Strona 1 z 1

SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: piątek, 24 marca 2017, 21:38
przez D.Haig1/48
Witam,
chciałbym zaprezentować kilka zdjęć moich ostatnich wypocin. Z uwagi na niewielkie doświadczenie i młody wiek, uprzejmie proszę o wyrozumiałość. Jestem w pełni świadom popełnionych błędów i mam nadzieję, że Wasze komentarze pomogą mi ich w przyszłości unikać. Jest to mój pierwszy dwupłatowiec, w którym wykonałem olinowanie oraz pierwszy raz kładłem lozenge. Efekty mych starań uwidaczniają zdjęcia. Zapraszam do komentowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: niedziela, 26 marca 2017, 13:07
przez xmald
Witaj na forum! Szczególnie miło mi, że twój pierwszy model prezentowany tutaj to szmatopłat ;o)
Na początek uwaga natury technicznej - spróbuj pokopiować linki do zdjęć tak jak to zrobiłeś z pierwszym z nich, które jest widoczne. W razie problemów daj mi znać na PW.

Co do modelu to z tego co widać na tym zdjęciu wygląda bardzo zachęcająco i chętnie zobaczyłbym więcej!

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: niedziela, 26 marca 2017, 18:56
przez GrzeM
Choć model wygląda bardzo fajnie, wyświetla mi się tylko pierwsze zdjęcie.
Witaj na Forum!

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: niedziela, 26 marca 2017, 22:08
przez D.Haig1/48
Witam,
dziękuję za miłe przyjęcie na forum. Najmocniej przepraszam za opóźnienie w publikacji nowych zdjęć. Mam nadzieję, że po ich obejrzeniu nie dojdzie do zmiany w Waszej opinii o moim modelu. ;o)

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2017, 00:57
przez piotr dmitruk
Chyba wygląda nieźle, ale wyprowadź go na dwór i tam zrób ładne zdjęcia (trochę więcej też kadłuba)

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2017, 16:21
przez D.Haig1/48
Witam.
Poniżej zamieszczam kilka zdjęć zrobionych zgodnie z sugestią na świeżym powietrzu. Niestety dość silny wiatr uniemożliwił mi wykonanie większej ilości zdjęć. W najbliższym czasie postaram się opublikować nowe zdjęcia.
Tymczasem zapraszam do oglądania.

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2017, 20:06
przez Vierbein
Młodzież już nie boi się naciągów... Śruby rzymskie robi w pierwszym modelu... Pora pakować manatki :roll:

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2017, 21:07
przez D.Haig1/48

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2017, 22:25
przez xmald
Ogólne wrażenia bardzo pozytywne! Śruby rzymskie i warstwy na śmigle - świetnie! Oklejenie lozengami płatów też pewnie nie należało do najłatwiejszych zadań.
Mam nadzieję, że nie jest to twój ostatni szmatopłat i nie przejdziesz na ciemną stronę mocy ;o)
Jak robiłeś śruby rzymskie i naciągi?
Następnym razem załóż sobie wątek warsztatowy będziemy mogli na bieżąco Ci podpowiadać.
Gratulacje!

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2017, 23:21
przez D.Haig1/48
Witam.
Bardzo się cieszę, że model się podoba. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości powiem, że z pewnością pozostanę po jasnej stronie mocy :D . Mam nadzieję, że jeszcze przed wakacjami ruszą prace nad kolejnym szmatopłatem. Co do śrub rzymskich to jest to zaadoptowany do warunków domowych sposób znaleziony na YT na kanale ''Tom Grigat'', tyle że zamiast rurek albion alloys wykorzystałem dostępne pod ręką patyczki do uszu. Naciągi to linka modelarska Ammo of MiG (chyba 0.03). Jeżeli chodzi o warsztat to takowy miał nawet powstać, ale nie mogłem się zebrać na odwagę i go opublikować. Przeprowadziłem nawet pełną dokumentację zdjęciową poszczególnych etapów budowy, ale wówczas nie wiedziałem jeszcze, czy dołączę do forum. Następnym razem na pewno zamieszczę warsztat. Co do lozenge to faktycznie było to nie lada wyzwanie dla kogoś, kto robił to pierwszy raz.

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: wtorek, 28 marca 2017, 11:57
przez DUDE
Kurczaki, nie widać zdjęć..
Tak jak pisał Filip, prosimy o warsztat następną razą. Tak trzymać z tematyką
pzdr
D

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: wtorek, 28 marca 2017, 16:45
przez Adam
Chętnie bym pooglądał zdjęcia, ale nic nie widać. :(

Adam.

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: wtorek, 28 marca 2017, 20:41
przez GrzeM
Linki (te z końcówką .jpg) są prawidłowe, tylko że powinieneś użyć znacznika (przycisku) Img (od"Image" - czyli obraz). Gdy chcesz wstawić zdjęcie, klikasz na Img - pojawią się znaczniki w nawiasach kwadratowych. Pomiędzy nie wstawiasz link. Gotowe!
Obrazek

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: wtorek, 28 marca 2017, 21:24
przez xmald
Jest dokładnie tak, jak pisze Grzegorz ;o)
Zdjęcia wrzuciłem do pierwszego posta.

Re: SSW DIII. Eduard 1/48

PostNapisane: wtorek, 28 marca 2017, 21:28
przez D.Haig1/48
Witam.
Bardzo dziękuję za pomoc. :D