SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez Adam » czwartek, 6 grudnia 2018, 23:50

Przedstawiam parę fotek mojego ostatnio zrobionego modelu. Idea zrobienia modelu w barwach belgijskich został opisana w warsztacie o tutaj.
viewtopic.php?f=12&t=83025
Model moim zdaniem bardzo trudny, wiadomo RODEN nie rozpieszcza, dobrze że jest i kto ma chęć może się za niego zabrać. ;o)
Do modelu wykorzystałem blachy PARTa, trochę sam podorabiałem różnych dupereli.
Cieszę się, że model już skończony.
W między czasie urodził mi się kolejny wnuczek w Belgii, więc następny model też będzie w belgijskim malowaniu, choć początkowo miał być Fokker E.V MIKROMIRA w 32-ce, oczywiście w malowaniu Steca, gdyż wymyśliłem sobie taką teorię Fokker był Holendrem, a wnuczek mieszka w części flamandzkiej Belgii. Kalki w tej skali robi Pheon Decals. Gdy wszedłem na ich stronę, to pomyślałem, że jak tu jestem to się porozglądam i trafiłem na Kalki do Camela z WNW w belgijskim malowaniu. Mając w pamięci moją walkę ze Spadem to uległem i kupiłem te kalki a przy okazji i do Fokkera Steca.
Więc następnym będzie Camel i już go trochę napocząłem. :mrgreen:
Teraz pora pokazać jak SPAD wygląda w całej okazałości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez Grzegorz Stróżek » piątek, 7 grudnia 2018, 07:54

No ładne cacko !!!
Żeby tak mi się chciało, jak mi się nie chce.
pzdr. Grzegorz
Na warsztacie; P.11c___________, Bf 109B, Whirlwind
Avatar użytkownika
Grzegorz Stróżek
 
Posty: 364
Dołączył(a): czwartek, 1 maja 2008, 13:38
Lokalizacja: Łódź

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez Aleksander » piątek, 7 grudnia 2018, 13:11

Het is echt mooi Spad!
Świetnie wygląda.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez Arkady72 » wtorek, 11 grudnia 2018, 08:42

Kiedyś się zastanawiałem nad tym modelem w polskim malowaniu z maskami Montexu ale się przespałem z tematem i mi przeszło. Fajne malowanie wybrałeś w kamuflażu. Tylko model chyba mocno gdzieś zgubił geometrię u Ciebie czy to wina zdjęć?
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 09:27

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez Adam » czwartek, 13 grudnia 2018, 22:44

Arkady72 napisał(a): Tylko model chyba mocno gdzieś zgubił geometrię u Ciebie czy to wina zdjęć?


Przyjrzałem się jemu jeszcze raz i nie zauważyłem, żeby był bardzo zwichrowany.
Tutaj na zdjęciach faktycznie wygląda jak by był zwichrowany. Zdjęcia były robione z bliska i tak trochę na szybko i może dlatego toto tak wygląda.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez GrzeM » czwartek, 13 grudnia 2018, 22:58

Bardzo pięknie wyszedł. To belgijskie zestawienie kolorów jest super, trochę z angielska, trochę z francuska, sporo fantazji w oznakowaniu.
Drobne zniekształcenia zdjęć pewnie zrobił obiektyw przy fotografowaniu z bliska.

A jeśli chodzi o Fokkera, to był i belgijski. Nie będę Cię na niego namawiał, bo Stec to mój ulubiony pilot, ale belgijski też był i jest dość dobrze nawet obfotografowany. Początkowo w lozengi, potem przemalowany na khaki.
http://www.belgian-wings.be/Webpages/Navigator/Photos/MilltaryPics/ww1_precurseurs/fokker_DVIII.htm

A tu jeszcze jedno zdjęcie oryginału i sporo fot repliki:
http://www.asa-be.com/PhotogalleryMuseumDVIIIProject.htm

A i jeszcze to:
Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez Adam » czwartek, 13 grudnia 2018, 23:24

9 miesięcy temu urodził mi się drugi wnuczek w Belgii i jemu będzie poświęcony Camel z WNW i oczywiście w barwach belgijskich.
Chociaż początkowo miał być Fokker EV, mam taki model w 32-ce MikroMira. Wymyśliłem sobie taką teorię: Fokker był Holendrem a wnuczek mieszka we Flamandzkiej części Belgii. Firma Pheon Decals robi kalki z malowaniem Steca. Pomyślałem sobie ok. kupię sobie takie kalki. Jak wszedłem na ich stronę to nieopatrznie zacząłem się rozglądać i zauważyłem kalki do Camela w belgijskim malowaniu. kupiłem kalki do obu modeli. :P
Już zabrałem się powoli za Camela. Niedługo powinienem zacząć wątek z Camelem.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez Vierbein » wtorek, 18 grudnia 2018, 11:23

Świetny, ale sądzę, że trochę lepsze zdjęcia wydobyłyby jeszcze więcej uroku tego modelu. Przy okazji zapytam, czy masz jakieś materiały nt. kolorystyki lotnictwa belgijskiego, zwłaszcza wczesnych Nieuportów.
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 09:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez xmald » sobota, 22 grudnia 2018, 17:42

Bardzo fajnie wyszedł no i belgijskie malowanie zdecydowanie mu dodaje uroku. Ten Roden jest aż tak zły?
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez Adam » sobota, 22 grudnia 2018, 23:38

Vierbein napisał(a):Świetny, ale sądzę, że trochę lepsze zdjęcia wydobyłyby jeszcze więcej uroku tego modelu. Przy okazji zapytam, czy masz jakieś materiały nt. kolorystyki lotnictwa belgijskiego, zwłaszcza wczesnych Nieuportów.


Może postaram się zrobić trochę lepsze zdjęcia, ale jak wyjadą wnuki w styczniu. Bo inaczej to moze skończyć się źle dla modelu.

Co do Nieuportów to może coś ciekawego znajdziesz tutaj:
http://www.belgian-wings.be/Webpages/Na ... iation.htm

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez Adam » sobota, 22 grudnia 2018, 23:51

xmald napisał(a):Bardzo fajnie wyszedł no i belgijskie malowanie zdecydowanie mu dodaje uroku. Ten Roden jest aż tak zły?


Roden nie jest zły, ale wymaga dużo wkładu własnego i dobrze, że jest. :D robi ciekawe modele, mam ich jeszcze trochę w składziku. ;o)
Bardzo pomocne są blachy Parta, ładnie się prezentuje spodnia osłona silnika, ale jest trudna do złożenia, tutaj pomocne były rady Przemka Litewki. Dużo uroku dodają końcówki rur wydechowych i chłodnica.
Sam system olinowania tu już wymyśliłem sam, choć nie do końca mi się udało zrobić to tak jak planowałem, ale jestem zadowolony.
Na długo zatrzymały prace komety malowane na bokach kadłuba, przy pomocy kolego Bogdana Żołnierowicza udało mi się dokończyć model.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez Adam » piątek, 11 stycznia 2019, 00:27

GrzeM napisał(a):Bardzo pięknie wyszedł. To belgijskie zestawienie kolorów jest super, trochę z angielska, trochę z francuska, sporo fantazji w oznakowaniu. ]


Dopiero teraz uważniej wczytałem się w treść twojego posta, przepraszam. :oops:

Armia belgijska w czasie WWI była zaopatrywana przez Brytyjczyków i dotyczy to sprzętu lotniczego, SPADY były produkowane też w Wielkiej Brytanii na licencji. Stąd też brytyjskie malowanie PC 10, taki kolorek zrobiłem zaglądając do instrukcji wingnatowej.

Tak przy okazji jak zacząłem przyglądać się temu co jest w pudełku z Fokkerem E.V to stwierdziłem, że wnętrze kabiny ma sporo uproszczeń. Mam mało materiałów dotyczących kabiny i mam zamiar wzorować się na Fokkerze Dr.1. Może dysponujesz jakimiś zdjęciami kabiny E.V - ki.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez MarcinWSS » piątek, 11 stycznia 2019, 16:25

Bardzo ładna maszyna! Wykonanie równie piękne.
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 08:46

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez GrzeM » piątek, 11 stycznia 2019, 18:31

Adam napisał(a):Dopiero teraz uważniej wczytałem się w treść twojego posta, przepraszam. :oops:

Nic się nie stało!!! :)

Adam napisał(a):Tak przy okazji jak zacząłem przyglądać się temu co jest w pudełku z Fokkerem E.V to stwierdziłem, że wnętrze kabiny ma sporo uproszczeń. Mam mało materiałów dotyczących kabiny i mam zamiar wzorować się na Fokkerze Dr.1. Może dysponujesz jakimiś zdjęciami kabiny E.V - ki.

Zajrzyj tu:
https://www.aviattic.co.uk/mikr-mir-132-fokker-evdviii.html
Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: SPAD VII w belgijskich barwach 1: 32 RODEN

Postprzez Adam » niedziela, 13 stycznia 2019, 18:36

Wielkie dzięki, to jest kopalna materiałowa.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości