Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » piątek, 9 listopada 2018, 01:26

W ten oto sposób zostaje otwarta półeczka Japończyków. Model prosto z pudła. Dorobione we własnym zakresie światła pozycyjne (co prawda nie pomalowane, bo farb clear tamiya nie nabyłem jeszcze) i rurka pitota z igły. Zero przenitowane. Nie tyrałem go bardzo bo to podobno świeże maszyny były. W modelu strasznie skopana osłona silnika, masa szpachlowania. Linie podziału ryte chyba gwoździem. Przy następnym Airfixie z takimi liniami będę musiał rozważyć brak łosza. Malowane Vallejo. Maszyna w malowaniu Saburo Shindo z lotniskowca Akagi, atak na Pearl Harbor. Warsztat http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=86591
Zapraszam do galerii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 952
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez Łukasz_K » piątek, 9 listopada 2018, 09:31

Fajnie wyszedł, linie podziału fakt wyraźne. Mnie się podoba.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4802
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez marco2607 » piątek, 9 listopada 2018, 10:11

Wygląda bardzo przyzwoicie, może trochę za mocno zużyty jak na ten okres wojny.
Trochę kontrowersji jest w powierzchniach sterowych , na zdjęciach z epoki widać tylko rożnicę na kadłubie .
Przydało by się dołożyć linkę i hak do lądowania.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez skusz » piątek, 9 listopada 2018, 10:19

Ładna Zerówka, podoba się. Trzeba by się zapytać znawców, czy maszt antenowy nie był przypadkiem drewniany?
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3147
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez Dominik » piątek, 9 listopada 2018, 11:17

Ładny Reisen. Nie podoba mi się to, że osłona jest tak oskrobana. Raczej na lotniskowcach by się nie oskrobały. No i następnym razem weź Reisena z Tamy. Sama przyjemność i bezproblemowość.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez Puskal » piątek, 9 listopada 2018, 11:59

Pomalowany prima sort. Cieszy kolejny naprawdę dobry model w 72.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez Aleksander » piątek, 9 listopada 2018, 13:40

Też mi się podoba - oczywiście - skala 1/72 ma swoje ograniczenia wynikające z wielkości modelu (zresztą każda skala tak ma), więc nie ma co mieć pretensji do linii podziału - widać ten typ tak ma.
Podoba mi się malowanie i brudzenie. O okapotowaniu silnika napisał Dominik. Czarny "łosz" mnie akurat nie razi - dla mnie prawie w sam raz.
Gratulacje. Jaki teraz "samuraj" idzie na warsztat?
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » piątek, 9 listopada 2018, 19:37

Dzięki za miłe słowa. Obdrapany ciut może faktycznie za bardzo na tej osłonie. Oczywiście miało być tyci tyci, ale jak zwykle brakło wyczucia. Na kadłubie się już pilnowałem.

marco2607 napisał(a):...trochę kontrowersji jest w powierzchniach sterowych , na zdjęciach z epoki widać tylko rożnicę na kadłubie .
Przydało by się dołożyć linkę i hak do lądowania.


Przyjąłem z góry że wszystkie powierzchnie płócienne były w takim samym kolorze. Co do haka do jest złożony zaraz przed kółkiem ogonowym. A linka to gdzie powinna być bo nie zwróciłem nigdzie na to uwagi.

skusz napisał(a):Ładna Zerówka, podoba się. Trzeba by się zapytać znawców, czy maszt antenowy nie był przypadkiem drewniany?


Właśnie czytałem gdzieś że był bambusowy. No ale chyba malowali go...

Dominik napisał(a):... No i następnym razem weź Reisena z Tamy. Sama przyjemność i bezproblemowość.


Airfix siadł dlatego, że miałem go za grosze jak Bfa 109 kupowałem. Ale siadł dobrze, tak że inne Japończyki się na pewno pojawią, niewykluczone że jakieś zielone Zero ;) a wtedy i legendarna Tamka.

Aleksander napisał(a):...
... Jaki teraz "samuraj" idzie na warsztat?


Planuję zebrać wszystkie rodzaje samolotów jakie działały nad Pearl Harbour z lotniskowca Akagi. Na drugi ogień z Japończyków pewnie pójdzie Kate z Airfixa bo wygląda całkiem ładnie na inboxach, a to jeden z nowszych ich modeli. Będzie jeszcze Val, tyle że chyba godny uwagi jest jedynie ten z dragona, trudno dostępny swoją drogą... Ale wszystko po kolei. Muszę skończyć rozgrzebanego Fw 190, Me 410, Hurricana i chciałbym zejść z magazynu z Me 262 i 2x Bf 109. A na dniach pewnie będę miał swojego ulubieńca Hs 129 :mrgreen: trzeba podgonić coś stan na półce z Niemcami bo tylko jeden Fw 190 stoi.
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 952
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez Bercik » sobota, 10 listopada 2018, 13:16

Pięknie pomalowany, gratuluję.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez zegeye » niedziela, 11 listopada 2018, 01:19

Krzysiek Kowalik napisał(a):]

Planuję zebrać wszystkie rodzaje samolotów jakie działały nad Pearl Harbour z lotniskowca Akagi.


Raptem trzy :->


Krzysiek Kowalik napisał(a):]Na drugi ogień z Japończyków pewnie pójdzie Kate z Airfixa bo wygląda całkiem ładnie na inboxach, a to jeden z nowszych ich modeli. Będzie jeszcze Val, tyle że chyba godny uwagi jest jedynie ten z dragona, trudno dostępny swoją drogą...

Model Vala z dragona nie jest godny uwagi. Przede wszystkim oszklenie jest skopane, ale ma też inne błędy. Najlepszy i jak dla mnie jedyny godny jest stary Fujimi.
Jeśli mogę coś zasugerować przy malowaniu Vala zrób mu preszejding w kolorze red-brown zamiast czarnego. A washa daj w kolorze tan i zobaczysz różnicę ;o)

ps. zero bardzo ładne.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez cris » niedziela, 11 listopada 2018, 10:09

zegeye napisał(a): Model Vala z dragona nie jest godny uwagi. Przede wszystkim oszklenie jest skopane, ale ma też inne błędy. Najlepszy i jak dla mnie jedyny godny jest stary Fujimi.

Zgadzam się z Kolegą zegeye w 100% jak Val to z Fujimi .
Tylko jako ciekawostkę podam (może o tym wiecie) że jest jeszcze druga , tańsza możliwość - ,,Plastyk''
https://www.mojehobby.pl/products/Aichi ... ujacy.html
To kopia Vala z Fujimy (nawet części zamiennie pasują) .Wiadomo ,tworzywo nieco gorsze i nie wiem jak z oszkleniem (zużycie form), kiedyś było bardzo Ok ,nie wiem jak jest teraz.
A zero tak jak przewidywałem wyszło fajnie ,ale ,,czuć je w bryle'' wczesnym Airfixem :mrgreen:
Jak zero to Tamiya -to byłby fajny modelik w Twoim wykonaniu.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez Latimer » czwartek, 22 października 2020, 08:54

Czy jest możliwość znalezienia odpowiedniego koloru z palety model color lub hataki blue line do tego modelu ? Zamówiłem ten model i mam problem z dobraniem odpowiedniej farb. Maluję pędzlem.
Latimer
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2020, 08:32

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez Dominik » piątek, 30 października 2020, 10:24

Latimer napisał(a):Czy jest możliwość znalezienia odpowiedniego koloru z palety model color lub hataki blue line do tego modelu ? Zamówiłem ten model i mam problem z dobraniem odpowiedniej farb. Maluję pędzlem.


Niestety Hataka wydaje ciągle te same kolory w innych pudełkach (czyli USAAF i pochodne z każdego kraju NATO, Rosja/ZSRR ewentualnie UK no i Polska). Farb do samolotów japońskich nie wydali. Pod pędzel, chyba tylko AK lub inny MiG wydał zestawy farb, które są pod pędzel.

Aaaa, przypomniało mi się. Gunze/Mr Hobby wydała jakieś farby pod pędzel do samolotów japońskich. Trzeba poszukać tam.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez cooper69 » piątek, 30 października 2020, 13:54

cris napisał(a):
zegeye napisał(a): Model Vala z dragona nie jest godny uwagi. Przede wszystkim oszklenie jest skopane, ale ma też inne błędy. Najlepszy i jak dla mnie jedyny godny jest stary Fujimi.

Zgadzam się z Kolegą zegeye w 100% jak Val to z Fujimi .
Tylko jako ciekawostkę podam (może o tym wiecie) że jest jeszcze druga , tańsza możliwość - ,,Plastyk''
https://www.mojehobby.pl/products/Aichi ... ujacy.html
To kopia Vala z Fujimy (nawet części zamiennie pasują) .Wiadomo ,tworzywo nieco gorsze i nie wiem jak z oszkleniem (zużycie form), kiedyś było bardzo Ok ,nie wiem jak jest teraz.
A zero tak jak przewidywałem wyszło fajnie ,ale ,,czuć je w bryle'' wczesnym Airfixem :mrgreen:
Jak zero to Tamiya -to byłby fajny modelik w Twoim wykonaniu.


Przepraszam, że się trochę wetnę w dyskusję.
To znaczy, że Dragon, którego posiadam to śmietnik?
Może po prostu oszklenie vacu lub te z Plastyka mu zamontuję i podział kabiny zrobię.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mitsubishi A6M2 Zero, Airfix 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » piątek, 30 października 2020, 20:47

Latimer napisał(a):Czy jest możliwość znalezienia odpowiedniego koloru z palety model color lub hataki blue line do tego modelu ? Zamówiłem ten model i mam problem z dobraniem odpowiedniej farb. Maluję pędzlem.


Zlukaj sobiei ten przelicznik. Ja używałem 71.311 z tym że go rozjaśniałem. Podaje z MC 70.821 najbliżej, ale ile w tym prawdy jest to ja nie wiem :D Vallejo ma sporo dziwnych interpretacji kolorów...

https://www.modelshade.com/

https://www.modelshade.com/paint-conversion-chart/vallejo-modelair/71.311
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 952
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości