich na naciągach). A co masz do koloru płozy? Przecież ona była drewniana ze stalową stopką. Czy się mylę?
A otwory w kołpaku w oryginale też dosyć grubo wyglądały. Pewnie, że można by pocienić ścianki kołpaka, ale bez mechanicznych narzędzi nie byłem w stanie tego zrobić.

Rysiu, o skali już wiele razy dyskutowaliśmy... Ale nie wykluczam, że kiedyś spróbuję zrobić jakiś fajny większy model - WYJĄTKOWO! (Mam wstępne zamówienie od Bożeny ;o) )
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez Corsair » czwartek, 10 września 2009, 16:16

Niestety nie miałem przyjemności zapoznać się z Windsockiem SSD, a szkoda... jak widać sporo tam ciekawych informacji.
Co do płozy to owszem była drewniana ale było to inne drewno niż sklejka poszycia. Oczywiście było to tylko uzasadnienie mojej niższej oceny. Nie wpływa to na fakt, że model wykonany jest świetnie. Po prostu przyzwyczaiłem się do tego że w Twoich modelach bardzo ciężko znaleźć jakąś wadę. Są wykonane tak realistycznie, że czasami muszę się sprowadzać siłą na ziemię by nie traktować ich jako 48 :). Co do okucia na masce to może przykleić kawałek foli aluminiowej wyprofilowany w kształt okucia ?
Teraz mam zagwózdkę jakie poszycie zrobić na płatach w moim SSD III ... a właśnie miałem go oklejać :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez PrzemoL » czwartek, 10 września 2009, 16:27

Corsair napisał(a):Niestety nie miałem przyjemności zapoznać się z Windsockiem SSD, a szkoda... jak widać sporo tam ciekawych informacji.

Warto, warto. Jest sporo fajnych zdjęć. Jaki egzemplarz robisz? Może coś znajdę...

Corsair napisał(a):Co do okucia na masce to może przykleić kawałek foli aluminiowej wyprofilowany w kształt okucia ?

Tylko jak potem naciągnąć linkę z nitki elastycznej? I jak ją przymocować do tego okucia? Zdecydowanie łatwiej robi się to, gdy jest dziurka na wylot i można nitkę po prostu dociągnąć od "drugiej strony"... Chyba jestem leniwy ;o)

Corsair napisał(a):Teraz mam zagwózdkę jakie poszycie zrobić na płatach w moim SSD III ... a właśnie miałem go oklejać :roll:

Jeśli chcesz mojej rady, to zdecydowanie 5-kolorowa lozenga. Na górnym płacie pod kątem 45 stopni: na górnej powierzchni biegnąca od lewego przedniego do prawego tylnego "narożnika"; na dolnej - odwrotnie, tak żeby pasma górne i dolne leżały "równo". Na dolnym płacie - wzdłuż płata, poprzecznie do żeber.
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez portalus » piątek, 11 września 2009, 08:14

Super, na mnie największe wrażenie robi to zdjęcie z zapałką uświadamiające skalę modelu.
Wybierasz się może do Gniezna lub na HOBBY gdzie by można obejrzeć Twoje modele na żywo?
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez PrzemoL » piątek, 11 września 2009, 09:53

Dzięki, portalus.
Zasadniczo nie lubię przemieszczać moich modeli, nawet z witryny na stół, na którym robię zdjęcia. Tak więc nie wybieram sie do Gniezna, ani na Hobby. Ale serdecznie zapraszam na Rataje, to całkiem blisko ze Swarzędza!
Ostatnio edytowano czwartek, 24 września 2009, 23:18 przez PrzemoL, łącznie edytowano 1 raz
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez Krystian Ciechowicz » piątek, 11 września 2009, 23:48

Witam.
Przemku, GENIALNA ROBOTA !!!!!!!!

Na tym zdjęciu z zapałką prawie mi oczy wypłynęły/eksplodowały jak zobaczyłem jaki to drobiazg !!!
Zupełnie jak w pewnym dowcipie ...

Facet siedzi na klopie i stawia figurkę z brązu w porcelanie, żona nie wiedziała i wchodząc do WCetu zamiast zapalić, zagasiła światło.
Krzyk, panika męża ... o matko, oczy ... moje oczy ...
Przerażona żona zapala światło, kochanie co ci się stało ?
A na to mąż, oj nic, myślałem, że mi oczy z wysiłku wypadły ....

Właśnie miałem przeżycie, wyciągnąłem Sopwith Baby i Fokkera D VII !!

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez PrzemoL » sobota, 12 września 2009, 18:30

Dzięki Krystian.
Mam nadzieję, że nie tylko oglądałeś te swoje niedokończone modele... Nie wiem, czy pamiętasz, ale mieliśmy przez chwilę wspólny temat na PWM związany z Baby... ;o)
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez Gonzo » sobota, 12 września 2009, 23:16

Witaj.
Po przeczytaniu wszystkich komentarzy, stwierdziłem że właściwie już wszystko napisano.
Podziwiam warsztat i kunszt.
Zawsze myślałem, że robienie I wojny światowej w tej skali to masochizm i nie ma możliwości pobawić się w robienie szczegółów.....
Jak oglądam Twoje modele to muszę jednak zweryfikować swoje zdanie na ten temat.
Nadal jednak uważam, że to masochizm, :) zwłaszcza robienie naciągów.
Jestem pod wrażeniem, jak zresztą przy każdym Twoim modelu.
Pozdrawiam, Witek
Spadochroniarze to ludzie, którzy schodzą z drzew,
na które nie wchodzili...
Gonzo
 
Posty: 29
Dołączył(a): niedziela, 13 kwietnia 2008, 22:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Siemens Schuckert D.IV (1/72, Toko)

Postprzez spiton » niedziela, 13 września 2009, 22:06

Glatuluję Przemku zdjęcia tygodnia.
Po cichu liczyłem , że jeden z Twoich ślicznych modelików się na to wyróżnienie załapie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości