F-22 Hasegawa 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-22 Hasegawa 1:48

Postprzez KRL » sobota, 17 grudnia 2016, 21:52

W mojej nowej galerii pojawia się pierwszy z serii samolotów nowej generacji, choć już swoje lata ma ;o)

F-22 dla niektórych jeden z najpiękniejszych samolotów świata ja osobiście nie jestem fanem tej maszyny.
Co nie oznacza że nie postawię z przyjemnością modelu tego statku powietrznego na półce.

Założenie było jedno - oddać specyficzny efekt jaki widzimy na powłoce F-22, jeżeli ktoś z was widział na żywo samolot. Lub tak jak ja widuje bardzo często powłoki HP za sprawą wykonywanego zawodu to wie o czym mówie.

Jest to efekt przypominający nie co lakier metaliczny lub opalizujący mimo że z jednej strony mamy kolor szary z innej to samo miejsce wydaje się być ciemniejsze a z jeszcze innej strony mamy wrażenie że jest to kolor metaliczny.

Postanowiłem pomęczyć się z tym efektem starajac się uzyskać efekt flopu metalicznego - czyli w zalezności od kąta patrzenia na powierzchnię modelu widzimy przejścia między szarościami a colorem metalicznym.
Niestety zdjęcia nie oddają dobrze tego co widać na żywona modelu ale mam nadzieję że ogólne pojęcie o efekcie końcowym dają.
Na fotkach zarówno na jasnym jak i na ciemnym tle model wydja sie być bardzo mocno zróżnicowany z dużą ilością ciemnych plam. Na żywo jest nie co bardziej stonowany widać to na fotkach zrobionych bez lamp studyjnych.
O samym modelu moge napisać tyle jest dobrze spasowany i z pewnością nie jest wart kwoty jaką każe sobie płacić Hasegawa.

Reszta do waszej oceny:

Na początek fotka z budowy wraz kolejnym przedstawicielem 5-generacji:
Wklejam to zdjęcie wykonane bez lamp i parasolek co powiduje że będziecie mogli zobaczyć jaka jest różnica przy zmianie oświetlenia.

ObrazekObrazek

Fotki z lampami studyjnymi.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości