MITSHUBISHI A6M2 TAMIYA 1;72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: MITSHUBISHI A6M2 TAMIYA 1;72

Postprzez Dominik » wtorek, 7 maja 2019, 11:54

Kuba P. napisał(a):Dzięki. Czyli ten niżej osobnik (boxart Hasegawy) to Nakajima:

https://images-na.ssl-images-amazon.com ... L1500_.jpg

i te napisy [4] widać między Hinomaru a statecznikiem poziomym tak?


Tak, to Nakajima. A sam napis fundacyjny to, tym przypadku, propaganda. Głosi on "Seram (coś tam)" i został naniesiony w jednostce stacjonującej w Holenderskich Indiach Wschodnich. Mam nawet książkę, w której jest zdjęcie tego samolotu. Aha, jakby coś, to pas na czubku łopaty śmigła jest pojedynczy o szerokości 50 mm, a nie dwa osobne, jak we wczesnych Zerówkach.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Reklama

modele polskich samolotów

Re: MITSHUBISHI A6M2 TAMIYA 1;72

Postprzez zegeye » wtorek, 7 maja 2019, 12:52

Dominik napisał(a):
Kuba P. napisał(a):Dziękuję, pozostaje zatem tylko pytanie: po czym poznać A6M2 produkcji Mistubishi i Nakajima?


1. Inny kołpak śmigła - Nakajima instalowała kołpak od A6M3 (dłuższy, bardziej szpiczasty)
2. Kolor wnęk podwozia (aotake)
3. Od pewnego momentu Nakajima malowała kadłubowe Hinomaru z białą obwódką.
4. Jeśli na kadłubie były napisy fundacyjne to Nakajima "pisała" je odręcznie a Mitsubishi miała szablony.
5. Podobno inne kolory używane do malowania kadłuba w początkowym okresie, w kamo jednobarwnym.
6. Gdy wprowadzono malowanie zielone na górze kadłuba, Nakajima robiła "falę" w tylnej części kadłuba i, chyba, zmieniono też maszt antenowy na taki sam jak w A6M5.

To tyle co teraz mi do głowy przychodzi.

Pozdrawiam


Dodałbym jeszcze że Mitsubishi malowało tylną część kadłuba za zagłówkiem pilota (to pod szybą) na czarno. Nakajima zaś na kolor wnętrza kabiny.

A ja bym jeszcze zapytał jaki to rodzaj farby jest te AK? Czy to akryle czy takie jak Gunze?
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: MITSHUBISHI A6M2 TAMIYA 1;72

Postprzez Dominik » wtorek, 7 maja 2019, 13:15

zegeye napisał(a):Dodałbym jeszcze że Mitsubishi malowało tylną część kadłuba za zagłówkiem pilota (to pod szybą) na czarno. Nakajima zaś na kolor wnętrza kabiny.
A ja bym jeszcze zapytał jaki to rodzaj farby jest te AK? Czy to akryle czy takie jak Gunze?


Zbyszku, możesz mi podpowiedzieć źródło informacji o malowaniu na kolor wnętrza? Pytam się z ciekawości, gdyż jeszcze się z tym nie spotkałem.

AK to akrykle, ale nie wodne. Raczej podobne do Tamiya czy Gunze H. Choć zapach inny, mniej alkoholowy.Ale dobrze reaguja z LT Gunziaka i Laquer Thinner Tamiya.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: MITSHUBISHI A6M2 TAMIYA 1;72

Postprzez Kuba P. » wtorek, 7 maja 2019, 15:15

viewtopic.php?f=76&t=87293
Tu jest o Real Colors AK.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: MITSHUBISHI A6M2 TAMIYA 1;72

Postprzez marco2607 » wtorek, 14 maja 2019, 10:06

[quote="tommyk"]Witam Kolegów
Poniżej moja ostatnia praca. Model znany i wielokrotnie umówiony na forum. Malowany zgodnie ze wskazówkami niektórych kolegów mixem HAMP i RLM02 GUNZE C. Kołpak AK EXTREME METAL.
Z dodatków wyłącznie przesuwana część owiewki - adaptacja od ROB TAURUS. Załą reszta OOB.
A ... jeszcze przenitowany co widać niestety tylko na zdjęciu od dołu.
Hinomaru oraz pasy na ognie i kadłubie malowane od masek.

Bardzo ładny model , gratulacje. Mało widoczne nitowanie w tej skali to duży + :!: . Jest i to podnosi wartość modelu ,a przy tym nie wygląda jakby go korniki napadły. BRAWO. :!: :!: :!:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 27 gości