A-7P | 1:72 | HobbyBoss

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

A-7P | 1:72 | HobbyBoss

Postprzez myszoskoczek » piątek, 23 grudnia 2016, 15:40

Skończony.

Warsztat tutaj: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=56116

Pierwszy model od 2 lat, pierwszy malowany aerografem, wydaje mi się że nie wyszedł tragicznie, aczkolwiek zauważam parę niedociągnięć.

Przy budowie nie napotkałem wielkich problemów, najwięcej krwi napsuło mi podwozie, i przyklejenie go tak, żeby po pierwsze, było dość solidne (cały samolot opiera się na dosłownie 4 pinach) a po drugie było równe i symetryczne, niestety i tak jest troszkę krzywo :/.

Model malowany Vallejo, numery 70.825, 70.892, 70.893 myślę że odwzorowanie barw w stosunku do oryginału nie jest najgorsze. Problemy które wystąpiły przy malowaniu były związane głównie z nieznajomością zależności między konsystencją farby a ciśnieniem w kompresorze.

Kalkomanie były dobre, aczkolwiek nie idealne. Dosyć grube i błyszczące (jak to HB ma w zwyczaju)
Potraktowane Decalfixem siadły bardzo ładnie. Zwłaszcza byłem zaskoczony tym że duże kalki (sokół i tygrys) weszły perfekcyjnie we wszystkie linie podziału i nity.

Na koniec model został pokryty satyną od Vallejo, kabina sidoluxem żeby ładnie się błyszczała.

Samolot to egzemplarz z malowaniem okazyjnym "64.000 Horas" (64.000 Godzin) na pamiątkę 18 lat służby w jednostce.

Czas na właściwą galerię:

Obrazek

Parę fotek poglądowych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Detale:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Porównanie rozmiaru z klejem tamki:

Obrazek

A tu porównanie z moim ostatnim modelem, sklejonym w październiku 2014 roku, F-16A:

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję że widać jakiś postęp :)

Teraz czas na małą przerwę, następny model: Mirage F.1B od Special Hobby

Pozdrawiam serdecznie, Kuba.
Obecnie na warsztacie: A-7P Corsair II viewtopic.php?f=12&t=82622
Pamiętajcie, wszystko wygląda lepiej na żywo niż na zdjęciach
myszoskoczek
 
Posty: 994
Dołączył(a): poniedziałek, 9 września 2013, 17:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości